שתף קטע נבחר

אירופה: יותר ממיליון מועסקים בכלכלה ירוקה

דו"ח הנציבות האירופית לשנת 2010: תחום האנרגיה המתחדשת באירופה צמח ב-25%. הענף רשם מחזור של יותר מ-125 מיליארד ליש"ט, עלייה של 15% לעומת השנה הקודמת

מספר המשרות בענף האנרגיה המתחדשת באירופה צמח ב-25% ב-2010 וכולל יותר ממיליון משרות. כך עולה מדו"ח של הנציבות האירופית.

 

 

מהנתונים עולה, כי הענף רשם מחזור של יותר מ-125 מיליארד ליש"ט, עלייה של 15% לעומת השנה הקודמת. עוד מתברר, כי ענף האנרגיה הסולארית גבר לראשונה על אנרגיית הרוח וכמות האנרגיה שהופקה צמחה ב-11.3% במהלך השנה.

 

הענף שהעסיק את מספר העובדים הגדול ביותר בתחום הוא הביו-מסה, ייצור חשמל מחומרים ממוצא ביולוגי, עם יותר מ-273 אלף עובדים. אחריו נמצאים הפאנלים הסולאריים עם 268 אלף עובדים ולבסוף ענף אנרגיית רוח, עם 263 אלף עובדים.

 

בנוסף, מספר המשרות בתחום התאים הפוטו-וולטיים להפקת אנרגיה סולארית, קפץ ב-50%. במדינות כמו גרמניה, צרפת ואיטליה המספר זינק ב-70% בין 2009 ל-2010. גרמניה עדיין מובילה על שכנותיה במספר המשרות ובמכירות תחום האנרגיה המתחדשת.

 

"2010 היתה שנה עם הרבה מומנטום בהתפתחות שוק האנרגיה מתחדשת באירופה", אמר וויליאם גילט, ראש יחידת האנרגיה המתחדשת בסוכנות לתחרותיות וחדשנות בנציבות האירופית, "ניתן לראות יישום של המדיניות האירופית לאנרגיה מתחדשת, למרות הסביבה הכלכלית הקשה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים