שתף קטע נבחר

בשורה לנהגים בת"א: יותר חניה - בפחות כסף

תוכנית חדשה של העירייה מכוונת להקל על תושבי תל-אביב את מצוקת החניה הקבועה. הם ייהנו מהנחה של 75% בחניונים עירוניים, הגדלת מספר החניונים המיוחדים ובקרוב גם מחניה בחינם בכחול-לבן בכל העיר. ומי שלא תל-אביבי? ישלם יותר

בשורה לנהגי תל-אביב. עיריית תל-אביב הכריזה הבוקר (יום ג') על תוכנית חדשה שאמורה להקל באופן ניכר את בעיית החניה של תושבי העיר המחזיקים ברכב פרטי. עיקרה של תוכנית "באתי, ראיתי, חניתי": הנחה בחניונים עירוניים, הכפלת מספר חניוני הלילה וחניוני "קרוב לבית" וחניה חינם בכחול-לבן בכל העיר. לנהגים שאינם תושבי תל-אביב מצפה בשורה נעימה פחות – ביטול הטבות החניה והעלאת התעריף למקסימום המורשה בחוק.

 

"החשוב הוא מתן עדיפות בחניה לתושבי תל אביב-יפו מפני שאנו חיים במצב של היעדר תחבורה ציבורית ראויה", הסביר ראש העיר רון חולדאי. "בגלל המצוקה הגוברת של התושבים החלטנו להוריד את הביורוקרטיה ולוותר על ההכנסה מדו"חות ומסלופרק'". רוב סעיפי התוכנית ייכנסו לתוקף ב-1 במרס.

 

עיקרי התוכנית

הנחה בחניונים העירוניים: תושבי העיר ייהנו מהנחה של 75% מהמחיר המלא לעומת 50% כיום (למעט חניון גולדה, מתחת למשכן לאמנויות הבמה ובתי המשפט).

 

מספרם של חניוני "קרוב לבית" יעלה מ-21 ל-45. התו האזורי יקנה לתושב חניה ללא תשלום בכל החניונים של אותו אזור חניה, משבע בערב ועד שמונה בבוקר באמצע השבוע, ומיום שישי ב-15:00 ועד יום ראשון ב-8:00. מספר הרכב של התושב יהיה מוזן במחשבי החניונים ושעריהם ייפתחו אוטומטית כשהרכב יגיע. לבעלי תו חנייה כתום של אזור 1 תישלח הודעה מפורטת בנוגע לחניונים העומדים לרשותם.

 

חניונים עירוניים יופעלו כחניוני לילה שבהם ניתן יהיה לחנות חינם מחצות עד שמונה בבוקר גם אם אינם באזור מגורכם. בימי שישי יפעלו החניונים בחינם מחצות עד צהרי שבת "כדי שהצעירים שמבלים לא יצטרכו לקום מוקדם להזיז את האוטו", לדברי מנכ"ל העירייה מנחם לייבה.

 

חניה בכחול-לבן: בשלב השני מתכוונת העירייה לאפשר לכל התושבים לחנות בחינם במקומות המסומנים בכחול-לבן בכל העיר, ולא רק באזור התו.

 

מפת חניוני "קרוב לבית" ()
מפת חניוני "קרוב לבית"
  

 

"נותנים עדיפות לתושבים"

שלב החניה בכחול-לבן ייכנס לתוקפו לאחר קבלת אישורים ממשרד הפנים וממשרד התחבורה, בחודשים הקרובים. בד בבד מתכוונת העירייה להעלות את מחיר החניה בכחול-לבן למי שאינו תושב העיר. המחיר צפוי לעמוד על המקסימום המורשה בחוק - חמישה שקלים.

 

"אנו נותנים עדיפות מלאה לתושב העיר שבה הוא חי, נהנה ועובד", הסביר לייבה.

"אנו מאמינים שאיכות החיים בדברים הפשוטים והיומיומיים תשתפר. ראש העיר מצפה גם שהתחבורה הציבורית תקודם בקצב גבוה מהקצב הקיים היום".

 

במקביל תמשיך העירייה לעודד את התושבים להשתמש באופניים ולא ברכב, ותגדיל את מספר האופניים העומדים להשכרה בתחנות "תל-אופן". העירייה גם מנהלת משא ומתן עם הבנקים הגדולים שמשרדיהם ממוקמים בשדרות רוטשילד, כדי להביא לכך שעובדיהם הרבים יגיעו למשרד בהסעות מאורגנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חניה בכחול-לבן. מי שאינו תושב העיר ישלם 5 שקלים בשעה
צילום: מוטי קמחי
צילום: יעל צור
חולדאי, היום. "היעדר תחבורה ציבורית ראויה"
צילום: יעל צור
מומלצים