שתף קטע נבחר

בקרוב נפגשים בפארק

פסטיבל Celebrate Israel לרגל יום העצמאות ה-64 לישראל

 

מפיקת האירועים עדי דרורי הצטרפה לשורות ה-ILC בדצמבר האחרון ומאז עובדת בקדחתנות על הפקת פסטיבל Celebrate Israel לרגל יום העצמאות ה-64 למדינת ישראל.

בשנה שעברה לא חגגנו בלוס אנג'לס את חגיגות יום העצמאות למדינה. כן, היו אי אלו מסיבות במועדוני לילה, אבל לא הייתה מסיבה אמיתית, סטייל ישראלי, בפארק, עם מוסיקה ישראלית המבליחה מהרמקולים, מאות דגלים בכחול לבן ואלפי בית ישראל, שמגיעים לפגישת מחזור ענקית של פעם בשנה בפארק. אז השנה, ה- Israeli Leadership Council ירים בפעם הראשונה פסטיבל יום עצמאות חגיגי שיערך בראנצ'ו פארק ביום ראשון-29 באפריל. ל- ILC יסייעו ארגונים נוספים כגון הקונסוליה הישראלית, הפדרציה היהודית, StandWithUs, JNF, הידברות, מת"י, הצופים ועוד.

 

עדי דרורי, נתי סיידוף, דבי סיידוף, שגיא בלשה. צילם: רוני סיקולסקי ()
עדי דרורי, נתי סיידוף, דבי סיידוף, שגיא בלשה. צילם: רוני סיקולסקי

 

"הייתה זו החלטה אמיצה של ה- ILC שהתקבלה פה אחד על ידי חברי הנהלת הארגון" מספר שגיא בלשה, מנכ"ל ה- ILC. " נתי סיידוף הביא את היוזמה הזו, לקח על עצמו להיות יו"ר הפסטיבל וגם תרם המון כסף בכדי שזה יקרה. החלטנו לקחת על עצמנו את הפסטיבל כי זה חשוב למדינת ישראל. "חשוב לנו לאחד את כל הקהילה שלנו, הישראלית-אמריקאית ואת כל הקהילה היהודית בעיר לתמיכה במדינת ישראל. חשוב לנו שהילדים שלנו יספגו כמה שיותר מהתרבות שלנו ומאהבת ישראל שזורמת בכולנו". מספר שגיא.

 

אמנם יש לנו עוד חודשיים תמימים עד היום הגדול, אבל דרורי כבר נמצאת במירוץ אחר הזמן בדאגה שהכל ידפוק כמו שצריך.

 

למה החלטתם בעצם לערוך את הפסטיבל בעיר ולא בוואלי?

"למעשה לפני 20 שנה זה התחיל בעיר והחלטנו להחזיר את הפסטיבל לעיר. הייתה לנו הרגשה שהרבה אנשים ממרכז לוס אנג'לס לא מגיעים לפסטיבל בוואלי בגלל המרחק ורצינו להעביר את הפסטיבל לאזור שיש בו קהילה יהודית גדולה. אנחנו רוצים אירוע לכל הקהילה היהודית, לישראלים וגם למי שאינם ישראלים.

 

אתם מצפים יותר להיענות של קהל ישראלי או אמריקאים יהודים?

"אנו עובדים קשה על כך שגם הקהל היהודי-אמריקאי יגיע. הרעיון הוא לאחד בין הקהילות וזה יהיה הפסטיבל היהודי הכי גדול בחוף המערבי וכנראה בכל צפון אמריקה בשנה זו.

 

למה אנחנו יכולים לצפות בפסטיבל השנה?

"להרבה מאוד. אנחנו רוצים שהפסטיבל יהיה חוויה תרבותית מגוונת. כשתכננו את הפסטיבל לקחנו בחשבון את כל חתכי הגילאים, את כל הזרמים, את הקהילה היהודית, הישראלית, הרוסית, הפרסית, הדתית ועוד. בנינו מספר איזורי תכנים המיועדים לילדים, בני נוער, מבוגרים, דתיים וכו'. יהיו לנו מתחמים שונים ומעניינים כמו למשל "Positively Israel", פרוייקט בשיתוף עם Jewish National Fund, שמראה כיצד ישראל תורמת לעולם בטכנולוגיה, ביוכימיה ואיכות הסביבה. לצד הלונה פארק בנינו בימת ילדים עליה יהיו הצגות בעברית ובאנגלית, יהיו לנו פעילויות יצירה לילדים, פינת "ספריית פיג'מה", שם יקריאו סיפורים לילדים. מתחם אחר יהיה קפה תל אביב, שם אפשר יהיה לשתות קפה, לנגב חומוס ולהנות ממוסיקה מתחלפת של רגאיי, ג'אז, מוסיקה בעברית, באנגלית ועוד. תהיה לנו במה לצעירים בגילאי קולג' עם DJ's מהקהילה שיתחלפו ויופיעו כל היום. איזור נוסף בשם My Israel youth Art Expo, אשר מאורגן על ידי הקונסוליה יציג פרוייקטים של כיתות בתי ספר יהודיים, כשהנושא המרכזי של יצירתם הוא מגן דוד ומנורה. ניתן להירשם באתר של הפסטיבל.

 

יהיו לנו, כמובן, ביתני אוכל, מידע ומכירות. בנוסף, כדי באמת לאחד את כל הקהילה היהודית, יהיה גם מתחם רוחני אשר פונה לקהל הדתי, שמאורגן ע"י ארגון הידברות. במתחם יהיו הרצאות מרבנים בנושאים הקשורים לדת, משפחה ומאכלי גלאט כושר".

