שתף קטע נבחר

עיטור הנשיא לקיסינג'ר, עו"ד סלונים וזובין מהטה

יוזמה של נשיא המדינה שמעון פרס תעניק מדי שנה פרס לאישים וארגונים שתרמו לחברה הישראלית או לתדמיתה. ועדה שכללה את יצחק נבון ומאיר שמגר העניקה את העיטור גם לפעילת זכויות האדם ג'ודי פלד-קאר, קרן רש"י והרב עדין אבן ישראל

הדיפלומט הנרי קיסינג'ר , פעילת זכויות האדם ג'ודי פלד-קאר, נשיא "וראייטי" אורי סלונים ומנהלה המוזיקלי של הפילהרמונית, המנצח זובין מהטה, הם בין זוכי עיטור נשיא המדינה - כך הוכרז הבוקר (ה') במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבית הנשיא.

 

"עיטור הנשיא" הוא מחווה שאותה ייסד השנה שמעון פרס, והוא יוענק מעתה מדי שנה לאישים פרטיים או לארגונים שתרמו באופן ייחודי ויוצא דופן לחברה במדינת ישראל או לתדמיתה בעולם.

 

הנשיא פרס. עוד יוזמה חדשה (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
הנשיא פרס. עוד יוזמה חדשה(צילום: יובל חן)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בנוסף לארבעת השמות הללו הוענק העיטור גם לעמותת קרן רש"י של משפחת לוואן, שפועלת לסייע לאוכלוסיות מוחלשות בישראל, תוך התמקדות בדור הצעיר ובבעלי צרכים מיוחדים.

 

את האישים והארגונים הזוכים בחר הנשיא בסיוע ועדה מייעצת בראשות נשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר, ונשיאה החמישי של ישראל יצחק נבון. קיסינג'ר, מזכיר המדינה של ארצות הברית תחת ריצ'רד ניקסון ובזמן מלחמת יום הכיפורים, זכה לעיטור הודות ל"תרומתו הייחודית לישראל ולהשכנת השלום במזרח התיכון, ועל היותו מדינאי שניחן בראייה למרחוק, ביצירתיות ובחזון".

 

לעו"ד סלונים הוענק העיטור על עבודתו בארגון וראייטי ועל פעילותו ההתנדבותית בתחום שבויי ונעדרי צה"ל. פלד-קאר נבחרה בזכות סיועה בסתר להצלת אלפי יהודים מבתי כלא בסוריה והוצאת משפחות וצעירים אל מחוץ למדינה במשך יותר מ-25 שנה. בשנים אלו עבדה פלד-קאר מאחורי הקלעים כאשת צללים ופעלה יד ביד עם מגוון השירותים החשאיים.

 

כמו כן הוענק העיטור לרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ), על תרומתו לעולם החינוך והתרבות היהודי ועל היותו דוגמה ומופת ליצירתיות ולחזון.

 

במהלך האירוע נחשפה לראשונה מדליית הזהב הנשיאותית שתוענק לזוכים בטקס הענקת העיטורים מאוחר יותר השנה ושעוצבה על ידי יוסי מתתיהו, בוגר האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיסינג'ר עם יצחק רבין. השכנת שלום במזה"ת
צילום: דוד רובינגר
פלד-קאר. סיוע בסתר לאלפי יהודים
צילום: גילברט סטודיו, טורונטו
צילום: אביגיל עוזי
עו"ד סלונים. פעילות התנדבותית בתחום שבויי ונעדרי צה"ל
צילום: אביגיל עוזי
מהטה. הבחירה האמנותית
צילום: עוז מרון
עיטור הנשיא. מעכשיו, בכל שנה
צילום: יוסי מתתיהו
מומלצים