שתף קטע נבחר

ח"כ זוארץ: זונות מאיימות עליי בגלל הצעת החוק

בתלונה שהגישה לקצין הכנסת טוענת יוזמת החוק להטלת עונש מאסר על מקבלי שירותי מין כי זונות מטרידות אותה בטלפון וטוענות כי היא הורסת להן את הפרנסה. ההצעה אושרה בקריאה טרומית: "הישג היסטורי"

חברת הכנסת אורית זוארץ  (קדימה) הגישה היום (ד') תלונה לקצין הכנסת, בטענה שקיבלה בימים האחרונים שיחות רבות מזונות שמטרידות אותה בעקבות הצעת החוק שלה המבקשת לקבוע כי קבלת שירותי מין היא עבירה פלילית שדינה חצי שנת מאסר בפועל. ההצעה אושרה היום בקריאה טרומית.

 

זוארץ טוענת כי בימים האחרונים הגיעו אליה שיחות רבות מצד זונות, שהזדהו ככאלה העובדות בחוף מנדרין בנתניה ובחוף תל ברוך, שחוששות מפגיעה בפרנסתן בעקבות החוק החדש. חלק מהמתקשרות עשו זאת ישירות לנייד של ח"כ זוארץ, ולעיתים צעקו עליה כשילדיה ברכב כי היא "הורסת להם את החיים ופוגעת בפרנסתן".

 

אמש פנה כתב "ידיעות השרון" מרשת ידיעות תקשורת" לח"כ זוארץ, במסגרת הכנת כתבה על זונות העובדות באזור מלון מנדרין. הזונות סיפרו לו על הצעדים בהם הן מתכוונות לנקוט (בהם גם איום לשרוף את ביתה של זוארץ). לאחר פניית כתב העיתון, הגישה זוארץ את התלונה לקצין הכנסת.

 

זוארץ. לא כולם אוהבים את החוק שלה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
זוארץ. לא כולם אוהבים את החוק שלה(צילום: ירון ברנר)

 

עוד בחדשות ynet:

 

בנוסף טוענת זוארץ כי הובא לידיעתה תוכנה של שיחה שהתנהלה באחד החופים במרכז הארץ, ובה איימו סרסורים וזונות לשרוף את ביתה. הבוקר, העבירה זוארץ את הפרטים לקצין הכנסת על מנת שיטפל בתופעה. "כל מי שרוצה לקחת חלק בדיון ולהשפיע על החוק ומהותו מוזמן לפנות בדרכים המקובלות לוועדה בכנסת", אמרה זוארץ. "אנחנו מקיימים שיח עם כל הגורמים בתהליך החקיקה והנשים העובדות בזנות הן אלו שעומדות לנגד עיניי בבואי לחוקק חוק שכזה. התלונות המפורשות והמרומזות הועברו כמקובל לטיפולו של קצין הכנסת".

 

ח"כ זאב: החוק לא יבלום לגמרי את הזנות

הבוקר קיימה ועדת המשנה לסחר בנשים דיון בהצעת החוק, אחרי שזו אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה. "זה הישג היסטורי, הבלתי ייאמן נעשה", אמרה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, ח"כ ציפי חוטובלי, שבירכה את יוזמת החוק זוארץ. "זה חוק שקובע נורמה חברתית. הזנות היא כמו סמים, רק שכאן המשתמש פוגע בנשים החלשות ביותר".

 

יו"ר תת הוועדה ויוזמת החוק אורית זוארץ אמרה כי "אתמול בערב פנתה אליי אשה שעוסקת בזנות בתל ברוך וציינה שיש ירידה בעבודה. אלו נשים שמיואשות מהמדינה ומהמערכת, מתחושת הבגידה. היום אנחנו אומרים לנשים האלה שמטרת החוק היא לא לפגוע בהן, אלא לפגוע בדלק שמניע את התעשייה הזו".

 

זנות. הלקוחות יישאו בעונש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
זנות. הלקוחות יישאו בעונש(צילום: shutterstock)

 

ח"כ ניסים זאב (ש"ס) שאף הוא חתום על הצעת החוק, העריך כי החוק יפגע בתעשיית הזנות אך לא יעצור אותה לגמרי. "אני מברך את יו"ר הוועדה על הנושא, גם אם אני לא מאמין שנוכל לבלום את זה לגמרי. יש מציאות שאנחנו לא יכולים לעצור אותה. צריך להלחם בה אבל שבסופו של דבר שלא נחיה באשליה שנוכל לבלום את זה", אמר זאב. "מי שמביא אלף ערומים וערומות לים המלח, בגיבוי שר התיירות, וחושב שאפשר לעצור את הזנות, טועה. החוק טוב אבל זה גם הרבה חינוך".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה בוועדה כי "זנות היא אלימות, שעבוד וסחר בבני אדם. זה לא

מקצוע. הדיבורים על חופש העיסוק וחופש הבחירה מופרכים לחלוטין. שפשפתי את עיניי כשוועדת השרים אישרה את הצעת החוק".

  

עו"ד אורי קידר אמר כי לחוק, אם יאושר, יהיו השלכות היסטוריות. "יש לפנינו עוד דרך ארוכה, לאו דווקא בהעברת החוק. זה מהפכני כי ועדת השרים היא ברובה גברית", טען. "החוק הזה הוא נקודת ציון היסטורית, כמו שפעם נשים לא יכלו להצביע. מי שיסתכל על החוק הזה בעוד 30 שנה לא יאמין שפעם היה אפשר לקנות נשים. זו לא פחות ממהפכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוארץ. קיבלה גם שיחות עידוד
צילום: דודי ועקנין
זנות. לא מבחירה
צילום: shutterstock
ח"כ זאב. תומך
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים