שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה תהיה הסיומת של המדינה? הצביעו והשפיעו
  ynet ואיגוד האינטרנט הישראלי גאים להציג: סקר הסיומות של מדינת ישראל בעברית. איזו כתובת בעברית תחליף את .co.il? אתם משפיעים

  .ישראל? .יל? .עברית? מה נקליד במקום .co.il? קוראי ynet עומדים להחליט. בחלק הראשון של הסקר הצעתם סיומות משל עצמכם. עכשיו הגיע הזמן להצביע: מה תהיה הסיומת של המדינה?

   

  ב-26 בדצמבר 2010 - הכריז איגוד האינטרנט על פתיחת הרישום לשמות מתחם בעברית. כבר שנה שישראלים יכולים לרשום לעצמם כתובות בעברית. עם זאת, עד כה הסיומות נשארו באנגלית צחה. כעת תשפיעו אתם - קוראי ynet - על הסיומות בעברית של ישראל.

   

  הסקר שלפניכם הוא חלק מתהליך כלל-עולמי שבו מתאפשרת יצירת שמות מתחם בשפות לאומיות (IDN – Internationalized Domain Names) שהוא מאמץ להנגיש את האינטרנט לאוכלוסיות נוספות על ידי הסרת מחסום השפה ברשת. ההחלטה הסופית תלויה באישור של איגוד האינטרנט הישראלי, הממשלה ו-ICANN (הארגון העולמי שאחראי לאישום שמות מתחם). מאז פתיחת המרחב נרשמו יותר מ-30 אלף שמות כאלה בעברית. פרטים נוספים תוכלו לקרוא באתר האינטרנט של איגוד האינטרנט הישראלי.

   

   

   

  בין המדינות שכבר רושמות שמות מתחם בשפתן שלהן ניתן למצוא את מצרים, שהייתה הראשונה להשלים את התהליך ולהעלות לאוויר שם מתחם שאינו מכיל תווים לטיניים: وزارة-الأتصالات.مصر, וכן רוסיה, ערב הסעודית, סינגפור, סרביה, הודו, אוקראינה, ירדן, סין ועוד, כמו גם הרשות הפלסתינית

   

  נקודה קום?

  שמות מתחם הם כתובות לרכישה במתחם האינטרנטי; הן משמשות ככתובות לאתרי ווב (למשל, www.ynet.co.il) או לכתובות דואר אלקטרוני (למשל, editor@ynet.co.il). זוהי כתובת ווב מלאה:

   

  http://www.ynet.co.il

   

  לכתובת יש כמה חלקים: הקידומת http:// והתחילית www החלו להשמט מכתובות הווב כבר בסוף שנות התשעים, והיום מקובל יותר שלא לראות אותם בפרסומים; לאחר מכאן שם האתר עצמו - במקרה שלנו, ynet - ולאחריו הסיומת - .co.il - שהיא ענייננו הפעם.

   

  הסיומת מורכבת משני חלקים: החלק האחרון - il - הוא קוד המדינה שלנו. החלק שלפניו - במקרה של ynet, החלק הוא .co - מציין את העובדה שמדובר באתר מסחרי. יש עוד סיומות לכתובת של ארגונים, ספקי אינטרנט, בתי ספר, אוניברסיטאות, צבא וממשלה.


  פורסם לראשונה 04/01/2012 18:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים