שתף קטע נבחר

"נחיתת חירום בטיסה מפריז בגלל צפצוף סלולרי"

נוסעים סיפרו ל-ynet על בהלת הטייס, שהנחית את המטוס בשווייץ אחרי מה שתואר כרעש מוזר מבלקברי שהפך "סיבה ביטחונית". בנמל התעופה בבזל, הם מתארים, נלקחו לחקירה. אייר-פראנס: הייתה תקלה טכנית

טיסת "אייר פראנס" 2220 מפריז לישראל נאלצה לנחות אמש (יום ד') בשדה תעופה בשווייץ, ולפי עדויות נוסעים הם גם נלקחו לחקירה ביטחונית - והכול, לדבריהם, בגלל צפצוף משונה שנשמע על הסיפון ממכשיר סלולרי.

 

דורון דרייר סיפר ל-ynet מנמל התעופה בבזל שהטיסה יצאה מבירת צרפת, וכ-20 דקות אחרי ההמראה "היה צפצוף מקדמת המטוס, כשתי שורות מאחוריי, בשורה החמישית. לא ידעו לזהות את המקור של הצפצוף, והוא היה מוזר".

 

לדבריו, אפילו הטייס נזעק מתאו, וגם הקצין הראשון הגיע לבדוק מה קורה. "חששו אולי לפצצה או משהו ביטחוני", הוסיף דרייר. "הקברניט כרז שצריך להנחית את המטוס בגלל 'בעיה ביטחונית'. הוא אמר שאנחנו הולכים לנחות בבזל, במשולש הגבולות בין צרפת, גרמניה ושווייץ".

 

בחדר ה"חקירות" בשדה התעופה בבזל (צילום: דורון דרייר) (צילום: דורון דרייר) (צילום: דורון דרייר)
בחדר ה"חקירות" בשדה התעופה בבזל (צילום: דורון דרייר)

 

בהמשך, סיפר הנוסע הישראלי, אותר הצפצוף כבוקע ממכשיר סלולרי מסוג בלקברי של אחד הנוסעים. "הוא לא זיהה שמדובר במכשיר שלו. זה שעון מעורר שמצפצף אחרת".

 

גם אחרי הנחיתה, החששות ממש לא תמו. "הגיעו מכבי אש ומשטרה בנוהל חירום בשדה התעופה", המשיך דרייר. "שמו אותנו בקצה מרוחק של השדה ואז הורידו אותנו מהמטוס. כוחות כיבוי עלו למטוס אחרינו".

 

נוסעת נוספת, אילנה אלה, סיפרה שהגיעה ממכסיקו והיא כבר 40 שעות בטיסות.

"הזוי מה שקורה פה. כל מחלקת עסקים במעצר. השארנו את החפצים ומעלים אותנו לתחקיר. אף אחד לא מבין מה הם רוצים, לקחו אותנו לחדר ישיבות. רוצים לחקור אותנו - מי יודע מה היה? איך אנחנו יכולים לדעת? לא יודעים כרגע שום דבר על טיסת המשך".

 

בנמל התעופה בן גוריון, שם הייתה אמורה הטיסה לנחות ב-00:10, הופיע אמש בלוח הנחיתות "עיכוב", אך לא נמסרו פרטים נוספים. 

 

מחברת אייר-פראנס נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה הטיסה נחתה בבזל בגלל תקלה טכנית, נוסעים הועברו למלון בבזל והטיסה תגיע לארץ בשעות אחר הצהריים, כתוצאה מכך טיסת אייר-פראנס שהייתה אמורה לצאת הבוקר מישראל נדחתה גם היא לשעות אחר הצהריים והודעה נמסרה לנוסעים". 

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתינים בטרמינל בשווייץ
צילום: דורון דרייר
מומלצים