שתף קטע נבחר

האקרים פלסטינים פרצו לאתר של מכבי האש

"צוות ההאקרים של עזה" החתום על ההודעה שמופיעה עם הכניסה לאתר ארגון הכבאות וההצלה של ישראל מלגלג על ממשלת ישראל ומאיים להוסיף לפרוץ לאתרים רשמיים של המדינה. מכבי האש: נוריד האתר ונחזירו לפעילות השוטפת

שלב נוסף במערכה המקוונת של השבועות האחרונים: קבוצת האקרים שטוענים כי הם מרצועת עזה הצליחו לפרוץ הלילה (ו') לאתר הרשמי של מכבי האש בישראל. בכניסה לאתר שנצבע בשחור מופיע מסר של ההאקרים שמלגלג על ממשלת ישראל ואומר כי היא נמצאת במצב מביך שהיא אינה יכולה לצאת ממנו. דובר מכבי האש בירושלים, להב אסף אברס, מסר כי הם מנסים בשלב זה להוריד את האתר, לשמור על תכניו ובהמשך להחזירו לפעילות השוטפת. לפי שעה, לא ניתן לגשת לאתר www.102.co.il על כל ענפיו בכל דרך שהיא מבלי שהודעתם תצוץ על הצג כעבור זמן קצר.

 

האקרים ופריצות - הידיעות האחרונות

משתמשי אשראי בסעודיה: גנבו לנו את הפרטים

סעודיה מנסה להרגיע: האקרים ישראלים לא פרצו

דני איילון: "נגיב בכוח נגד האקרים, מדובר בטרור"

 

"צוות ההאקרים של עזה" החתום על ההודעה המופיעה על המסך לפיה "אנו פורצים לאתרים שלכם, ונמשיך לפרוץ לאתרים שלכם מבלי שנעצור עד שתסבלו". ההאקרים מתייחסים גם לאמירתו של סגן שר החוץ, דני אילון, על כך שהפריצות לאתרים בישראל בתקופה האחרונה הם "פעולת טרור. נגיב בכוח נגד האקרים שיפגעו בריבונות הקיברנטית של ישראל". ההאקרים הצליחו להשתיל באתר תמונה של איילון שכפות רגליים מצויירות דורכות עליה.

 

 

שרשרת של פריצות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
שרשרת של פריצות(צילום: shutterstock)

 

ההאקרים מוסיפים בהודעתם בנאצות נגד ישראל ומדיניותה בשטחים ומקנחים במשפט שנכתב בעברית "מוות לישראל". בסיום אף חותמים ההאקרים בשמות הכינוי שלהם.

 

מכבי האש: מורידים את האתר

להב אסף אברס, דובר שרותי כבאות והצלה ירושלים, הודיע זמן קצר לאחר הפריצה לאתר כי "לפני כשעה נפרץ ושונה אתר הכבאות של מדינת ישראל. עד לרגעים אלו האתר נמצא במתקפה של האקרים רבים. אנו מנסים בשלב זה להוריד את האתר, לשמור על התכנים, ובהמשך להחזירו לפעילות השוטפת.

 

שלשום פרסם האקר ישראלי רשימת פרטי 217 אזרחים סעודים, כנקמה על פרסום אלפי פרטי כרטיס אשראי של ישראלים בידי האקר סעודי המכנה עצמו 0xOmar. בעלי כרטיסי אשראי בסעודיה אישרו יום למחרת כי פרטי כרטיסיהם נחשפו ברשימה שפרסם ההאקר הישראלי. שני בני אדם שפרטיהם פורסמו ברשימה אמרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הבנק הודיע להם שכרטיסי האשראי שלהם נפרצו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet

סומליה: מורדים מוסלמים מונעים מזון ממיליון איש

ארה"ב: נעניש בחומרה את החיילים שהשתינו

שנתיים לאסון בהאיטי: חצי מיליון עדיין ללא בית

 

בראיון שהעניק ההאקר הסעודי ל-ynet הוא הסביר כי "ישראל תוקפת והורגת פלסטינים חפים מפשע, היא מבצעת רצח עם ומפרה חוקים בינלאומיים.

לכל העולם יש בעיות עם ישראל. אני רוצה לפגוע בישראל מבחינה פיננסית וחברתית".

 

ביום שבת אמר סגן שר החוץ דני אילון באירוע "שבתרבות" בבאר שבע "צריך להעביר מסר שכל מי שפוגע או מתכנן לפגוע בישראל - גם במרחב הקיברנטי - ייפגע בעצמו. הוא לא יהיה חסין מפעולות תגובה ישראליות". יום למחרת, בפתח ישיבת הממשלה, אמר שר התשתיות עוזי לנדאו כי "העיסוק המוצדק בחוק חינוך חובה חינם מגיל 3 גרם לנו לשכוח את נושא מאגרי המידע". לדברי לנדאו, "ההאקר הסעודי עשה עמנו חסד. הוא הצביע על פריצה גדולה שישנה, וזה הזמן שהממשלה תגדיר את כללי האבטחה על גופים שפועלים באינטרנט. הציבור צריך להיות מוגן וכרגע הוא לא מוגן".

 

הדיווח הראשוני התקבל במייל האדום

 

בהכנת הכתבה השתתף גיל נוה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמל ארגון הכבאות וההצלה של ישראל
סגן שר החוץ. "נגיב בכוח"
צילום: נועם מושקוביץ
לפי החשד, ההאקר הסעודי עומאר
מומלצים