שתף קטע נבחר

פייגלין: פיצחתי את ה-DNA של הליכוד

בבוקר שאחרי ההפסד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שואב מנהיג החטיבה היהודית בליכוד, משה פייגלין, עידוד מכך שאחד מכל ארבעה הצביע עבורו בתנאים שנכפו עליו: "זה יום חג. בבחירות לרשימה נראה ליכוד נאמן יותר לארץ ישראל"

מנהיג החטיבה היהודית בליכוד, משה פייגלין, אולי הפסיד בהתמודדות מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אבל בבוקר שאחרי, הוא מרגיש כמנצח: "הבאנו הישג גדול מאוד, הדרך שלנו מנצחת והיא זו שתוביל", אמר בשיחה עם ynet. "מדובר בפיצוח של ה-DNA הליכודניקי וחדירה למעגלים מאוד רחבים של בוחרי הליכוד. חלק גדול מהבוחרים שלי הם לא אנשים שאני פקדתי".

 

אחד מכל ארבעה מצביעי ליכוד נתן את קולו עבור פייגלין, ולדבריו אין הבדל בשיעורי ההצבעה עבורו בתוך הקו הירוק ומחוצה לו. הפריימריז הנוכחיים נערכו בתנאים לא קלים מבחינתו, "זו התמודדות מול ראש ממשלה מכהן. בפעם הקודמת התמודדתי מול חבר הכנסת נתניהו כשהליכוד היה באופוזיציה עם 12 מנדטים".

 

 

פייגלין מספר ש"המנגנון כולו היה מגויס לחלוטין לטובת ראש הממשלה ואף אחד לא הרים את הכפפה והעז להתמודד. זה מוכיח את גודל ההישג שלנו". לדבריו, "יש ממש בטענות של סילבן שלום שהקדמת הבחירות מריחה לא טוב מבחינה דמוקרטית. כשהחזק מתזמן את זה כפי שנוח לו - זה לא מבשר טובות לתרבות הדמוקרטית, אבל התעלמתי מכך. העזתי ואני שמח על קבלת ההחלטה".

 

אתמול טען פייגלין שנעשו "מעשים שלא ייעשו" בבחירות. "אני לא רוצה ללכת אחורה, אבל אחוזי ההצבעה ביהודה ושומרון היו קטנים כי קלפיות לא נפתחו. תבין מזה מה שתבין, הדברים לא פשוטים ונכון שאם העסק היה מתקתק היינו משיגים תוצאות טובות יותר. אבל היום זה יום חג, לא יום של בכי ונהי".

 

האם רשימת הליכוד עתידה להשתנות בעקבות האנשים שפקדת?

"זה לא סוד שבזכות הבחירה שלי ושל חבריי, הפך הליכוד להיות מרחב ובית לאנשים שלא היו בו בעבר וזה ייתן את אותותיו. בבחירות לרשימה אנחנו נראה ליכוד אידאולוגי ונאמן יותר לארץ ישראל".  

 

מבחינת פייגלין, ההפסד לנתניהו היה בנקודות ולא בנוק-אאוט, והוא מתכוון להמשיך במרוץ לצמרת: "אתמודד על מקום ברשימה מתוך כוונה לקדם את האלטרנטיבה להנהגת הליכוד והמדינה וניצול של הקשרים שיצרנו בהתמודדות הזו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הפסיד. משה פייגלין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים