שתף קטע נבחר

מפקד משטרת איראן: גוגל הוא כלי ריגול

באיראן מקימים אינטרנט משלה לאזרחים שלא תהיה קשורה לאינטרנט העולמית. באיראן מודאגים מכך שגוגל, פייסבוק וטוויטר משמות את אויביה לריגול נגדה

מפקד משטרת איראן, איסמעיל אחמדי מוקדם, אמר היום (ג') כי גוגל אינו מנוע חיפוש אלא כלי ריגול. הדברים נאמרו במסיבת עיתונאים בנושא "האינטרנט הלאומי של איראן", רשת שאיראן מתכננת להקים בנפרד מרשת האינטרנט העולמית, הוא הוסיף כי "אסור שמידע פנימי של המדינה ינוצל לרעה". לדבריו, הרשת הפנימית "תועיל מאוד" לשמור על המידע של האזרחים ועל ביטחונם.

  

לדברי מפקד המשטרה של איראן, "האינטרנט הלאומי מועיל מאוד בשמירה על המידע של המדינה וביטחונו של העם". לדבריו, גם במדינות אחרות משתמשים באינטרנט נפרד, כמו צפון קוריאה. הוא הכחיש כי מטרת המהלך היא לנתק את אזרחי איראן מהעולם. "השימוש באינטרנט הלאומי לא נועד לנתק את הקשר עם העולם", אלא ליצור קשר מאובטח "כדי שלא נהיה נתונים למתקפה".

 

התוכנית, שעליה הוכרז באיראן לפני כשנה, נועדה לטהר את האינטרנט באיראן מתכנים "בלתי מוסריים" ולאפשר לשלטונות פיקוח הדוק עוד יותר על הנעשה ברשת. באיראן מודאגים מאוד מהעובדה שגוגל, ואתרים נוספים כמו הרשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר, משמשים את אויביה של איראן, מבית ומחוץ, לעקוב אחר הנעשה בה. 

 

בשנים האחרונות נפגעה איראן מהגידול החד בשימוש באינטרנט בתחומה. בין היתר ניתן לציין את ההשפעה שמילאו הרשתות החברתיות במהומות שפרצו ב-2009 בעקבות הבחירות לנשיאות, ומתקפת התולעת "סטוקסנט" על מחשבים שהיו קשורים לתוכנית הגרעין שלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים