שתף קטע נבחר

סערת שבת: שלג בצפון, חלק מכביש 90 נשטף

הסערה הגדולה שהבטיחו לנו הביאה עמה שלג שצבע בלבן את רמת הגולן והגליל העליון. בירושלים התאכזבו. אותות הסערה ניכרים היטב. נחל צאלים סחף חלק מכביש 90, שנסגר באזור מלונות ים המלח. גם גשר צאלים נסגר. בגולן נסגרו לתנועה מספר כבישים בשל הסופה

המערכת החורפית שלטה בישראל בסוף השבוע ואותות הסערה ניכרים היטב. כביש 90 נסגר באזור מלונות ים המלח לאחר שנחל צאלים פשוט שטף וסחף חלק ממנו. גם גשר צאלים נסגר בכביש 232. מזג האוויר החורפי ימשיך לשרור כאן גם מחר (יום א'), אך הסערה הולכת ונחלשת.

 

קיבוץ אלרום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
קיבוץ אלרום(צילום: אביהו שפירא)
 

צילמתם שלג? גשם? רוח? גלים אדירים? שלחו לנו תמונות וסרטונים באימייל האדום או בסלולרי למספר 5335

 

עוד בערוץ החדשות:

 

החזאי צחי וקסמן מחברת "מטאו-טק" מסר כי בצפון הגולן ובגליל העליון ירדו 90-130 מ"מ גשם. בהרי שומרון ויהודה 50-80 מ"מ, בדרום הארץ 20-30 מ"מ ואילו במישור החוף ירדו כמויות קטנות של גשם - בין 15 ל-30 מ"מ, בגלל הרוחות החזקות שנשבו, שהפחיתו את כמויות המשקעים.

 

פאתי החרמון ()
פאתי החרמון

 

בגליל העליון ובצפון הגולן נערמו היום כ-10 ס"מ שלג, בפסגות הרי שומרון ויהודה הצטברה שכבה דקה של 2-5 ס"מ ובירושלים ירד שלג באוויר בלבד, שלא נתפס על הקרקע.

 

מטיילים בהר אביטל (צילום: דורון זיו) (צילום: דורון זיו)
מטיילים בהר אביטל(צילום: דורון זיו)

 

מפקד משטרת התנועה דרום, דודי אלויה, אמר כי "כביש 90 סגור לתנועה בקטע של נחל צאלים ונחל חבר משני הצדדים בעקבות זרימה חזקה של נחל צאלים על הכביש. קטע של אספלט ניתק מהכביש. אנחנו ערוכים במקום. הזרימה החלה בנחלים בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר. נערכנו יחד עם מחוז ש"י וסגרנו את קטע הכביש לשני הכיוונים. עד שלא תיפסק הזרימה צוותי מע"צ לא יוכלו להיכנס ולתקן את קטע הכביש".

 

חורף בצפון  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
חורף בצפון (צילום: אביהו שפירא)

 

בשעות אחר הצהריים נסגר גשר צאלים בשני הכיוונים. "בכל קטעי הכביש בארץ, לא רק בדרום, ישנה חשיבות להישמע להוראות המשטרה על מנת לא לסכן את חיי האזרחים. אנחנו עושים הכול כדי לפתוח את הכבישים בשיתוף הרשויות, אם זה מע"צ או צה"ל בצפון, בהקדם האפשרי".

 

חוף הים בתל אביב (צילום: גידו רן) (צילום: גידו רן)
חוף הים בתל אביב(צילום: גידו רן)
 

והנה עדכונים נוספים של כבישים חסומים בצפון בגלל סופת שלגים, נכון לשעה 18:00:

כביש 91 מצומת השריון לעין זיוון.

כביש 98 מעין זיוון לכניסה לחרמון.

כביש 99 ממפל סער למסעדה.

כביש 959 מצומת ווסט לצומת בראון.

כביש 978 מצומת ווסט למסעדה.

הכביש בין סאסא להר מירון חסום גם כן.  

 

מטח ברד בירושלים (צילום: איתן אלחדז) (צילום: איתן אלחדז)
מטח ברד בירושלים(צילום: איתן אלחדז)
 

שוטרי אגף התנועה נמצאים בצמתים ומכוונים את הנהגים. מטיילים שהגיעו להר מירון נתקעו במכוניותיהם בעקבות ראות לקויה שגרמה סופת שלגים. כוחות משטרה וצה"ל שהוזעקו למקום סייעו למטיילים לרדת מההר.

