שתף קטע נבחר

מאיר אברג'יל חזר מגרמניה: "עשו לי שם עוול"

אברג'יל שכבר נעצר בעבר בגרמניה, שוחרר ב-2006 בתנאי שלא ישוב למדינה. אלא שהוא חזר לשם - לדבריו כיוון שלא ידע זאת - ונעצר בחודש שעבר. הערב נחת בישראל: "שמח להיות בארץ, זה הבית שלי - למרות שהמדינה חושבת שלא"

העבריין מאיר אברג'יל נחת הערב (יום ד') בישראל, אחרי ששוחרר ממעצר בגרמניה. "אני שמח להיות בארץ, כאן הבית שלי - למרות שהמדינה חושבת שלא", אמר אברג'יל עם נחיתתו בנמל התעופה בן-גוריון. "עשו לי עוול בגרמניה בעצם המעצר, וגם התנאים שבהם הייתי היו דרקוניים. לא עושים דבר כזה לאף אחד".

 

האיחוד של משפחת אברג'יל, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האיחוד של משפחת אברג'יל, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

אברג'יל, שהשתחרר מהכלא בגרמניה ב-2006, נעצר במדינה ב-11 בינואר השנה כשהגיע אליה. לטענת הגרמנים הוא הפר את אחד מתנאי שחרורו כששב למדינה. מעצרו בא רק ארבעה חודשים וחצי אחרי שהשתחרר מהכלא בארה"ב. עורך דינו של אברג'יל, אבי עמירם, אמר כי התנאי הזה לא הוסבר לו מעולם. "הם רימו אותי", אמר הערב אברג'יל, וכשנשאל אם הגרמנים היו בסדר איתו השיב: "הגרמנים אף פעם לא בסדר".

 

האיחוד של האברג'ילים בנתב"ג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האיחוד של האברג'ילים בנתב"ג(צילום: מוטי קמחי)

 

בנמל התעופה בן-גוריון חיכו לו רעייתו, שלוש בנותיו, שכנה ועורך דינו, ואיתם בלונים צבעוניים. "ידענו שהוא יחזור, כל המאסר שלו היה טעות", אמרה רעייתו של אברג'יל, רינת. "החזרה שלו הייתה צפויה. השופט נזף בשוטרים שעצרו אותו על כך שהמעצר היה בלתי חוקי בעליל. כל הסיטואציה שבה הוא נעצר נראתה כמו אי הבנה. אני יודעת את זה כי

הייתי איתו. כבר חודש מאיר לא היה בבית, ואנחנו כבר לא יכולות לחכות לחזור איתו לשם. אנחנו משוכנעים שזו הפעם האחרונה, ושמעכשיו נוכל לחיות בשלווה".

 

עורך הדין עמירם אמר: "אני רוצה לחלוק שבחים למערכת המשפט הגרמנית, ובמיוחד לשופט שדן בבקשה של מאיר שהוגשה באמצעות פרקליטו בעיר האנובר לשחרר אותו לאלתר. מאיר מצא את עצמו עצור מינהלית מבלי להיות מובא בפני שופט במשך כשלושה שבועות וחצי, עד שהגיעה הבקשה ללשכתו של השופט שהורה לשחרר אותו לאלתר תוך כדי ביקורת קשה על המשטרה ושירות בתי הסוהר. הוא אמר שמדובר במעצר בלתי חוקי בעליל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר אברג'יל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים