שתף קטע נבחר

צפו: הורסים קבר יהודי בלוב בתגובה לשריפת קוראן

תושבים בבנגאזי ניתצו מצבות של חללים ממלחמת העולם השנייה בבית העלמין האנגלי, ביניהן גם לפחות אחת עם סמל מגן דוד. מועצת המעבר גינתה

שלב הנקמה: כמה מתושבי בנגאזי בלוב ניתצו ביום שישי האחרון בבית העלמין האנגלי בעיר מצבות של חללים בריטיים ואיטלקיים, שנפלו במלחמת העולם השנייה, ככל הנראה על רקע שריפת הקוראן בבסיס נאט"ו באפגניסטן בשבוע שעבר, עליה התנצל נשיא ארצות הברית, ברק אובמה.

 

 

צפו: לובים בבנגאזי שוברים מצבות בבית העלמין האנגלי

 

בסרטון שהועלה ליוטיוב נראים חבורת אנשים מגיעים לבית העלמין ושוברים את סמלי הצלב במקום. על אחד מהקברים היה מגן דוד, ככל הנראה כעדות לקבורת יהודים במקום. אמנם המטרה הייתה לנקום בנוצרים, אבל זה לא מנע מהאנשים להמשיך במלאכתם ואחד מהם נשמע אומר לחברו: "בוא תראה, אפילו יש כיתוב ישראלי, עברי, בסימן שנמצא על הקבר".

 

עוד בחדשות ynet:

 

מועצת המעבר הלאומית, השולטת בלוב, כבר גינתה באתרה הרשמי את חילולם של הקברים בבנגאזי. לטענתם, במקום קבורים נתינים לא מוסלמים ממדינות שנחשבות לידידות של לוב כמו בריטניה ואיטליה.

המועצה הביעה צער עמוק על מה שקרה וגינתה בתוקף את המעשים, שלא עולים בקנה אחד עם ערכי ההלכה האסלאמית.

 

המועצה גם הבטיחה לפעול כדי לבלום את התופעה ולהעמיד לדין את הפושעים, בהתאם לחוק הלובי המחשיב את המעשים האלה כעבירה פלילית. המועצה גם הבהירה כי המעשים האלה לא מבטאים את דעת הקהל המקומית והרשמית בלוב כיוון שהם סותרים את המוסר האסלאמי, שדוגל במתן כבוד לכל הדתות והאמונות. משרד הפנים הלובי הוסיף בהודעה משלו כי הוא יפתח בחקירה כוללת בפרשה וכי הוא יתפוס את מי שביצע את אותם פשעים ויעמיד אותם לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניפוץ המצבות בבנגאזי. ללא היסוס
מצבה עם מגן דוד. לא הפריעה למלאכה
מומלצים