שתף קטע נבחר

הפגנה נגד מועדון חדש: "חשפנות היא זנות"

על רקע הכוונה לפתוח הערב בתל אביב מועדון שעל פי הנטען יכלול חשפנות, הפגינו כ-200 אנשים מול המבנה. מנהל השיווק מתקומם: מדובר במועדון לריקודים אירוטים, ללא עירום. מסיבות שאינן ברורות, נדחתה הפתיחה

כ-200 בני אדם, רובם נשים, הפגינו הערב (יום ה') מול מועדון הקולוסאום המחודש בתל אביב בטענה כי במקום אמור להיפתח מועדון חשפנות. מנהל השיווק של המקום דחה את הטענות וציין כי מדובר במועדון "לריקודים אירוטיים בלבד, ללא עירום". 

 

ההפגנה נערכה ביוזמת פעילות לזכויות נשים כמו חברת מועצת עיריית ת"א-יפו, תמר זנדברג (מר"צ), איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, שדולת הנשים, מטה המאבק בסחר בנשים ועוד. המפגינים נשאו שלטים תחת הכותרת "חשפנות היא זנות וסחר בבני אדם", "אנשים לא קונים בכסף", "קונים חפצים ולא נשים", ומחו על האישורים שניתנו למקום.

 

ההפגנה. "נשים הן לא חפץ" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההפגנה. "נשים הן לא חפץ"(צילום: מוטי קמחי)

 

עוד בחדשות ynet:

 

לטענת המפגינים, מדובר בניצול גופה של האישה והפיכתה לחפץ. "המקום אמנם לא נפתח הערב אבל בכל מקרה נמשיך להציק להם באופן קבוע", אמרה זנדברג. "בנוסף, נוביל מאבק בעירייה למניעת מתן רישיון עסק למקום".

 

טלי טסלר, ממרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, אמרה שגם אם המועדון חוקי – מה שמתבצע בו אינו לגיטימי בעיני המפגינים. "גם במועדוני חשפנות חוקיים מוכרים את גופן של הנשים ומתקיימים ריקודים שאינם לגיטימיים בעינינו", טענה טסלר. "בחור שהולך למועדון חשפנות עלול למחרת לחשוב שהעובדת שלו היא אובייקט מיני. זה לא נורמלי להביט באישה שמשפילה את עצמה".

 

המפגינים על רקע הקולוסיאום. מחזיקים באישור מהמשטרה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המפגינים על רקע הקולוסיאום. מחזיקים באישור מהמשטרה(צילום: מוטי קמחי)

 

אביב, אחד המפגינים, גינה את תופעת החשפנות: "אני חושב שהחשפנות היא עוד חוליה בשרשרת של תופעות חברתיות, כמו פורנוגרפיה זנות וסחר בנשים, שהמשמעות שלהן היא שגוף האישה הוא מצרך עובר לסוחר, שגברים יכולים לעשות בו כרצונם. לצערי, גם היום בשנת 2012 האישה היא עדיין אובייקט מיני. עובדה שהתעשייה הזאת משגשגת".

 

מפגינה נוספת אמרה: "בניגוד למיתוס שנוח להאמין בו, חשפנות אינה בחירה תעסוקתית של נשים בוגרות. נשים רבות שנמצאות או היו בזנות מעידות כי התחילו בחשפנות, ומעידות על השיעור הגבוה של נשים שעברו תקיפות מיניות בעברן, רובן בילדות". המפגינים המשיכו במחאתם וצעדו עם השלטים ברחובות תל אביב.

 

מנהל השיווק של המועדון החדש, אבי ששון, דוחה את הטענות וטוען כי לא מדובר במועדון חשפנות. "שום דבר ממה שאומרים אינו נכון", ציין ששון. "אני מזמין אנשים לבקר במקום ולהתרשם. יש לנו אישור של המדינה ושל משטרת ישראל. זה כמו שיש "מולן רוז'" בצרפת ומועדונים דומים בכל העולם".

 

"אפילו אין פה חשיפה של הגוף"

ששון ציין כי המועדון מתבסס על ריקודים אירוטיים בלבד, ללא עירום. "אפילו אין פה חשיפה של הגוף, אלא ריקודים ברמה גבוהה מאוד. אין פה זנות, סרסרות ולא שום דבר. אני לא יודע מה המפגנים רוצים. מאשימים את הבעלים בדברים שאינם נכונים ומוציאים את דיבתו. יש ביקוש למקום, אפילו מצד נשים".

 

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "למרבה הצער, החוק אינו מאפשר לעירייה למנוע פתיחת מועדוני חשפנות בשטחה, מאחר ואלו נחשבים לעסק לכל דבר ועניין. כל עוד מועדונים אלה פועלים באופן חוקי, תחת פיקוח העירייה והמשטרה, אין באפשרות העירייה למנוע את פעילותם. מועדון הקולוסאום נמצא כעת בתהליך רישוי להגשת מזון, הגשת משקאות אלכוהוליים והופעת אמנים".

 

עוד הוסיפו בעירייה: "מבדיקה עם גורמי רישוי בעירייה עולה כי משטרת ישראל מתכננת לבצע פיקוח אינטנסיבי על הפעילות במועדון. במידה ויוחלט כי במקום מתבצעת עבירה על החוק, באפשרות המשטרה לבטל את האישור שניתן לפתיחתו, ולשלול את רישיון העסק".

 

מסיבות שאינן ברורות, נדחתה פתיחת המועדון שיועדה להערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בתל-אבבי
צילום: מוטי קמחי
תמר זנדברג
צילום: גיל לביא
מומלצים