שתף קטע נבחר

מיסז'ניקוב: נקדם חקיקה בנושאי דת ומדינה

שר התיירות מזהיר כי המפלגה תחל לקדם חוקים הנוגעים לדת ומדינה, גם במחיר פגיעה בשלמות הקואליציה, נוכח קביעת הקריטריונים החדשים לזכאות בדיור - שלא נותנים מענה ראוי לזוגות עובדים ולמשוחררי צבא

האם הפלת הממשלה ופיזור הכנסת צפויים להתרחש מהר יותר ממה שמתכנן ראש הממשלה ? שר התיירות, סטס מיסז׳ניקוב (ישראל ביתנו), שיגר בצהריים (יום ד') איום לעבר שלמות הקואליציה, כשהבהיר: "אם ראש הממשלה ושר האוצר לא יעמדו בסיכומים בינינו, נראה עצמנו חופשיים לקדם חקיקה אזרחית מבלי להתחשב באילוצים קואליציוניים שבגללם היא לא קודמה בקצב משביע רצון".

 

במהלך דיון של השדולה למען דיור ציבורי בכנסת, התייחס השר לכוונה שלא להכניס סעיף של כושר השתכרות בקריטריונים המגדירים זכאות לדיור. הוא הבהיר: "המפלגה תרגיש חופשית להמשיך בקידום האג'נדה האזרחית בתחום דת ומדינה מתוך אחריות לציבור הרחב. זה יכלול את החקיקה בנושא גיור לחיילי צה״ל, ברית הזוגיות, פתיחת אזורי הרישום לנישואים ועוד. ישראל ביתנו עומדת על כך כי תנאי הסף לזכאות לדיור יהיה מיצוי כושר ההשתכרות, כדי לתגמל את את אלה שנושאים בנטל הכלכלי במדינה".

 

אתמול אמר יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, כי מפלגתו אינה מתכוונת לפרוש מהממשלה עד הבחירות, שאמורות להתקיים בסוף שנת 2013, אך הבהיר שהמפלגה לא תקבל את העובדה שכושר ההשתכרות לא מופיע בקריטריונים לדיור מוזל.

 

בחודש אוקטובר סיכמה ישראל ביתנו עם האוצר כי זכאות לדיור ציבורי תותנה בכך ששני בני הזוג עובדים לצד שירות צבאי או אזרחי שעשו.

 

ליברמן התייחס לאג'נדה האזרחית של המפלגה גם לפני כשנה, וצוטט כאומר  שייתכן שמפלגתו תיאלץ לפרוש מהממשלה, אם לא תצליח לקדם את החוקים האמורים. ליברמן הבטיח ללכת עד הסוף בכמה סוגיות, ובהן חוק הגיור הצבאי: "הדבר הזה צריך להגיע להכרעה, כאשר יכול להיות שלהכרעה הזו יהיה מחיר כבד. זה לא רק שאנחנו צריכים להכריז שאנחנו פורשים. הערכה סבירה היא שאם אנחנו מעבירים את החוק הזה בקריאה שנייה ושלישית, יכול להיות שהמחיר יהיה פירוק ממשלה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב. אג'נדה אזרחית
מתוך אתר הכנסת
ליברמן. לא לפרוש?
צילום: אבי פרץ
מומלצים