שתף קטע נבחר

פריימריז בארה"ב: גינגריץ' החליט לנקום ברומני

יו"ר בית הנבחרים לשעבר, שספג מהלומה קשה מתשדיריהם המכפישים של תומכיו של רומני, החליט להשיב למועמד המוביל באותו המטבע: סרטון חדש מבטיח לחשוף כיצד הביא מושל מסצ'וסטס לשעבר לפיטוריהם של עובדים רבים בשל תאוות בצע

ניוט גינגריץ' מכה חזרה. לאחר שמסע הבחירות שלו למועמדות המפלגה הרפובליקנית ספג מהלומה קשה ביותר באיווה מתשדירי טלוויזיה של ארגון עצמאי (Super PAC) התומך במיט רומני, מכין יו"ר בית הנבחרים שלעבר את הנקמה שלו בדרום קרוליינה, שבה ייערכו בחירות מקדימות ב-21 בחודש.

 

בחירות מקדימות במפלגה הרפובליקנית:

 

הקדימון לתשדיר נגד רומני: 

 

מדובר בניסיון "לרצוח" את מסע הבחירות של רומני, מבלי שברור כלל שגינגריץ' עצמו יהנה מכך. הארגון העצמי התומך בגינגריץ עומד' להשקיע שלושה וחצי מיליון דולר בתשדירי בחירות, שמרביתם מתמקדים במיט רומני וחברת "ביין קפיטל", שהשתלטו על חברות בדרום קרוליינה ובסופו של דבר סגרו אותן ופיטרו את עובדיהן.

 

אחד הסרטונים ש"חיסלו" את גינגריץ', מטעם תומכי רומני: 

 

התשדיר שהועלה בימים האחרונים לאינטרנט הוא מעין קדימון, שאורכו 2:55 דקות, והוא מבטיח את חשיפת הסיפור המלא בסרט בן 28 דקות שיתפרסם בימים הקרובים. למהלך אחראי מי שהיה פעם יועצו של רומני, ובו מרואיינים יותר מתריסר אנשים שאיבדו את מקומות העבודה שלהם בחברות שחברת "ביין" השתלטה עליהן.

 

לסרטונים אחראים ארגוני תומכים עצמאיים של כל אחד מהמועמדים,שמכונים Super PAC (ראשי תיבות ל"וועדת פעולה פוליטית"), והם אינם קשורים למטה של המועמדים, אך יכולים לגייס כסף באופן בלתי מוגבל למען מטרה פוליטית. כתוצאה מכך הם משמשים כלי ראשון במעלה לצורך מימון תשדירי הטלוויזיה, שהם אחד המרכיבים היקרים ביותר במסעות הבחירות של המועמדים.

 

מהראשונים לנגח את גינגריץ' - רון פול: 

 

זוהי הנקמה הבוערת של גינגריץ'. שבוע-שבועיים לפני הבחירות המקדימות באיווה, הוא נסק בסקרים ואיים לכבוש את מועמדות המפלגה הרפובליקנית. אולם, ארגון התומכים של רומני הצליח למוטט את הקמפיין של גינגריץ' בהפצצה מיוחדת של תשדירים מכפישים.

 

לפני הפריימריז בדרום קרוליינה, ייערכו היום הבחירות המקדימות בניו המפשייר, אך משם לא תבוא הישועה למועמדים השמרנים, כמו ריק סנטורום, גינגריץ' ומושל טקסס, ריק פרי. שני הראשונים מנסים לעבור את המדינה הזאת בשלום, פרי כבר לא טורח לבוא לשם, ומשקיע את זמנו במדינה הדרומית.

 

פרי, שכמעט פרש אחרי איווה, ינסה בפעם האחרונה בדרום קרוליינה, שהיא כמו איווה מבחינת הריבוי של המצביעים האוונגליסטים בקרב הרפובליקנים. אולם, הסכנה היא שהקול השמרני יתפצל בין שלושת המועמדים שהם לא רומני. עליהם למצוא שמרן אחד, שינסה לעצור את הדהרה של רומני אל המועמדות, שאולי תוכרע כבר בסוף החודש בפלורידה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה לנקום. גינגריץ'
צילום: רויטרס
רצה לפטר? רומני
צילום: AP
מומלצים