שתף קטע נבחר

מרתון הולילנד: 4 דיונים בשבוע, 12 שעות ביום

המשפט ייפתח ב-1 ביולי, עם עדותו של עד המדינה. שבועיים לאחר מכן ייצא בית המשפט לפגרה, והמשפט יתחדש בספטמבר

מרתון הולילנד יתחיל ביולי, וייצא להפסקה זמן קצר לאחר מכן: שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, דוד רוזן, קבע היום (ב') כי משפט הולילנד יחל ב-1 ביולי, עם עדותו של עד המדינה ש.ד. לחקירה הראשית נקבעו ארבעה ימי דיונים בשבוע, מ-8 בבוקר עד 8 בערב, אבל שבועיים לאחר פתיחת המשפט ייצא בית המשפט לפגרת הקיץ, והמשפט יתחדש שוב רק בספטמבר.

 

לדיון בשלב ההקראה בבית המשפט הגיעו מרבית הנאשמים בפרשה, למעט אהוד אולמרט, שולה זקן, מאיר רבין ואמנון ספרן, שנעדרו ממנו. השופט רוזן דרש מרבין להגיע למקום תוך 45 דקות, והנאשם התייצב. לראש הממשלה לשעבר אולמרט אושר לא להגיע לדיון. אולמרט הואשם בחודש שעבר בקבלת שוחד בפרשה. 

 

השופט הצהיר כי בכוונתו להתחיל את המשפט מוקדם ככל האפשר. עו"ד דוד ליבאי אמר בשם כל הנאשמים כי כולם כופרים באישומים, אולם מענה מפורט יימסר רק לאחר שחומר החקירה יועבר לעיונם של צוותי ההגנה. להערכת עו"ד ליאת בן ארי, התובעת בתיק, תוך חודש וחצי תוכל הפרקליטות להעביר את כל חומרי החקירה.

 

"4 דיונים? אפשר לסגור את המשרד"

לדברי אחת מעורכות הדין, ארבעה ימי דיונים בשבוע זו משימה בלתי אפשרית: "יהיה אפשר לסגור את המשרד". השופט רוזן לא התרשם והודיע כי "לפחות בעדותו של עד המדינה", זה יהיה מספר הדיונים.

 

הסנגורים התנגדו לבקשת הפרקליטות לעדות מוקדמת של ש.ד ואמרו כי חומר החקירה "עצום" ויידרש להם זמן רב כדי לצלם אותו וללמוד אותו. בסיומו של הדיון הסכים השופט רוזן כי "מדובר בחומר חקירה רב על פי כל אמת מידה. צילום החומר אינו דבר של מה בכך ויש להתחשב בנתון אובייקטיבי זה". עם זאת, החליט כי עדותו של עד המדינה אכן תפתח את המשפט, ובתחילה ייערכו ארבעה ימי דיונים בשבוע.

 

עדותו של ש.ד תינתן מדי יום, פרט ליום רביעי, ותיארך שבועיים - כשמונה דיונים, מ-8 בבוקר עד 8 בערב. לאחר מכן ייצא בית המשפט לפגרה וישוב בתחילת ספטמבר, דבר שייתן לסנגורים מעט יותר זמן להיערך להמשך המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולילנד. המשפט ייפתח בקיץ
צילום: רויטרס
אולמרט וזקן. לא הגיעו לשלב ההקראה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים