שתף קטע נבחר

חצו את הקווים: שוטרים פרצו, גנבו ושיבשו חקירה

בלש ורכז מודיעין ממרחב איילון מואשמים שגייסו עבריינים ופרצו לבית חמיו של אחד מהם. הם גנבו 46 אלף יורו, 586 לירות שטרלינג, תכשיטים ואקדח שניתן לאחד העבריינים כ"בונוס"

עוד מקרה שבו חוצים שוטרי משטרת ישראל את הקווים והופכים לכאורה לעבריינים: כתבי אישום חמורים הכוללים בין היתר פריצות, עבירות נשק וגניבה של רכוש ומאות אלפי שקלים, הוגשו היום (ה') לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד בלש ונגד רכז מודיעין במרחב אילון. 

 

שוטרים מעורבים בפלילים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

השניים מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, כניסה והתפרצות למקום מגורים, גניבה, ריבוי עבירות של הפרת אמונים, שיבוש הליכי משפט ומסירת אחזקה בנשק.

 

מכתב האישום עולה כי ב-2008 אבטחו השניים עבריין שהופעל על ידי המשטרה כסוכן. במהלך תקופת משימת האבטחה, נטען, קשרו שני השוטרים קשר ותכננו לפרוץ לביתו של חמיו של אחד השוטרים, כדי לגנוב משם רכוש שנמצא בכספת. לשם ביצוע התוכנית עלה בראשם רעיון מקורי - לגייס את העבריין שהם אבטחו.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הוא נענה להם ופנה לאורן אביטון, נאשם נוסף בפרשה, וביקש ממנו להצטרף לפריצה. בספטמבר 2008 נסע אחד השוטרים לבית אביה של אשתו. אביטון ביצע את הפריצה לאחר שחתך את סורגי הבית ונכנס דרך החלון. בכתב האישום נטען כי מהבית נגנבו 46 אלף יורו, 586 לירות שטרלינג, אקדח ברטה ותכשיטים שהיו של אשתו המנוחה של בעל הבית.

 

השלל: 160 אלף שקל לכל אחד

משסיימו את המשימה נסעו השלושה בניידת לחולות מערב ראשון לציון, שם קברו חלק מהרכוש שנגנב. את כלי הפריצה הם השליכו לאגם בקרבת מקום. לאחר מכן התחלקו אחד השוטרים ואביטון בכסף, וכל אחד מהם קיבל 160 אלף שקל. בהמשך הם מכרו את התכשיטים והתחלקו בכסף גם ממכירה זו. העבריין הנוסף, נטען, קיבל בונוס של כ-3,000 דולר ואת האקדח, אותו הטמין בחצר ביתו לפני שמכר אותו לעבריינים.

 

לאחר שבמשטרה עלו חשדות כנגד אחד השוטרים, הופעל העבריין כסוכן גם על ידי המחלקה לחקירות שוטרים. במסגרת החקירה הסמויה הוא יצר קשר עם אחד השוטרים וביקש ממנו לברר האם האקדח נתפס על ידי משטרת ישראל. את האקדח החליטו השניים לכנות במילת הקוד "בחורה", ואחד השוטרים אכן ביצע את הבירור ועדכן שהאקדח לא נתפס.

 

בעקבות זאת מואשם אחד השוטרים גם בשיבוש הליכי משפט, מאחר שמסר מידע מתוך חקירה שהתנהלה במשטרה. השוטר השני מואשם בעוד כחמש עברות של הפרת אמונים, שבמסגרתן ניצל את מעמדו ותפקידו, בירר פרטים עבור אחרים מתוך חקירת משטרה, גרם לשחרור אדם ממעצר בגין עבירות אלימות, מנע רישום דוחות בעיר בת ים ומנע דיווח על פריצה למשטרה.

 

עו"ד שרון נהרי, סנגורו של אחד השוטרים, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש את הדברים. מעבר לזה, הדברים יתבררו בבית המשפט". כתב האישום הוגש על-ידי משה סעדה מהמחלקה לחקירות שוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה. הפרשה הבאה שתטלטל את משטרת ישראל
צילום: ויז'ואל/פוטוס
עו"ד שרון נהרי. מכחיש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים