שתף קטע נבחר

פעילים ליחימוביץ': נושאים מדיניים - או שנפרוש

במכתב שנשלח ליו"ר מפלגת העבודה דורשים עשרות תומכים של עמרם מצנע שיחימוביץ' תתייחס גם לנושאים המדיניים והביטחוניים, ולא תתמקד רק בתחום החברתי. במפלגה לא מתרגשים: אלפים התפקדו מאז שיחימוביץ' נבחרה

עשרות פעילים שהתפקדו בשנה האחרונה למפלגת העבודה והצביעו לעמרם מצנע בפריימריז הודיעו היום (ה') ליו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' כי בכוונתם לפרוש בתגובה להתעלמותה מנושאים מדיניים וביטחוניים.

 

הבוקר שלחו הפעילים, שהקימו את חוק מס"ד (מחנה סוציאל-דמוקרטי) במפלגה ונחשבים פעילים בצד היוני שלה, מכתב ליחימוביץ' ולמנכ"ל המפלגה תחת הכותרת "ביטול חברותנו במפלגת העבודה". בראש הקבוצה עומד איש החינוך נפתלי רז מקיבוץ רביבים וחתומים עליו עשרות פעילים, בהם מרים בן-פרץ (כלת פרס ישראל בחינוך), אוקי מרושק (ד"ר לפילוסופיה פוליטית) וכן מתפקדים מהמגזר הערבי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

יחימוביץ'. מה עם הנושאים המדיניים? (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ'. מה עם הנושאים המדיניים?(צילום: ירון ברנר)

 

"התאכזבנו מההצטמצמות שלך לנושאים החברתיים, החשובים מאוד כשלעצמם, והתעלמותך מהנושאים הנראים לנו חיוניים למדינה וכן למפלגה", כתבו החותמים ליחימוביץ'. "מדובר בנושאים המדיניים וההכרח לפנות מאחזים בלתי חוקיים; הנושאים הדמוקרטיים ובהתנגדות להצעות החוק ולחוקים הבלתי דמוקרטיים שמקדם הימין הקיצוני בכנסת; הנושא הקואליציוני והמשך הימנעות מהתחייבות שלא להכניס את מפלגת העבודה לממשלת ימין".

 

הכותבים מציינים כי כניסתו של יאיר לפיד לפוליטיקה לצד היחלשות קדימה מציבות

"סיכוי מצוין לעבודה להתחזק בהשפעתה אם העבודה תדגיש את ההבדלים בינה לביניהם". בשיחה עם ynet הסביר רז כי מדובר בחוג אידיאולוגי במפלגה, ובו 300 פעילים. לדבריו, ביום ראשון יוגש ליחימוביץ' עוד מכתב שעליו צפויים, לפי הערכתו, לחתום בין 100 ל-150 חברים.

 

גורמים בעבודה הגיבו בביטול ליוזמת הפרישה וטענו כי מאחוריה עומד "פעיל מתוסכל", שהתאכזב מכישלונו של עמרם מצנע ולכן מחפש לעורר פרובוקציות. 

 

ממפלגת העבודה נמסר: "מאז היבחרה של יחימוביץ' מפלגת העבודה נמצאת בעלייה תמידית וממוקמת בקביעות כמפלגה הגדולה והמשפיעה במרכז של המפה הפוליטית, ואלפי מתפקדים חדשים הצטרפו אליה על בסיס אידיאולוגי. כותב המכתב ידוע ביוזמות קיצוניות ושנויות במחלוקת ואם מפלגת העבודה אינה קיצונית מספיק עבורו הוא מוזמן להצביע למפלגות שמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. צרות מבית
צילום: מוטי קמחי
מצנע. הפעילים מאוכזבים
צילום: אבישג שאר ישוב
לפיד. סיכוי להתחזק
צילום: תומריקו
מומלצים