 

לפני פתיחת הפסטיבל תתקיים צעדת Salute to Israel Walk, שמאורגנת בשיתוף עם ארגון StandWithUs. זוהי צעדת תמיכה בישראל באורך שלושה מייל מהפארק ועד פיקו ורוברטסון. התכנסות בשעה 8:30 בבוקר.

 

חלק מהקרדיט לקיום הפסטיבל השנה, מגיע לנתי סיידוף, חבר וועד של ארגוןIsraeli Leadership Council (ILC), איש עסקים מצליח ופילנתרופ רחב לב וכיס, שתרם מזמנו וכספו למען פסטיבל יום העצמאות. סיידוף חזה בדמיונו הקודח פסטיבל ענק, שתחילתו יהיה מצעד פרו - ישראלי ברחובות לוס אנג'לס. סיידוף, ישראלי המתגורר בארה"ב כ- 30 שנה ואשתו דבי, יהודיה אמריקאית, עוד זוכרים איך צעדו במצעדים הגדולים שהתקיימו ממש באותו המסלול במרכז לוס אנג'לס בשנות ה- 80 והניפו שלטים שקראו לשחרור יהודי ברית המועצות, שהיו אז כלואים מבעד למסך הברזל. "זה איחד את כולנו, יהודים מכל הסוגים, דתיים וחילונים, ישראלים וכאלה שנולדו כאן בארה"ב. הרגשנו עם אחד", אומרים בני הזוג כשהם מתרפקים על זיכרון הפסטיבלים ההם.

 

סיידוף, המשמש כיו"ר הפסטיבל, הינו רוכב אופניים מורעל ובזכות כך, יזם גם רכיבה במסלול לאופני הרים ומסלול לרכיבת אופני כביש בבוקר הפסטיבל, רכיבה לה הוא קורא: Salute to Israel ride (בשיתוף פעולה עם ארגון מת"י).

 

 

כמה יעלה כרטיס כניסה?

"דמי הכניסה למי שיקנו את הכרטיסים On Line יעמדו על 15 דולר למבוגר ולילדים בין הגילאים 3-12, 9 דולר. הקניה On Line לא רק שתחסוך כסף, היא גם תחסוך לאנשים עמידה בתורים. כל מה שהם יצטרכו לעשות הוא להדפיס את הכרטיסים בבית ולהביא אותם איתם. מי שיעדיף לרכוש את הכרטיסים במקום, ישלם 19 דולר למבוגר ו-12 לילד בכניסה. הכניסה לילדים מתחת לגיל 3 בחינם. בנינו 8 כניסות לפארק על מנת להקל על הכניסה".

 

אתם לא חוששים שהמחיר ירתיע אנשים מלהגיע?

"אני לא חושבת. אנו מציעים המון דברים לאנשים שיבואו. בילוי בכל פארק שעשועים ממוצע מתחיל ב-100 דולר ליום. כאן מדובר בהרבה פחות. אנו עושים המון פעילויות, הופעות, הצגות איכותיות ומפעילים בימות בידור לכל המשפחה. הפסטיבל מתוכנן להיות הפנינג ברמה גבוהה מאוד ומושקע מאוד. מהארץ אנו מביאים את אייל גולן ובנוסף אליו יהיו בימות בידור נוספות עליהן יופיעו זמרים ודי.ג'ייז במהלך כל היום. יהיו גם הצגות לילדים שרק בשבילן שווה לשלם יותר".

 

תהיה מספיק חניה לכולם?

"כן. יש חניה בשפע מסביב לכל הפארק, במבנים הסמוכים לפסטיבל, השמורים לאורחי הפסטיבל. יהיה גם שירות שאטלים ממגרשי החניה".

 

לכמה אנשים אתם מצפים?

"אנו מאמינים שיגיעו למעלה מ-15 אלף איש".

 

יש לכם מספיק מתנדבים?

"נשמח לקבל מתנדבים נוספים. אנו מחפשים מתנדבים שירצו להיות מעורבים בפסטיבל ולעזור בכל מיני דרכים".

 

ראיתי שפירסמתם פניה לאמנים בקהילה שיציעו את היצירות שלהם לתחרות. על מה מדובר בדיוק?

"אנו מזמינים אמנים להציג רעיונות להקמת מיצבי רחוב ענקיים בתחרות, לה אנו קוראים:

My Israel- A temporary Public art Installation

במסגרת התחרות האמנים מוזמנים לשלוח אלינו רעיונות ליצירות בגובה בן אדם ומעלה, על בסיס שני הסמלים המזוהים ביותר עם ישראל: מגן דוד ומנורה. לאמן שיזכה בתחרות, ה- ILC יממן את הקמתן בפארק, כך שהאמן יוכל להציג את עבודתו בפני קהל עצום, מה שיתן לו חשיפה גדולה במיוחד".

 

אמנים המעוניינים להגיש את עבודותיהם, מוזמנים לעשות כך עד ה-2 במרץ ולקחת בחשבון שהעבודה תוצג מתחת לכיפת השמים, בשטח פתוח ותהיה פתוחה לקהל מבקרים רב. פרטים נוספים באתר הארגון.

 

בנוסף למתחמים המוזכרים, יוקמו ביתני אינפורציה של מאות ארגונים, בתי ספר ומוסדות שונים.

 

למעוניינים בפרטים נוספים, על התחרות לאמנים ורכישת ביתנים ניתן לבקר באתר הבית של הפסטיבל:

www.celebrateisraelfestival.com

טלפון למעוניינים להתנדב: 818-836-6650

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חגיגות יום העצמאות בראנצ'ו פארק
צילום: shutterstock
מומלצים