שתף קטע נבחר

ישי בשלו: "צבא? עם ישראל שורד בזכות התורה"

שר הפנים נאם אתמול בכינוס תורני במוסדות "אור דוד" בבני ברק וטען כי "היו התייעצויות עם הרב עובדיה יוסף ומה שהוא אמר ועשו - זכה להצלחה גדולה". על התבטאותו הקודמת: "דיברתי על אמונה, אמרו שאני נגד חיילי צה"ל"

שר הפנים אלי ישי לא עוצר. יומיים אחרי שיוחסה לו התבטאות לפיה תוצאות מלחמת לבנון השנייה נבעו מכך שהחיילים לא התפללו ויום אחרי שהתנצל, טען אתמול (ד') ישי בבני ברק כי "בכירי המדינה מתייעצים עם הרב עובדיה יוסף  וכל מה שהוא אמר ועשו - זכה להצלחה אדירה".

 

ישי נאם אתמול במוסד התורני "אור דוד בבני ברק" שם המשיך לטעון כי מה שמקיים את העם היהודי במשך שנים זו רק האמונה. "הרמב"ם אומר שמי שאינו מאמין שעם ישראל חי מעל הטבע, הוא כופר", אמר ישי - בדברים שפורסמו באתר החרדי "כיכר השבת‏".

 

"אלפי שנים, עוד לפני שקמה המדינה, כל אחד היה במקום אחר בעולם, בלי מדינה,בלי צבא בלי שב"כ, בלי כלום. העם היהודי שורד את 2000 השנים הללו מחורבן הבית ועד היום, רק בזכות תורת ישראל ששמרה על עם ישראל. אילולא התורה אין קיום לעם ישראל".

 

שר הפנים טען כי ראשי המדינה מגיעים להתייעצויות עם המר"ן יוסף, ופעלו לפי הצעותיו. "יש הרבה סיפורים, שאינני יכול לחשוף, התייעצויות מאוד מורכבות. מה שאמר מר"ן ועשו - הייתה הצליחה אדירה. ואיך מר"ן יודע לומר את הדברים הללו? הכול מתוך לימוד התורה. ראש הממשלה ושרים נכבדים באים לשמוע את מוצא פיו של הרב והוא לא היה במודיעין, לא היה בשב"כ ולא במוסד, ואינו מכיר את כל הדיונים הפנימיים הסודיים והרגישים. אבל בסוף, כולם באים לשמוע אותו, פה שלומד תורה, גדול דור שאומר דבר - לא יוצאת תקלה תחת ידו".

 

שר הפנים המשיך לומר כי דבריו הקודמים שצוטטו בתקשורת הוצאו מהקשרם. "מה אמרתי? הזכרתי את נחשון בן עמינדב ויגידו שאני מעודד אנשים להתאבד, כמו שאמרו היום. דיברתי על אמונה, אמרו שאני נגד חיילי צה"ל",

 אמר ישי. "לא יעזור להם שום דבר, הם ימשיכו לדבר ואנחנו נמשיך לעשות, הם ידברו נגד ואנחנו נמשיך לעשות בעד, הכול בזכות התורה. אין יותר אוהבי ישראל ואוהבי חיילי צה"ל אשר מתפללים ולומדים לשלומם ולרפואתם כמו לומדי התורה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני רוזן בן זוגה של אהובה תומר ז"ל שנספתה ב אסון הכרמל נפגש עם שר הפנים אלי ישי ירושלים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו והרב עובדיה. מבצע בעצתו?
צילום: יעקב כהן, אתר חדרי חרדים
מומלצים