 

קיבוץ מרום גולן (צילום: רום רוזנבלט) (צילום: רום רוזנבלט)
קיבוץ מרום גולן(צילום: רום רוזנבלט)
 

המועצה האזורית גולן החליטה לבטל את הלימודים מחר בבית הספר היסודי "אביטל" בקיבוץ מרום גולן, בעקבות השלג הכבד באזור. הלימודים בגני הילדים ברמת הגולן יתקיימו כסדרם, אך לא יופעלו הסעות. כמו כן ההסעות לתלמידי תיכון "הר וגיא" לא יפעלו גם כן.

 

התחבורה הציבורית ברמת הגולן לא תפעל מחר עד השעה 9:00 בבוקר בשל מזג האוויר הסוער. לאחר מכן תתקיים הערכת מצב בנושא. במועצה האזורית גליל עליון הודיעו כי נכון לעכשיו יתקיימו הלימודים מחר כסדרם.

 

נמל יפו (צילום: אמיר הראל) (צילום: אמיר הראל)
נמל יפו(צילום: אמיר הראל)
 

בגלל מזג האוויר המושלג, נחסם לתנועה כביש 886 בהרי נפתלי, המחבר בין קיבוץ מנרה למשגב-עם. גם הצירים המובילים לצפון הרמה נחסמו ונפתחו לסירוגין, ולא התאפשר מעבר בצומת השריון, ווסט, סער ועין זיוון.

 

מבואות ירושלים (צילום: ניסים אפו) (צילום: ניסים אפו)
מבואות ירושלים(צילום: ניסים אפו)
 

מזג האוויר הסוער הביא לא מעט מטיילים לאזור וכעת הם חוזרים מהצפון למרכז. חשוב במזג אוויר כזה לנקוט בנהיגה זהירה, הכבישים חלקים, יש לשמור מרחק ולהאט בהדרגתיות", אמר דובר מחוז צפון במשטרה, סגן ניצב יהודה ממן.

 

קיבוץ אלרום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
קיבוץ אלרום(צילום: אביהו שפירא)
 

ממן הוסיף כי אתר החרמון יישאר סגור, כפי שהוחלט עוד קודם. "אנו מציעים לכולם להימנע מלהגיע לאיזור, לשמחתנו היום הזה עבר ללא תאונות דרכים באיזור", הכריז. 

 

מפל סער (צילום: מורן יונה) (צילום: מורן יונה)
מפל סער(צילום: מורן יונה)
 

בתל אביב, שלא עמדה במוקד הסערה, נפלו עשרה עצים. אחד מהם, ברחוב יהודה הלוי, פגע בכלי רכב וגרם לו לנזק קל. ברמת גן קרסו ארבעה עצים, ללא נפגעים. בגבעתיים קרס עץ אחד וחסם נתיב תנועה עד שפונה. אתמול קרסו ברחובות העיר שלושה עצים נוספים.

 

חוף פלמחים (צילום: קובי ברזניקוב) (צילום: קובי ברזניקוב)
חוף פלמחים(צילום: קובי ברזניקוב)

 

מאז שעות הבוקר, ירדו כמויות יפות של שלג, בעיקר בצפון רמת הגולן ובהרי הגליל העליון. רבים הגיעו למקומות שנצבעו בלבן, השתעשעו וטיילו תוך שהם נהנים מהנוף החריג באופן יחסי. בירושלים, לעומת זאת, ירד רק גשם מעורב בשלג, וניפץ את תקוות תושבי הבירה, שהתכוננו לסוף שבוע לבן.

 

קיבוץ אלרום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
קיבוץ אלרום(צילום: אביהו שפירא)
 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי שלג ירד בחרמון, בצפון רמת-הגולן, בהרי נפתלי, בצפת, בהר מירון ובאזור. בנוסף ירד שלג בהרי השומרון הגבוהים, בגוש עציון וגם בקריית ארבע. במעלות ירדו "משקעים קפואים", הנראים כמו שלג.

 

הלילה ועד מחר בצהריים יהיה גשום וקר. הרוחות ייחלשו וכבר לא יהיה סוער. אף על פי כן, ימשיכו לרדת גשמים וייתכנו אף סופות רעמים. שלג יכול לרדת בהרי הצפון מעל 700 מטר, במרכז מעל 800 מטר, ואילו בירושלים ייתכן בלילה שלג קל.

 

מחר אחר הצהריים תדעך המערכת. הגשמים יתמעטו וצפוי להיות קר מאוד עם חשש לקרה. מיום שני תחול עלייה הדרגתית בטמפרטורות, ללא גשם למספר ימים.

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו מאור בוכניק, אילנה קוריאל, רענן בן צור, גלעד מורג ולי פלר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמל יפו
צילום: אמיר הראל
שכונת פסגת זאב בירושלים
צילום: נועם קפון, לימור מרקו
חוף פלמחים
צילום: קובי ברזניקוב
מומלצים