שתף קטע נבחר

שביתה בבי"ס ברחובות: התקרה קרסה 3 פעמים

הורי התלמידים בבית הספר היסודי שפרינצק משביתים את הלימודים זה יומיים לאחר שתקרת המוסד קרסה בפעם השלישית השנה. "לא נהמר על חיי ילדינו", אמרה אם לאחר שקרס לוח במשקל 160 ק"ג. העירייה: מהנדסים אישרו שימוש במבנה

תלמידי בית הספר היסודי שפרינצק ברחובות לא לומדים כבר יומיים. הסיבה - מתחילת שנת הלימודים קרסה התקרה במוסד כבר שלוש פעמים, ורק בנס לא היו נפגעים. "עיריית רחובות אולי סומכת על נסים משמיים שיגנו על התלמידים, אבל אנחנו לא מוכנים להמר על חיי הילדים שלנו", אמרה אם לתלמיד.

 

אין מזגן, השירותים הרוסים. גם בלקיה שובתים  

 

המקרה האחרון אירע בשבת, כאשר במהלך הסופה ניתק לוח פלדה במשקל 160 קילוגרם מהגג וקרס על הקרקע. כתוצאה מהקריסה נשמע קול נפץ אדיר באזור, ותושבי השכונה מיהרו לבית הספר כדי לוודא שלא קרה אסון. בעקבות המקרה, הודיעו ההורים לעירייה כי הם משביתים את הלימודים עד לבדיקה חיצונית מקיפה של כל התשתיות. "אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם התקרה הייתה קורסת בזמן שילדים משחקים בחצר", אמרה אחת מהם.

 

התקרה שקרסה בבית הספר שפרינצק (צילום: מנחם מושליון) (צילום: מנחם מושליון)
התקרה שקרסה בבית הספר שפרינצק(צילום: מנחם מושליון)
 

המחדל הבטיחותי הראשון בבית הספר אירע כבר ימים ספורים אחרי תחילת שנת הלימודים, כשלפתע קרסה תקרת הגבס באחת הכיתות וגרמה לנזק כבד. כעבור מספר ימים תוקנה התקרה, אך כעבור חמישה שבועות בלבד, באותה כיתה בדיוק, שוב נפלה התקרה. גם הפעם, למרבה המזל לא היו נפגעים.

 

בעקבות המקרה השני הקים ועד ההורים קול זעקה ודרש בדיקה מקיפה של הנושא. הבדיקה אכן נעשתה ובסיומה החליטה העירייה לבנות גג חדש. לשם כך נסגר בית הספר בצורה חלקית והתלמידים הועברו למוסדות חינוך חלופיים למשך כחודש, עד לתום השיפוצים. אך בכך לא הסתיימו המחדלים הבטיחותיים. גם בתקפות השיפוצים אירעה תקרית חמורה, כאשר אחד הפועלים מעד ונפל מהגג לעיני תלמידים רבים ופונה במצב בינוני לבית החולים קפלן בעיר.

 

בתום השיפוצים היו בטוחים ההורים שהגג החדש תקין ובטוח, אך לתדהמתם בשבת האחרונה התקרה קרסה שוב. נציגי העירייה אמנם הזדרזו לתקן את המפגע כבר במהלך השבת, אך ההורים הודיעו כי מבחינתם כלו כל הקיצין והם דורשים אישור של מהנדס חיצוני.

 

בית הספר שפרינצק. "שלוש פעמים בשנה זה מוגזם" (צילום: ועד בית ספר שפרינצק) (צילום: ועד בית ספר שפרינצק)
בית הספר שפרינצק. "שלוש פעמים בשנה זה מוגזם"(צילום: ועד בית ספר שפרינצק)

 

"כשהתקרה קרסה בפעם הראשונה עוד שתקנו, אבל שלוש פעמים באותה שנה זה מוגזם, ואין לנו כוונה לחכות לעוד נסים שיצילו את הילדים שלנו", אמרה רונית אריאל מלמד, יו"ר ועד ההורים

בבית הספר. "מדובר בסכנת נפשות, אבל לצערי הזלזול של העירייה עלול לגרום לאסון. אנחנו לא מהנדסים, אנחנו בסך הכול הורים מודאגים שבמקום להתעסק בענייני פדגוגיה וחינוך יושבים כל היום ומנתחים דו"חות בטיחות".

 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "עיריית רחובות פעלה עוד באותו היום לתיקון הגג שנפגע מנזקי מזג האוויר וביום ראשון בבוקר אישרה את השימוש במתקני בית הספר, זאת לאחר קבלת חוות דעת ממהנדס בטיחות המתירה זאת. מתוך השותפות עם ועד הורי בית הספר, העירייה אף הזמינה חוות דעת נוספות ובלתי תלויות, מטעם מספר מהנדסי בטיחות, אשר אישרו את אִכלוס בית הספר ומתירות מעל לכל צל של חשש את הלימודים בבית הספר. אנו רואים את בטיחותם וביטחונם של התלמידים בראש ובראשונה ועושים כל שנדרש בכדי להבטיח זאת. ההחלטה שלא לחזור ללימודים הינה על דעת ועד ההורים בלבד ובניגוד להנחיות. בית הספר ייפתח גם מחר לקבלת התלמידים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקרה שקרסה
צילום: מנחם מושליון
מומלצים