שתף קטע נבחר

איים בצ'ט: תתפשטי, או שאהרוס לך את המחשב

צעיר מכפר סבא מואשם כי יצר קשר עם קטינות ואיים כי ישבית את המחשבים שלהן אם לא יתפשטו מולו וייגעו בעצמן. התובע: מדובר בדפוס פעולה שהפך לאורח חיים ולאובססיביות של ממש

צעיר מכפר סבא הואשם היום (ה') בכך שנהג לשוחח עם קטינות בצ'ט ולאיים עליהן כי יהרוס להן את המחשב אם לא יפעילו את מצלמות האינטרנט שלהן ויתפשטו מולו. כתב האישום נגדו, המונה שמונה סעיפים, מייחס לו עבירות של סחיטה באיומים, מעשים מגונים בקטינה ומעשים מגונים תוך הפעלת אמצעי לחץ ואיום.

 

לפי כתב האישום, במשך שש שנים נהג הצעיר בן ה-25 לגלוש באתרים ובפורמים באינטרנט ולחפש כינויים ושמות של גולשות צעירות. כאשר איתר כאלה, הוא נהג להתחבר לתוכנות הצ'ט שלהן ולסחוט אותן באיומים. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הציג הצעיר את עצמו כפורץ ואיים להרוס את מחשביהן של הקטינות אם לא יעשו כדבריו. רוב הנערות עשו כדבריו של הנאשם והתפשטו לפי הוראותיו. חלקן אף התבקשו לגעת בעצמן, כדי שהוא יגיע לסיפוק מיני.

 

עוד בחדשות ynet:

  

לכל המתלוננות נהג הצעיר לשלוח נוסח דומה בו כתב: "תקשיבי, פרצתי למחשב שלך וניטרלתי לך קבצים של ווינדוס, שיגרמו לכך שהמחשב שלך לא יעלה. זה שתחסמי אותי לא ימנע ממני את האפשרות הזאת

אלא רק ינתק קשר בינינו ולא תוכלי להתחרט. את רוצה למנוע את זה או לא?! כי אני לא משחק משחקים. אני ישר אהרוס. אם תפעילי מצלמה ותראי את עצמך אני ישר מסדר. תחליטי מהר שלא יכבה המחשב באמצע שאנחנו מדברים".  

 

עו"ד אביב שרון מפרקליטות מחוז תל אביב ביקש לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו בשל הזמן הרב שבו פעל ומספרן הרב של המתלוננות. "הוא ניצל באופן מחפיר את המתלוננות, בעורמה ובתחבולה", אמר עו"ד שרון. "כמות החומר שנתפסה במחשבו האישי מצביעה על דפוס פעולה שהפך לאורח חיים ולאובססיביות של ממש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוב המתלוננות נענו לבקשה (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים