שתף קטע נבחר

נתניהו: "ישראל לא מקבלת יריקות על נשים"

ראש הממשלה הגיב לביקורת נגדו והכריז: "נעצור את הקיצוניים ונמצה איתם את הדין". גם לח"כ כבל הייתה לו תשובה: "אתה יותר מבריק משכטמן, יותר מצחיק מסיינפלד". לבני השיבה לו: "בדיחות הדעת שלך היא על חשבוננו"

ראש הממשלה זיהה ראשון. הדיון הסוער שעסק ב"כישלון מדיניות ממשלת נתניהו" סיפק הערב (יום ד') במליאת הכנסת צעקות, הטחות ביקורת ואפילו הצעת מתנת שוט לראש הממשלה. נתניהו עצמו האזין לביקורת במהלך הדיון ובנאומו שילב בין הומור לענייניות. "הייתי הראשון לזהות את הכישרון של איתן כבל", אמר לפני שפנה לעסוק בהאשמות ובביקורת נגדו. "אל תספידו את דו"ח טרכטנברג", קרא לחברי הכנסת, "אבל ביטחון עולה כסף". ynet העביר שידור חי מהכנסת.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

את נאומו בחר ראש הממשלה לפתוח דווקא בתגובה מבודחת, שכללה התייחסות לביקורת הרבה שהוטחה בו בעקבות נאום השבחים בטקס הזיכרון להרוגי אסון הכרמל - ובעיקר לנאומו בכנסת של ח"כ איתן כבל (העבודה). "לפני הכול, אני מבקש להתייחס לדברים שכוונו אליי אישית בשבוע האחרון", אמר נתניהו. "אני לא רוצה לפגוע באף אחד מכם ואני אומר מראש שנתגלו פה כישרונות גדולים, אבל אין ספק שהמוכשר ביותר וזה שעלה על כולם הוא חברינו, ח"כ איתן כבל".

 

נתניהו המשיך ופנה ישירות לכבל, ואמר: "איתן, אתה יותר מבריק משכטמן, יותר מצחיק מסיינפלד, כדררת לשער טוב

ממראדונה. אתה בחרת במסי, אני הייתי בוחר במראדונה או פלה, אבל בסך הכול אני חושב ששיחקת את זה בענק, ואני רוצה להגיד לך שהייתי הראשון שזיהה את גודל כישרונך. אני מוריד הכובע בפניך".

 

בהמשך נאומו, אמר נתניהו כי "בימים הקרובים נקבל החלטות לגבי תקציב הביטחון כדי לתת מענה לאתגרים החדשים שאנו ניצבים בפניהם, אבל באופן כזה שלא יפגעו בכלכלה ובחברה. זו לא משימה פשוטה, האיזון הנדרש בין הצרכים מורכב וקשה אבל אני מאמין שהוא אפשרי".

 

 

 

 

נתניהו התייחס לאירועי "תג מחיר" ולמאבק נגד הדרת נשים, ואמר כי "המצב הביטחוני והכלכלי נעשה מורכב יותר ויותר ואני מאמין שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הזה היא להתלכד סביב הנושאים העיקריים הרבים שמאחדים אותנו כי ברוב הנושאים העיקריים על הפרק יש הסכמה רחבה בעם".

 

לדבריו, "נעצור את הקיצוניים, נמצה איתם את הדין, לא נשלים עם זה שיפגעו - לא ביהודים לא בערבים. מדינת ישראל לא מקבלת שיורקים על נשים ברחוב רק כי הלבוש שלהן לא נראה למישהו או בכלל. אני חושב שגם במקרה הזה צריך להיזהר מלהכליל אוכלוסייה שלמה", אמר נתניהו, "הניסיון לכרוך אותם, ובכלל את הציבור החרדי, במעשים של קבוצת שוליים אלימה, פורעת חוק ובלתי מרוסנת. הוא חסר אחריות".

 

חיבוק בין נתניהו לכבל, הערב בכנסת (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות) (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
חיבוק בין נתניהו לכבל, הערב בכנסת(צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
 

לאחר דברי נתניהו, עלתה לנאום יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (קדימה), שתקפה מיד את ראש הממשלה. "הוא מאוד משועשע היום, אני מודה שאני לא. בדיוק סיימתי שיחה עם אב החיילת דורון מטלון וזה לא היה משעשע. בדיחות הדעת שלך

היא על חשבוננו", אמרה לבני.

 

לדבריה, "תמונת חיינו בשנתיים האחרונות היא מכוערת. זו לא ישראל שבה אנו רוצים לגדל את ילדינו, זו לא ישראל שעליה חלמה הציונות, זו לא התמונה שהיהודים בחו"ל מסתכלים עליה, זו התמונה שהם, כמונו, מתביישים והתמונה הזו לא מקרית, המכנה המשותף לה, הקו המחבר, הוא קואליצית השותפים הטבעיים של נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וליברמן, היום. "לא רוצה לפגוע באף אחד"
צילום: רויטרס
לבני, היום. "על חשבוננו"
צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות
מומלצים