שתף קטע נבחר

פרופ' יוסי שיין מצטרף לקדימה: "תומך בלבני"

שיין, ראש התוכנית לדיפלומטיה באוניברסיטת ת"א: "אנחנו בצומת קריטי המחייבת את חיזוק המרכז הישראלי"

מהאקדמיה לפוליטיקה? פרופסור יוסי שיין הודיע הבוקר (ב') על החלטתו להצטרף לתנועת קדימה ולתמוך בציפי לבני בפריימריז הקרובים לראשות התנועה. שיין לא שלל אפשרות להתמודד לכנסת בבחירות הקרובות מטעם המפלגה.

 

שיין מכהן כראש התוכנית לדיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב וכפרופסור ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת ג'ורג'טאון בארצות הברית, שם ייסד ועמד בראש המרכז לציביליזציה יהודית. הוא משמש פרשן וכותב בכלי תקשורת מובילים בעולם, ולאחרונה פרסם בישראל את הספר "שפת השחיתות". לבני בירכה על הצטרפותו לקדימה ואמרה כי היא רואה בו "שותף בכיר להתוויית הדרך ולמנהיגות המפלגה בעתיד".

 

שיין אמר היום: "ברור לחלוטין שהמפלגה ששרון ייסד יצרה מסגרת חדשה ובריאה, וביקשה לשקף הוויה פוליטית ריאליסטית ופטריוטית, נטולת תסביכים היסטוריים ואידיאולוגיים הנעוצים ביריבויות שבטיות. קדימה היוותה ניסיון להתמודד בצורה פרגמטית עם בעיות החברה הישראלית של ימינו, בהתבסס על העיקרון של 'לקחת את גורלנו בידינו'. שרון יועד להוביל את החזון הזה ואני חושב שציפי לבני היא הדמות שיכולה להמשיך את החזון הלאה. היום אנחנו נמצאים בצומת קריטי המחייב את חיזוק המרכז הישראלי בסוגיות של זהות המדינה והדמוקרטיה הישראלית. כיום במרכז המפה הפוליטית נותר ואקום, שאני מקווה שקדימה תנקז אותה לתוכו ותזרים דם חדש שיוכל להוות אלטרנטיבה לממשלת נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' שיין. בדרך לפוליטיקה?
צילום: עמית מגל
מומלצים