שתף קטע נבחר

אל-סם קורסת: 30 עובדים מאיימים להתפטר

תוכנית הבראה במסגרתה נאלצה העמותה לקצץ בשכרם גרמה לעובדים סוציאליים לחתום על מכתבי התפטרות: "אוהבים את הילדים, לא יכולים להתקיים". היו"ר: סגירה - חלום בלהות

30 מתוך 40 עובדי עמותת אל-סם ברחבי הארץ, רובם עובדים סוציאליים, חתמו על מכתב התפטרות בשל כוונת ההנהלה לקצץ בשכרם במסגרת תוכנית הבראה. "אנחנו מקבלים משכורת מחפירות, המינימום של המינימום ועכשיו חותכים גם בזה. הם רוצים להציל את העמותה ולהרוג את העובדים", סיפר אחד מהם.

 

עמותת אל-סם הוקמה בשנת 1974 ומחזיקה כ-15 סניפים ברחבי הארץ, במסגרתם מטופלים 270 בני נוער, שעלולים למצוא עצמם ברחוב אם ייסגרו. באחרונה קוצץ שכרם של העובדים המאוגדים בהסתדרות העובדים הלאומית בשיעור של חמישה עד 15 אחוז, בעקבות תוכנית הבראה שאמורה לחסוך 300 שאלף שקלים. "הקיצוץ נעשה באופן חד צדדי וללא היוועצות עם איתנו", אומרים נציגי העובדים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

העובדים בעמותה מציגים תמונה קשה. כך, למשל, עובדת סוציאלית שמשתכרת 6,000 שקל למרות שיש לה תואר שני וכעת נדרשת לקצץ מהם 500 שקלים. "גם ככה המשכורת הנמוכה גורמת לי לחיות חיים של מינוס והצטמצמות קבועים", היא אומרת. "העמותה רוצה לכסות את הגרעון שלה על חשבון השכר שלי".

 

עובדת אחרת, שעובדת בתחום כבר שבע שנים, מוסיפה בכאב: "אני נמצאת כאן מתוך תחושת שליחות ואהבה עצומה למקצוע ולילדים שבהם אני משקיעה את כל עולמי, אבל איך אפשר לעבוד כשאי אפשר להתקיים?"

 

בשיחה עם ynet הסביר אורי קידר, יו"ר משותף של העמותה, כי "העובדים הם המשאב היקר והחשוב ביותר שלנו. הם עושים עבודת קודש ואנחנו חרדים לגורלם. הקיצוצים מדורגים ויש עובדים ששכרם נמוך ממילא ולכן לא קוצץ. חשובים לנו גם בני נוער שבהם אנחנו מטפלים ותלויים בנו". קידר הוסיף כי בימים אלה העמותה מקבלת סיוע ממשרד הרווחה והרשות למלחמה בסמים כדי ש"חלום הבלהות של סגירת העמותה לא יהפוך למציאות. התקווה היא שהכספים יוחזרו לעובדים ברגע שהעמותה תעמוד על הרגליים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשש לגורלם של הילדים המטופלים
צילום: רויטרס
מומלצים