שתף קטע נבחר

ח"כ מיכאלי נגד טיבי: פגעת בכנסת ויצאת בזול

ח"כ אנסטסיה מיכאלי, שהושעתה לחודש בעקבות התקרית הבריונית של שפיכת כוס המים, מביעה שביעות רצון מהחלטת ועדת האתיקה להשעות לשבוע את ח"כ טיבי בעקבות נאום "אנסטסיה והאינסטלציה": "קונוטציות מיניות משפילות"

ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) סבורה שח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) "יצא בזול", כדבריה, לאחר שהושעה מהמליאה לשבוע בעקבות נאום "אנסטסיה והאינסטלציה". היא עצמה הושעתה לחודש בעקבות התקרית האלימה, שבמהלכה שפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה.

 

מיכאלי התלוננה לאחר הנאום כי "התנהגות בוטה וסקסיסטית זו פגעה בי כאדם, כאשה וכנציגת ציבור. יש להדגיש כי ח"כ טיבי כבר השתמש בלשון בוטה זו מספר פעמים בעבר. לאור החלטתכם לנקוט ביד קשה כנגד אלימות בכלל ואלימות מילולית בפרט, אבקש להעלות מקרה זה לוועדת האתיקה, כדוגמא להתנהגות פוגענית וחריפה שאין לה מקום בין כותלי הכנסת ובכלל בין בני אנוש".

 

בהודעה שפרסמה לאחר שח"כ טיבי נענש, אמרה מיכאלי: "ועדת האתיקה הסבירה את חומרת מילותיו של ח"כ טיבי טוב מכל טיעון אחר. כולנו תקווה שילדי ישראל לא ילמדו את שפתו הגסה של טיבי. אנו בטוחים שטיבי מרגיש שיצא בזול, משום שגם הציבור וגם עמיתיי חברי הכנסת רואים חומרה מיוחדת בדברי העלבון בעלי הקונוטציות המיניות, המשפילות והשוביניסטיות".

 

התקרית שבה שפכה ח"כ מיכאלי כוס מים על ח"כ מג'אדלה אירעה במהלך דיון שנערך בוועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת. במהלך הדיון, שעסק במנהל בית ספר שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם, התפתח ויכוח שבמהלכו אמר מג'אדלה למיכאלי "תשתקי". בהזדמנות אחרת פנה לח"כ שישב ליד מיכאלי, וביקש ממנו: "תשתיק אותה".

 

מיכאלי עזבה את הדיון, אך לאחר זמן מה שבה, מילאה מול המצלמות כוס מים מבקבוק, ושפכה את המים על מג'אדלה ההמום. היא טענה כי בדבריו פגע בכבודן של נשים, וכי היא החליטה להגן על כבודה. בעקבות האירוע, הורחקה מיכאלי לחודש שלם מהדיונים במליאה ובוועדות הכנסת.

 

מוקדם יותר היום, הודיעה ועדת האתיקה כי "טיבי גרם לזילות הכנסת ופגע בכבוד הכנסת וחבריה. חומרה מיוחדת רואה הוועדה בכך שאין המדובר בפליטת פה או בדברים שנאמרו בסערת רגשות, אלא בנאום שנכתב מראש במטרה להיקרא במליאת הכנסת".

 

טיבי עצמו לא הפיק לקחים מהעונש, ואמר בתגובה כי הוא "נדהם אך לא מופתע. כנראה שהוועדה נבהלה מעצמה בשל העונש שהשיתה על אנסטסיה ששפכה כוס מים, ואצה לאזן זאת בעונש הרחקה הזוי על ח"כ ערבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הושעתה לחודש. אנסטסיה מיכאלי
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
הושעה לשבוע. ח"כ טיבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים