שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "מארב גזלנים" על העץ - כך נתפסו שודדי הטבע
  חודשים ארוכים של עבודת בילוש הסתיימו בלכידתם של בני המשפחה מהכפר טורעאן, החשודים בהשחתת שמורות טבע בצפון. כך תיעדו "המטיילים, המוכרים והפקחים" מקרוב את הכנופייה, והצליחו להעניק משמעות מיוחדת למשפט ערבי עתיק

  את ענן האבק העצום שהיתמר הבוקר (יום ב') מעל הכפר טורעאן אפשר היה לראות למרחוק. 20 משאיות, טרקטורים וכלים כבדים אחרים - כולם שימשו, על פי החשד, להשחתת שמורות טבע בצפון - הוחרמו, בעוד שוטרים, אנשי קק"ל ורשות המסים פשטו על בתיהם של 12 בני משפחה אחת מהכפר. עם שחר, ציינו בלשי היחידה הכלכלית סוף מוצלח למבצע המורכב והסיזיפי שנועד להגן על הטבע.

   

  עוד בערוץ החדשות:

   

  רק כשאחרון הבלשים יצא מהכפר, יכול היה רב-פקד אבי סיקסיק, ראש מפלג בילוש ביחידה הכלכלית ומי שהיה אחראי על המבצע בשטח, לנשום לרווחה. לאחר מאות שעות עבודת שטח, הצליחו חוקרי היחידה לגבש תיק עמוס בראיות נגד משפחה שלמה בכפר שעסקה כולה בגניבת משאבי הטבע ביערות האזור. "במהלך הפעילות ראינו מה הם עושים בשטח, והיינו צריכים לנשוך שפתיים כדי לא לקפוץ ולעצור אותם", אמר גורם בכיר שהשתתף במבצע.

   

  פשיטת המשטרה על כפר טורעאן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תוואי השטח לא העניק יתרון לחוקרי זרוע מקרעין ביחידה, בראשותו של ניצב-משנה אלון גרוסמן. כל הגעה לשטח לוותה בחשש מחשיפה שתסכן את המבצע כולו. במשך חודשים ארוכים, התנסו הבלשים בשלל תחפושות, בהן יערנים, "גזלנים" ומטיילים - הכול כדי להיטמע באזור היערות, לעיתים על ידי "מארב צבאי" ותצפית. 

   

  אזור היערות שהושחתו, היום (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
  אזור היערות שהושחתו, היום(צילום: מאור בוכניק)
   

  "באחת הפעמים היה צורך לשבת על עץ גבוה זמן רב על מנת לתעד את הפעילות", סיפר אחד הבלשים, שנקשר בחבל לעץ כדי למנוע נפילה. "18 שעות הוא ישב קשור לעץ, אכל תמרים ושתה מים" הסביר גורם אחר, שסיפר גם על אחד מכלי החפירה שהוחרמו, שמשך את תשומת לב הבלשים משום שצויר עליו המשפט "כל כלב בא יומו".

   

  כלים כבדים מוחרמים על ידי המשטרה, הבוקר (צילום: באדיבות משטרת ישראל) (צילום: באדיבות משטרת ישראל)
  כלים כבדים מוחרמים על ידי המשטרה, הבוקר(צילום: באדיבות משטרת ישראל)
   

  מתוך המארב, המתינו הבלשים להעניק משמעות נוספת למשפט. "התייחסנו אליהם כמו לארגון פשע" אמר קצין ביחידה. "מה שהם עשו בשטח זה ממש פשע זועק לשמיים. הם עבדו ממש כארגון מסודר", סיכם. "מבחינתנו אין הבדל אם הפשע

  מבוצע נגד בני אדם או נגד הטבע".

   

  ממינהל מקרקעי ישראל נמסר כי 300 טון של מחצבים שנחשפו בפעולה יוחרמו, בנוסף לציוד המכני וההנדסי שחולט. המינהל מתכוון להגיש תביעות נזיקין כספיות נגד גנבי המחצבים, שייאלצו לפצות את המדינה על הנזקים שגרמו לקרקע במהלך הכרייה.

   

  קרוב משפחה של החשודים הדף את החשדות בשיחה עם ynet. "חלה טעות", טען ומחה על כך שהמשטרה לא זימנה את החשודים לחקירה לפני המעצרים. אחד ממכובדי הכפר אמר: "אנחנו לא התערבנו בעניין כי אין לנו פרטים מדויקים ולא היו שמועות קודמות שקשרו את משפחת החשודים לנושא. אנו רואים בחומרה את המעשה הזה".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו בילי פרנקל וחסן שעלאן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פעילות המשטרה, הלילה
  צילום: באדיבות משטרת ישראל
  אזור הכפר טורעאן
  צילום: מאור בוכניק
  מומלצים