שתף קטע נבחר

פרשת התאומים - הסוף? האב ישוחרר ממעצר בית

המשטרה הודיעה שלא תבקש להאריך שוב את מעצרו של האב, החשוד המרכזי בהריגת בנו התינוק ובהתעללות בבתו. במשטרה הדגישו: התיק לא נסגר, ההורים עדיין חשודים

האם חקירת פרשת התאומים הגיעה למבוי סתום? המשטרה הודיעה הבוקר (יום ב') כי לא תבקש להאריך את מעצר הבית של האב החשוד בהריגת בנו התינוק ובהתעללות באחותו התאומה. המשמעות היא כי מעצר הבית של האב יסתיים מחר. החשוד עדיין מורחק מבתו התינוקת וייתכן שכתב האישום נגדו הולך ומתרחק. עם זאת, במשטרת מרחב דן מדגישים כי התיק לא נסגר, החקירה נמשכת וההורים עדיין בגדר חשודים.

 

עוד על פרשת התאומים:

"אולי לעולם לא נדע מה קרה שם"

השופט: אין עדות ישירה להרשעת הורי התאומים

 

בשבוע שעבר הוארך מעצר הבית של האב, החשוד המרכזי, אך ניתנו לו שורת הקלות בתנאים: לראשונה הוא קיבל אישור להיפגש עם אשתו ועם קרובי משפחה אחרים והפיקוח הוסר ממנו. כמו כן, נקבע שהוא יורחק מבתו התינוקת לפרק זמן שיסתיים בעוד שבוע. כמו כן, נגד האב יש צו עיכוב יציאה מן הארץ למשך חצי שנה והוא הפקיד את דרכונו במשטרה. האם, שעדיין מוגדרת חשודה, כבר איננה במעצר בית ויכולה לשהות עם בתה.

 

ההורים משוחחים על קבר בנם. המשטרה ניסתה לחקור שם את האב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההורים משוחחים על קבר בנם. המשטרה ניסתה לחקור שם את האב(צילום: ירון ברנר)

 

לא ברור מה יעלה בגורל החקירה בהמשך. חוקרי המשטרה השקיעו מאמצים אדירים, ואף השתמשו בשיטות לא שגרתיות, בין היתר חקירת האב על קבר בנו, דקות לאחר סיום השבעה.

 

הפרשה החלה בחודש שעבר. התאומים הגיעו במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שיבא. מלכתחילה הוגדר מצבו של התינוק "קריטי", ואילו מצב אחותו הוגדר "יציב". כבר עם הגיעם עלה חשד להתעללות, אך לא נשללה האפשרות כי מצבם הוא תוצאה של תקיפת חיידק או מחלה נדירה. בית החולים הודיע כי הממצאים הגופניים נגרמו "בסבירות גבוהה כתוצאה מחבלה,

כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות". לאחר מותו של הבן, שונה החשד נגד ההורים להריגה.

 

ההורים נחקרו ומאז ידעה הפרשה הסתעפויות שונות. מעצר השניים הוארך, לאחר מכן שוחררה האם למעצר בית ואחריה גם האב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי התאומים. מעצר הבית נגמר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים