שתף קטע נבחר

נחנך כפר ישראלי לנפגעי רעידת האדמה בטורקיה

130 מבנים יבילים מרכיבים את הכפר, שצפוי לשכן למעלה מ-1,300 פליטים שבתיהם נהרסו ברעידת האדמה הקשה

שיתוף פעולה חם ויוצא דופן בין גורמים רשמיים מישראל ומטורקיה. שלושה חודשים לאחר רעש האדמה שפקד את מחוז ואן בטורקיה וגרם למאות הרוגים ואלפי פצועים ופליטים שאיבדו את ביתם, נחנך אתמול (יום ב') "הכפר הישראלי" במקום - שמכיל 130 מבנים יבילים שישראל תרמה לניצולים הטורקים. "רק חברי אמת מסייעים במהירות ואכפתיות שכזו לעמיתיהם", הדגישו הטורקים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

צוות של משרד הביטחון - בראשות דודו חן, ראש תחום היערכות לשעת חירום, ומרסל אביב, מתאם הסיוע ההומניטרי לרעידת האדמה בטורקיה מאגף מבצעים לוגיסטיים ונכסים - סייר במחוז יחד עם המארחים - סגן רקטור האוניברסיטה המקומית, פרופסור מהמט יוזר, וסגן מושל מחוז ואן, אהמט קזאנקייה. האחרון סיפר בטקס מסירת המבנים כי "לאחר הרעידה הקשה שהייתה כאן, הופעתם, אתם הישראלים, עם ציוד רב ועם הרבה רצון לעזור, ועל זה אני מודה לכם מקרב לב ומכל הלב. אתם חברי אמת שלנו, והראיה לכך היא מה שאנו רואים כאן", אמר.

 

הכפר הישראלי בטורקיה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
הכפר הישראלי בטורקיה(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

במהלך הסיור, סיפר יוזר כי 800 סטודנטים יוכלו להשתכן בקרוב במבנים. "בזכותם נוכל להחזיר את חיינו למסלולם ולשכן מחדש את הסטודנטים שברחו למשפחותיהם מיד לאחר האסון".

 

בסיום הטקס, תלו הנציגים הטורקים ונציגי משרד הביטחון שלט משותף באתר ולאחר מכן נערכה מסיבת עיתונאים עבור כלי התקשורת המקומיים שבה אמר חן כי "אנו צופים כי בחודש מרס תסתיים בניית כלל המבנים במקום". בסך הכול,

ישתכנו במבנים למעלה מ-1,300 אזרחים שבתיהם ומגוריהם נהרסו או ניזוקו קשות במהלך רעידת האדמה.

 

הרעש העז, בעוצמה של 7.2 דרגות בסולם ריכטר, גרם להרס יותר מ-2,000 מבנים והותיר אלפי בני אדם ללא בית ולמעלה מ-600 מתים בשטח. מספר מדינות, בהן ארצות הברית, ישראל וארמניה, נרתמו לסייע לטורקיה ושלחו למדינה ציוד רב ובו אוהלים, מבנים ארעיים ושמיכות לאלפי חסרי הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשלחת הישראלית בטורקיה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
כוחות החילוץ פועלים באזור הרעש
צילום: AP
מומלצים