שתף קטע נבחר

סערה בדרך: גולשי המים וגולשי הסקי בכוננות

היכונו לרוחות החזקות ביותר בחורף הזה. גובה הגלים יגיע ל-7 מטרים. גולש גלים מאשקלון: "רק המקצוענים ייכנסו". באתר החרמון, שהיה לבן ופקוק בשבת, ממליצים להתעדכן לפני שבאים

חדשות רעות למטריות שלכם, חדשות טובות לגולשי הגלים: החזאי נחום מליק מ"מטאו-טק" צופה שהיום (א') ינשבו הרוחות החזקות ביותר שחווינו בחורף הזה. עוצמת הרוח, במהירות של 50-80 קמ"ש, תורגש בעיקר בצפון ובמרכז. גובה הגלים יגיע ל-7 מטרים במרחק של קילומטר-שניים מהחוף. לאורך החופים יגיעו הגלים לגובה של 4-5 מטרים: "אני לא יודע כמה מומלץ לגלוש, אולי לגולשים הנועזים ביותר", העיר החזאי.

 

שבת של כיף בחרמון  (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
שבת של כיף בחרמון (צילום: אפי שריר)

 

הדרך ארוכה היא ורבה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
הדרך ארוכה היא ורבה(צילום: אפי שריר)

 

שומר על קור רוח  (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
שומר על קור רוח (צילום: אפי שריר)

  

גשמים יירדו בשעות הבוקר בצפון הארץ ובהמשך יתפשטו למרכז וגם לנגב. הגשמים ילוו בסופות רעמים וברד. בחרמון יירד שלג בשעות אחר הצהריים, וייתכן שלג בצפון רמת הגולן ובפסגות הרי הגליל. מחר בערב תיחלש הסערה בהדרגה.

 

גולשי הגלים, בעיקר הנועזים והמנוסים שבהם, כבר בכוננות. יואב נקש, אחד הגולשים המוכרים באשקלון, ומפעילי הסביבה בעיר, אופטימי: "זה עומד להיות באמת יום מיוחד עם גלים שלא היו כמותם בחורף הזה, היו לנו יומיים דומים במהלך החודש וחצי האחרונים, אבל לא בגבהים הללו".

 

הוא כבר החל לארגן את הציוד שלו ומתכוון לצאת לגלישה מפתח המרינה בעיר: "אני מאמין שיגיעו לא מעט גולשים. עם גלים כאלה, החובבנים נשארים בדרך כלל בחוף. אני רק מקווה שתנאי הים יהיו טובים, כי כבר היו לנו כמה אכזבות בעבר כשלא הצלחנו להיכנס למים". יואב נקש מציע לגולשים להקפיד שהציוד תקין, "מפני שבגלים כאלה אסור להתרשל".

 

קשת בענן בנתניה  (צילום: נעה ) (צילום: נעה )
קשת בענן בנתניה (צילום: נעה )

 

שדה של כלניות ליד קיבוץ רוחמה  (צילום: אורן הדר) (צילום: אורן הדר)
שדה של כלניות ליד קיבוץ רוחמה (צילום: אורן הדר)

 

גולשים מסוג אחר מקווים שאתר החרמון ייפתח לסקי. בשבת הגיעו למקום כעשרת אלפים מבקרים, אלף מתוכם גולשי סקי, שיצרו עומסי תנועה כבר מ-7:00 בבוקר באזור. האתר מסוגל לקלוט עד 12 אלף מבקרים, אך נראה שהחניונים והכבישים המובילים לאתר מסוגלים לקלוט קצת פחות, ומי שהגיע חיכה בתורים ממושכים.

 

פקד ארז עמר ממשטרת התנועה ציין כי "החניונים קטנים מלהכיל את כל המכוניות שמגיעות. האתר אולי יכול להכיל עוד מבקרים, אבל החניונים מלאים. גם בצירים המובילים לאתר, תמיד יש פקקים. בסופו של דבר מדובר בכביש אחד שמוביל לאתר. כמה שתנסה לדחוס פנימה, התנועה תמיד עומדת".

 

מנכ"ל האתר, שאול אוחנה, סיכם את השבת: "היה יום נפלא באתר אבל בחוץ היה בלגן, בעיקר בצירים המובילים לחרמון. בבוקר ננסה לפתוח את האתר, אבל לפני שבאים כדאי להתעדכן בנוגע לתנאי הסקי. אנחנו לא צופים עומסים בתחילת השבוע".


פורסם לראשונה 21/01/2012 23:23

 

בהכנת הכתבה השתתפו מאור בוכניק, שמוליק חדד וטלי חיל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שבת לבנה בחרמון
צילום: אפי שריר
כלניות ליד קיבוץ רוחמה
צילום: זיו רגב
מומלצים