שתף קטע נבחר

צה"ל ביטל התוכנית: חיילים יסעו ללא הגבלה

הפרסום ב-ynet עורר סערה, חיילים רתחו על הכוונה לפגוע בתנאיהם וגם שר התחבורה וחברי כנסת מהקואליציה נרתמו. "חיילי צה"ל ימשיכו לנסוע בנסיעות במדים כבעבר וללא כל הגבלה", נמסר בצהריים מדובר צה"ל, ושר הביטחון הדגיש: זכויותיהם לא ייפגעו

הסערה והביטול: אחרי הפרסומים ב-ynet על הכוונה בצה"ל לצמצם את הנסיעה החופשית לחיילים באוטובוסים, צה"ל משנה כיוון. בהתייחס לסוגיית ה"רב קו", בצהריים אמרו בדובר צה"ל כי "הנושא נמצא בעבודת מטה שטרם אושרה בצה"ל, וגם אם תתקבל לא תגרור כל פגיעה בזכויות החיילים. חיילי צה"ל ימשיכו לנסוע בנסיעות במדים כבעבר וללא כל הגבלה". 

 

בדרך לבסיס, הבוקר. "לחסוך - בלי לפגוע בחיילים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בדרך לבסיס, הבוקר. "לחסוך - בלי לפגוע בחיילים"(צילום: מוטי קמחי)

 

מוקדם יותר, שר התחבורה, ישראל כץ פנה לשר הביטחון ברק בבקשה לאפשר את המשך נסיעות החינם של החיילים בתחבורה הציבורית ולהימנע מהגבלה כלשהי. "ישנה חשיבות לאומית ותחבורתית בשימוש בתחבורה הציבורית על ידי חיילי צה"ל והפסקת ההסדר היא פגיעה ישירה בחיילי צה"ל", אמר כץ.

 

חיילים ותחבורה ציבורית - תקציר הפרקים הקודמים ב-ynet:

 

מלשכת שר הביטחון נמסר כי התוכנית טרם הוגשה לאישורו. "הטענות נגד שר הביטחון, אהוד ברק, מופרכות וחסרות כל יסוד" נטען. "בעת האחרונה מתנהלת בצה"ל בדיקה שמרוכזת על-ידי סגן הרמטכ"ל,

האלוף יאיר נווה, האמורה לחסוך בתקציב, אך בלי לפגוע בחיילים. התוכנית טרם סוכמה וטרם הוגשה כלל לשר הביטחון והתקפות בנושא הקיצוץ באוטובוסים לחיילים, של מספר ח"כים פופוליסטים נגד שר הביטחון ברק, מנותקות מהמציאות. שר הביטחון ברק ידאג ויוודא שלא ייפגעו זכויות חיילי צה"ל".

 

כפי שפורסם אמש, בהמשך להגבלות על נסיעת חיילים ברכבות ביום ראשון בבוקר, מחודש יוני התוכנית הייתה שהם לא יוכלו עוד לנסוע בתחבורה הציבורית ללא הגבלה וייאלצו להשתמש בכרטיס חכם (רב קו) שייטען מראש בהתאם לכמות הנסיעות והמרחק מהבית לבסיס. המהלך המדובר, שמאחוריו עומד סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר נווה, אמור לחסוך לצבא 25 מיליון שקלים בשנה.

 

לדברי כץ, בניגוד להסדר שהושג ברכבת, לטובת חיילי צה"ל ונוסעי הרכבת בכלל, מניעת נסיעה חופשית לחיילים באוטובוסים מנוגדת למדיניות משרד התחבורה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

 

ח״כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) גיבש בימים האחרונים הצעת חוק עליה חתומים כ-18 חברי כנסת, ולפיה נסיעה בתחבורה הציבורית - לרבות הרכבת הקלה בירושלים - תינתן חינם לחיילים במדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסעים כרגיל?
צילום: מוטי קמחי
דובר צה"ל. הצבא חזר בו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים