שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חילונים, גונבים לכם את המדינה

  ישראל עלולה להפוך בעתיד ל"אורתו-פשיסטית". הפתרון: עיזבו את המפלגות הקיימות, והקימו מהר מפלגה דמויית "שינוי" זצ"ל. אחרת תצטרכו להכין דרכון זר וכרטיס טיסה

  יו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה בראיונות סוף השבוע כי ישראל עומדת בפני שלוש בעיות קיומיות: המדינית-בטחונית, הכלכלית-חברתית והדתית-תרבותית. הגב' לבני צודקת וטועה. שלוש הבעיות הן בעצם שלוש הצלעות של בעיה אחת: איך תיראה ישראל בעתיד ומי יעצב את אופיה הלאומי?

   

  הכתובת על הקיר. אני יכול להפנות אתכם לדו"חות, לתחזיות ולאזהרות של כל הגופים המקצועיים: בנק ישראל, הלמ"ס, מכוני המחקר, האקדמיה. אבל אתם, אחי החילונים, הרי לא תקראו את החומר. אתם עסוקים לחלוטין בעצמכם. בינתיים גונבים לכם את המדינה ומחליפים אותה במשהו שייראה ויתנהג, בקרוב מאוד, כמו לבנון במלחמת האזרחים.

   

  עוד בערוץ הדעות  של ynet:

  התחזית ליחידות צה"ל: רטוב בפרצוף, ולא ממים / תמיר מנדובסקי

  "הוא ייקח לָך את הילדים". זהו, שלא / טל שחף

   

  על המדינה משתלט, בכוח האידיאולוגיה והדמוגרפיה שלו ובחסות האדישות הכללית שלנו, מחנה המורכב משלוש קבוצות אוכלוסיה: האורתודוקסיה החרדית, הלאומנות הדתית והמסורתיות הימנית-דתית. זה מחנה משותף אידיאולוגית, דתי פונדמנטליסטי, בז לדמוקרטיה ולזכויות הפרט, מפלה נשים, שונא חילונים ("רשעים" בלשון ההלכה) ומתעב כל מי שאיננו יהודי.

   

  על-פי כל הנתונים, לרבות הסקרים החברתיים של הלמ"ס, המחנה הזה מונה, כבר היום, כרבע מהאוכלוסיה היהודית הבוגרת (+20) בישראל. הריבוי הטבעי שלו הוא הגבוה בעולם המערבי ואוכלוסייתו מכפילה את עצמה בכל 25 שנים. כמעט 50 אחוזים מהילדים ומבני הנוער היהודים בישראל שייכים היום למחנה האורתו-פשיסטי הזה ומתחנכים במוסדותיו וברוחו. הביטוי "אורתו-פשיסט" איננו כינוי גנאי אלא תיאור עובדתי של השקפות המחנה: עירוב השקפת עולם דתית-קיצונית עם השקפת עולם דתית-פשיסטית, הרואה במדינת ישראל עצמה מנגנון של קדושה מיוחדת. זה המקום שבו, כדברי מנהיג המחנה, הרב קוק, כסא האלוהים נוגע בעולם.

   

  חלון הזדמנויות קטן 

  אם הנתונים על המצב הנוכחי מזעזעים אתכם, שימו לב לעתיד. בין השנים 2030 ל-2040, יהיו הציונות והדמוקרטיה במיעוט דמוגרפי. רוב אזרחי ישראל יהיו לא ציונים, או לא דמוקרטים, או שניהם. אינני מתנבא ואינני עוסק בתחזיות או בניחושים. היום 30% מהתלמידים במוסדות החינוך היהודיים בישראל הם חרדים, בעוד החרדים הבוגרים מהווים רק כ-9% מהאוכלוסיה היהודית הבוגרת. העובדות כבר נולדות בשטח.

   

  רוצים תרגיל בחלומות בלהה? חשבו איך תיראה ואיך תתפקד מדינה שכזו. אילו חוקים תחוקק, איך ייראה המרחב הציבורי, למה תחנך מערכת החינוך, איך יישמרו חירויות הפרט ומי יישא את מי על גבו לנצח? אני מרשה לעצמי רק ניחוש אחד. נכון, אחים חילונים, שממש בא לכם לחיות ולהילחם למען מדינה כזו?

   

  יש עוד חלון הזדמנות קטן. עוד ניתן למנוע את הזוועה, אבל צריך להתחיל להיאבק כבר עכשיו, מהר ובכוח. עיזבו את המפלגות הקיימות, כולן עסוקות במה שאינן יכולות לשנות ומזניחות לחלוטין את החשוב מכול: דמותה העתידית של המדינה. הקימו, מהר, מפלגה דמויית "שינוי" זצ"ל ושימו בראשה את החכם הכי רשע שתוכלו למצוא. בניגוד למה שעשיתם עם "שינוי", תנו למפלגה הזו סיכוי, תנו לה גיבוי ותנו לה ביטחון גם כשהיא שוגה. ל"שינוי" לא נתתם יום אחד של חסד. אני יודע כי הייתי שם. זלזלתם בהצלחות וחשדתם בהישגים. היחידים שהתייחסו ל"שינוי" ברצינות היו החרדים והם ידעו טוב מאוד למה.

   

  התחילו להילחם, חילונים, ומיד. או שבוודאות מוחלטת תאבדו את המדינה שלכם. התחילו להילחם, כי האלטרנטיבה היחידה היא דרכון זר, כרטיס טיסה והתקווה שתדעו מתי הזמן לחתוך.

   

  רוני בריזון, ח"כ לשעבר מטעם "שינוי"

   

  גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים