שתף קטע נבחר

ילדים הסתננו ללא הוריהם: "שלחו אותנו לישראל"

ארבעה ילדים מאריתריאה, בני 10 עד 13, עברו את הגבול ממצרים ונאספו על ידי אנשי רשות האוכלוסין וההגירה, שקנו להם בגדים ונעליים. מי האחראי עליהם?

ארבעה ילדים בני 10-13 מאריתריאה הועברו אתמול (ה') לפנימייה ביישוב הבדואי לקיה שבנגב, לאחר שלושה ימים בהם שהו בבסיס צבאי. ברשות האוכלוסין וההגירה מתחו ביקורת על משרד הרווחה בטענה כי הם אמורים להיות אחראים על הילדים במצב כזה, אולם שם מגלגלים אליהם בחזרה את האחריות.

 

לישראל הסתננו בשנים האחרונות אלפי מבקשי מקלט מאריתריאה. על פי הנוהל, קטינים מעל גיל 14 מועברים למתקן סהרונים, משם למתקן המשמורת מתן ואז הם משוחררים למשפחות אומנה ולקרובים. קטינים מתחת לגיל זה נמצאים באחריות משרד הרווחה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הילדים, שהגיעו ללא הוריהם, נאספו בגבול המצרי על ידי חיילי צה"ל כשרק בגדים לגופם. שניים מהם היו יחפים. הם סיפרו לנציגי רשות האוכלוסין וההגירה כי הם בני אותו כפר והגיעו לישראל מסודן דרך מצרים. "הם סיפרו שההורים שלחו אותם לקרובים בישראל", סיפרו ברשות. "זה מקרה נדיר שילדים מגיעים ללא ההורים. יצרנו קשר עם הקרובים בארץ, שחיכו להם מודאגים".

 

בשל מצבם ערכו אנשי הרשות מגבית וקנו לילדים ציוד ובגדים. "הילדים מקסימים. הם הגיעו מחוסרי כל וזה היה קשה מאוד לראות אותם כך", סיפרה ל-ynet ענבל משש, מנהלת פעילות רשות האוכלוסין

 וההגירה במתקן סהרונים."הסיפור שלהם נגע ללבנו ועובדי הרשות קנו לילדים ציוד ובגדים".

 

גורם ברשות האוכלוסין מתח ביקורת על התנהלות משרד הרווחה בפרשה וטען כי "העובדים שלנו לא צריכים לתרום להם אוכל, נעליים ובגדים ולמצוא עבורם מחסה. זהו תפקיד שירותי הרווחה".

 

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "המשרד מטפל בכל ילד בסיכון. הילדים נמצאים בפנימייה ומטופלים. משרד הרווחה פועל על פי מדיניות הממשלה ולפיה רשות האוכלוסין אחראית על נושא זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוברים את הגבול, גם בלי ההורים
צילום: רויטרס
מומלצים