שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  70 ח"כים לסרקוזי: התערב בהסגרת דורסי זיתוני
  ח"כים ושרים חתמו על מכתב שהציג להם בן זוגה של הצעירה שנהרגה בתאונת פגע וברח: "היא שוכבת מתה, בשעה שאיזק ורוביק נהנים מהחופש שמעניק להם החוק הצרפתי"

  כ-70 חברי כנסת חתמו היום (ד') על מכתב רשמי הקורא לנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, להתערב ולהביא להסגרתם של דורסי הצעירה לי זיתוני. בן זוגה של זיתוני, רועי פלד, הגיע הבוקר לכנסת, והחתים את חבריה ואת השרים.

   

  עוד בערוץ החדשות:

   

  "אנו חברי הכנסת ה-18 של מדינת ישראל החתומים מטה", נכתב במכתב שיועבר לסרקוזי, "הרואים בצרפת ידידה נאמנה של מדינת ישראל, פונים אליך בנושא כאוב המעיב על היחסים החשובים בין ישראל לרפובליקה של צרפת".

   

  זיתוני נדרסה בתל-אביב בשעת בוקר מוקדמת ב-16 בספטמבר על-ידי קלוד איזק ואריק רוביק, שני אזרחי צרפת, בשעה שהייתה בדרכה למכון הכושר. הם נמלטו במהירות מהמקום מבלי להגיש לה סיוע, ונמלטו מהארץ כמה שעות אחר-כך. מאז הבהירו כי אין בכוונתם לשוב מרצונם לישראל, וגם צרפת אינה מסגירה אותם לירושלים, בהתאם לחוק הצרפתי.

   

  במכתב לסרקוזי נכתב כי שני הצעירים הם "עבריינים המוכרים למשטרה בישראל ובצרפת", וצוין כי נעצרו בצרפת בשל מעורבות בעבירות תנועה שונות. "הא-סימטריה של המצב המשפטי והבינלאומי הקיים בין ישראל וצרפת בסוגיית ההסגרה ההדדית, יוצרת מצב בלתי נסבל שהופך את צרפת מקלט לעבריינים, החסינים בפועל מהסגרה והעמדה לדין. כמנהיגים במדינת ישראל הגאים במדינתם ובארצם ופועלים להגן על אזרחינו בה ומחוצה לה אנו מבינים את הצורך הצרפתי לשמר ולבטא גאווה לאומית. מאידך, אסור שהשמירה על עיקרון זה תפגע בערכי היסוד של צרפת".

   

  חברי הכנסת החתומים, ביקשו מסרקוזי כי בבואו לשקול את העניין החשוב והרגיש יזכור את סעיף 4 בחוק זכויות

  האדם והאזרח, לפיו חופש פירושו יכולתו של כל אדם לעשות כל דבר שאינו מזיק לזולת. "מילים אלה מקבלות משמעות יתרה כאשר אשה צעירה שוכבת מתה בקברה בקיבוץ נווה אור שבצפון ישראל, ואילו שני הדורסים נהנים מהחופש שמעניק להם החוק הצרפתי".

   

  בסיכום המכתב שעליו חתמו חברי הכנסת נכתב: "בכל הכבוד שאנו רוחשים לידיד ישראל שהנך, אנו קוראים לך למצוא את הפתרון המשפטי, החוקתי או הדיפלומטי שיאפשר את הסגרת הדורסים לישראל. רק אז תוכל לי זיתוני זכרה לברכה לנוח על משכבה בשלום, רק אז ייעשה צדק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לי זיתוני ז"ל
  קלוד איזק, אחד החשודים בדריסה
  מומלצים