שתף קטע נבחר

המדינה לבג"ץ: חקירה פלילית על הבנייה בשילה

בעקבות עתירת "שלום עכשיו", שטענה שהקמת כ-50 מבנים בוצעה בניגוד לחוק התכנון והבנייה, הודיע היועמ"ש על חקירה נגד האחראים. במקביל נידונות שתי תכניות להכשרת המבנים הקיימים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין , הורה לפתוח בחקירה פלילית לבירור זהות האחראים לבנייה הבלתי חוקית לכאורה של כ-50 מבנים ביישוב שילה שבבנימין - כך עולה מהודעת המדינה שהוגשה היום (ה') לבג"ץ.

 

מדובר בהליך העוסק בעתירה שהגישה בשנה שעברה תנועת "שלום עכשיו", שביקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד האחראים לבנייה ולהרוס את המבנים המדוברים. יש לציין כי עד היום טרם הועמד לדין שום אדם בנוגע לבנייה בלתי חוקית בשטחי יהודה ושומרון.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

את העתירה נגד המדינה הגישה "שלום עכשיו" לפני כעשרה חודשים באמצעות עורכי הדין מיכאל ספרד ושלומי זכריה. בעתירה ביקשו שהמדינה תנקוט את כל הפעולות הדרושות לשם הפסקת בניית המבנים הבלתי חוקיים בשילה. מדובר בשלושה אתרי בנייה ביישוב, שלטענת העותרים נמצאים על קרקע מדינה בניגוד לחוק התכנון והבנייה.

 

בהודעת המדינה מהבוקר צוין שההחלטה על פתיחת החקירה התקבלה אתמול בעקבות ישיבה שהתקיימה בראשות היועמ"ש וינשטיין, שבה נכחו ראש אגף חקירות של המשטרה, המשנה לפרקליט המדינה והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

בהתייחסה לבקשה להוציא צווי הפסקת עבודה ולהריסת הבתים הוסבר בהודעת המדינה שבימים אלו נידונות שתי תוכניות רלוונטיות הנמצאות בהליכי תכנון המכשירות את המבנים הקיימים.

 

בעקבות הודעת הפרקליטות אמר עו"ד ספרד: "בימים שבהם ממשלת ישראל מנהלת משא ומתן עם תושבי מגרון על האופן שבו יפרו את החלטת בג"ץ, החלטת היועמ"ש בעניין שילה מזכירה שבוני המאחזים והשכונות הלא חוקיות בהתנחלויות הם עבריינים פליליים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שילה. שתי תוכניות רלוונטיות נמצאות בהליכי תכנון
באדיבות שלום עכשיו
מומלצים