שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוצרי התיאטרון מתאגדים למאבק על תנאי היצירה

  ארגוני היוצרים מתאגדים לפורום משותף, כדי להיאבק על תנאי היצירה. היוצרים מבקשים לחזק את השפעתם על צביון העשייה התרבותית, חלוקת התקציבים ומעמד היוצרים

  ארגוני ואיגודי היוצרים הפועלים בישראל חוברים יחד לראשונה תחת פורום משותף שמטרתו מאבק על תנאי היצירה והיוצרים בתיאטרון הישראלי. הפורום, שמאגד בתוכו בין היתר את איגודי הבמאים, המחזאים, השחקנים, מעצבי הבמה והמוזיקאים, מונה כ-2,500 איש ומהווה מעין מקבילה של תחום התיאטרון לפורום שהקימו לפני כשלוש שנים הנהלות איגודי היוצרים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

   

  כנס חנוכת פורום איגודי היוצרים בתיאטרון ייערך ב-3 בפברואר (ו'), ובו יידונו בין היתר נושאים כמו הגבלת קדנציות של מנהלים אמנותיים בתיאטרון - נושא שצף ועולה ביתר שאת בשנים האחרונות - וכן הגדלת היקף נציגותם של היוצרים בפורומים המשפיעים על התקצוב הממשלתי בתחומי התיאטרון השונים. באיגודים מבקשים לחזק את השפעת היוצרים על צביון העשייה התרבותית, חלוקת התקציבים ומעמד היוצרים בין היתר בהרחבת הנוכחות ופעילות בכנסת.

   

  "אנחנו מקימים את הפורום בשל קשיים רבים שעלו בעת האחרונה מצד היוצרים וקשורים בניצול ופגיעה בהם ולאור השינויים באופי ובמבנה התעשייה התרבותית בארץ. הפורום הוא גוף מקצוע שמטרתו להילחם על זכויות היוצרים בקרב מקבלי ההחלטות וגם מול אנשי התיאטרונים ובעת הצורך גם בשטח", אומר יו"ר ארגון השחקנים בישראל, דביר בנדק מהיוצרים שעומדים מאחורי היוזמה.

   

  גם סיני פתר, יו"ר איגוד במאי התיאטרון בישראל, דיבר על נחיצותו של הפורום ואמר בתגובה: "הקמת הפורום היא תחנה נוספת במסע לשינוי מעמד היוצר והאקלים של חיי התיאטרון בארץ. התיאטרון הישראלי, שהתעצם לתעשייה מפוארת בעשורים האחרונים, סובל מליקויים המאפיינים תעשייה שרכשה רבבות מינויים ואיבדה בדרך לעתים את המצפן שלה ואת היחס ליוצריה. ההתארגנות הזו של כלל היוצרים והמבצעים מבטאת סולידאריות בין כלל השותפים לעשייה וקוראת תיגר על תרבות הנאמנות לחצרות שמאפיינת בשנים האחרונות את התיאטרון הישראלי".

   

  מאיגוד המוזיקאים נמסר: "הפעולה המשותפת הזו הכרחית על מנת שכולנו נוכל להמשיך ליצור וליהנות מתיאטרון ישראלי משמעותי מקורי ומקצועי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נציג השחקנים דביר בנדק. ניצול ופגיעה ביוצרים
  צילום: רותם מלנקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים