שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנהלת הבימה במשטרה: "המסמכים נגנבו"

  ראשי התיאטרון הלאומי הגישו תלונה במשטרה בעקבות פרשת השלכתם לרחוב של אלפי מסמכים, בהם חוזים של שחקנים ופרטים אישיים, שנחשפה ב-ynet. גורמים בהבימה: "אין לנו ספק שמישהו החליט לביים את כל האירוע כדי לייצר משבר"

  הנהלת התיאטרון הלאומי, הבימה, הגישה בשעות הצהריים תלונה למשטרת ישראל, בחשד לגניבת מסמכים מתוך ארכיון התיאטרון. התלונה הוגשה בעקבות הכתבה שפורסמה הבוקר ב-ynet וחשפה את פרשיית השלכתם לרחוב של אלפי מסמכים, ובהם חוזים של שחקנים, יוצרים ועובדים בתיאטרון, כמו גם פרטיהם האישיים, פרוטוקולים והתקשרויות עם גופים בישראל ובחו"ל. נציגי התיאטרון תוחקרו בתחנת המשטרה בתל-אביב, שם נגבו מהם עדויות.

   

  צילום: מרב יודילוביץ'

   

  גורמים בתיאטרון אמרו היום ל-ynet שלא לייחוס: "בעקבות פרסום הכתבה ומצג הראיות, הועלו חשדות שמדובר בגניבה של מסמכים שנלקחו מבית הקבע של התיאטרון ולא מהמשרדים הזמניים ברחוב דובנוב.

  זהו חומר ארכיוני שבהנהלה מאמינים שנגנב והושלך בכוונת מכוון ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י, כדי לטשטש את הגניבה ולביים מחדל".

   

  כפי שפורסם הבוקר (ג') ב-ynet, ברחוב שאינו סמוך לבית הקבע של הבימה, נמצאו לאחרונה אלפי המסמכים שהושלכו לרחוב, והיו חשופים לעיני העוברים והשבים.

   

  הנהלת הבימה מסרה אמש (ב') כי מבדיקה ראשונית נדמה שמדובר בתקלה. היום אמרו גורמים בכירים בתיאטרון כי לא ייתכן שהתקרית קשורה במעבר התיאטרון בחזרה אל בית הקבע שלו. "המעבר התרחש בנובמבר, כחודשיים לפני שהמסמכים נמצאו פזורים ברחוב. במזג האוויר המשתנה, במהלך הזמן הזה, לא ייתכן שכל הניירת הזו נותרה ללא פגע או סימן.

   

  "בדיקה מול הנהלת בית המושבים, שבו מוקמו משרדי התיאטרון במהלך חמש השנים האחרונות,

  העלתה כי לאחר פינוי המבנה לא הושלכו חומרים שנותרו מאחור מבלי שהדבר נעשה בתיאום עם הבימה", הוסיפו אותם גורמים, "אין לנו ספק שמישהו החליט לביים את כל האירוע כדי לייצר משבר".

   

  מהנהלת תיאטרון הבימה נמסר בתגובה רשמית: "כפי שאמרנו אתמול, העניין נבדק בכל הרצינות הראויה. אכן הוגשה היום תלונה במשטרת ישראל וזאת בשל חשדות שהתעוררו בעקבות הפרסום ב-ynet".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המסמכים של הבימה שנמצאו ברחוב בתל-אביב. "לא הושלכו חומרים בלי תיאום"
  צילום: עמית קוטלר
  לאתר ההטבות
  מומלצים