שתף קטע נבחר

אישום: כלאו את הבת, איימו ברצח ושידלו להתאבד

בכתב אישום נגד בני הזוג מקלקיליה, נכתב כי האב איים לרצוח את בתו, ואשתו אף שידלה אותה לשים קץ לחייה. במשך תשע שנים, מאז הייתה בת 11, התעללו בה השניים ובודדו אותה. הפרקליטות: הם לא השכילו להבין את הזוועה

האב התעלל בבתו בהוראת בת זוגו: בני זוג מקלקיליה הואשמו היום (ג') כי כלאו לאורך שנים את בתו של האב שהתגוררה עמם ועם ילדיהם המשותפים, התעללו בה, בודדו אותה מבחינה חברתית ואף ניסו לשכנע אותה להתאבד.השניים הם חסן מחלם, בן 49, ואשתו חנאן, בת 44.  

 

דיווחים אחרונים בפרשת ההתעללות:

"נכלאה 9 שנים כי הפריעה להורים לקיים יחסי מין"

הבת שנכלאה 9 שנים באמבטיה תתעמת עם אביה

הפלסטינית שנכלאה במקלחת: 'מוות לאבא ואשתו' 

 

השניים נעצרו בתחילה על ידי המשטרה הפלסטינית, שהסגירה את האב למשטרת מחוז ש"י. המשטרה הפלסטינית בקלקיליה הייתה גם זו ששחררה את הבת מכלאה לאחר תשע שנים. בכתב האישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה מיוחסות לאב ולאשתו עבירות של התעללות בקטין, כליאת שווא וניסיון לשדל להתאבדות. 

 

למתלוננת מלאו 11 כשהחליט אביה בתחילת שנת 2000 כי תפסיק ללכת לבית הספר, ולא תוכל עוד לפגוש אנשים, גם לא את אמה או את בני משפחתה האחרים. היא הוחזקה בתנאים לא אנושיים, ישנה על שמיכה ללא מזרן או כיסוי בו בזמן שילדיהם המשותפים של בני הזוג ישנו על מיטות בחדריהם.

 

האם החורגת בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האם החורגת בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

השניים נעלו את הילדה בחדר המקלחת או בחדר אחר בבית, ואיפשרו לה לצאת משם לזמנים קצובים כדי שתוכל לשרת אותם בעבודות הבית: לכבס, לנקות ולבשל.

 

בכתב האישום צויין כי האב היכה את בתו וגרם לה חבלות, לאחר שבת זוגו הסיתה אותו לעשות כן. השניים נהגו לפתוח את חדר האמבטיה רק אחרי חצות.

 

כשעברה המשפחה מאחד הכפרים לקלקיליה, אטם האב חדר בבית בעזרת קרשים, כדי שלא יוכלו לראות ולשמוע מה נעשה בחדר וכדי שהנערה לא תוכל לראות את המתרחש בחוץ. בני המשפחה התגוררו בבתים שונים במהלך השנים, ובכל בית ההתעללות נמשכה. האב איים על בתו כי ירצח אותה אם תנסה להימלט ואמר לה כי אם תתאבד - ייפטר מגופתה.

 

כיום כבר בת 20. המתלוננת (צילום: AP) (צילום: AP)
כיום כבר בת 20. המתלוננת(צילום: AP)
  

עוד עולה כי בת זוגו נהגה לצעוק לעבר בעלה שישאיר את סכין הגילוח במקלחת כאשר הוא מתגלח, כדי שהילדה תוכל להתאבד. לאחר מכן, כשראתה אותה שאלה אותה אם היא עדיין בחיים.

 

האשה גרמה לו להכות את הבת ולהשפיל אותה והוא עשה זאת באמצעות מקל, הטיח את ראשה בכיור עד שזה נשבר, כיבה סיגריות על גופה וגרם לה חבלות.

 

הפרקליטות טענה כי שני בני הזוג הודו בכך שהמתלוננת הייתה כלואה וכי בידיה עדויות של בני משפחה המחזקות את האישומים. עוד טוענים בפרקליטות כי כבר עתה מנסים הוריה ואחיה של האשה לשבש את החקירה ולשכנע את המתלוננת לבטל את תלונתה תמורת תשלום. בת משפחה נוספת חוששת מפני הנאשם, שאותו מייצג עו"ד גיא עין צבי.

 

לדברי הפרקליטות, "משך שנים ארוכות לא השכילו המשיבים להבין את הזוועה, נמנע מהמתלוננת לראות אור יום וקרובים ולא שחררו אותה מכלאה עד שהגיעה המשטרה הפלסטינית לעשות כן".

 

האשה נשלחה להסתכלות פסיכיאטרית, לבקשתו של עו"ד ג'לגולי איהב המייצג אותה ובהסכמת הפרקליטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האב מובא להארכת מעצר
צילום: חסן שעלאן
עם אחותה החורגת הקטנה
צילום.: AFP
בית הדירות בו התגוררה המשפחה
מומלצים