שתף קטע נבחר

עוד טיפה: בירושלים ובצפון מקווים לעוד קצת לבן

השלג שיירד הלילה בבירה לא צפוי להיערם על הקרקע, ובגולן יסתפק מדי פעם בפתיתים בכמויות קטנות. כך או כך, גם היום יהיה חורפי. בירושלים ירדו 150 מ"מ גשם תוך שלושה ימים: "מערכת כזו אין בכל חורף"

השלג שירד בירושלים כבר נמס, גם בגולן מפלס הלבן בירידה, אבל חובבי החורף יכולים להמשיך לחכך ידיים בהנאה מול התנור, כי מזג האוויר הסגרירי יימשך גם היום (שבת). הלילה צפוי שלג בעיקר באזורים הגבוהים מ-800 מטר, ובירושלים כבר החל לרדת לקראת חצות גשם מעורב בשלג, שלא ייערם על הקרקע. בהרי חברון עשוי לרדת שלג משמעותי יותר, כשבגליל ובגולן ייתכן שלג מדי פעם - בכמויות קטנות.

 

עוד על מזג האוויר האירופי:

 

חזאי "מטאו-טק", צחי וקסמן, סיפר כי אתמול בבוקר הגיע השלג בירושלים עד לגובה של 5-7 סנטימטרים, ובגוש עציון נמדדו יותר מ-15 ס"מ. בהר מירון ובצפון הגולן נערמו בשעות הבוקר כ-30-50 ס"מ שלג, ובצפת נערמו 15 ס"מ. אף שהלילה ובהמשך היום לא צפוי לרדת שלג משמעותי בירושלים, בעירייה לא לוקחים סיכונים, והעמידו בכוננות חלק מ-50 המפלסות ומפזרות המלח למקרה הצורך.

 

החזאי וקסמן אמר כי היום יוסיפו לרדת מדי פעם גשמים בעוצמה פחותה מביומיים האחרונים, אולם מזג האוויר יוסיף להיות סגרירי וחורפי, עם גשמים לפרקים מהצפון ועד צפון הנגב. בטמפרטורות תהיה עלייה "מזערית", והן יוסיפו להיות נמוכות מאוד, כשאפילו באילת צפויות 16 מעלות בלבד. במהלך הלילה עשוי אפילו לרדת גשם בעיר הדרומית, שנותרה יבשה כמעט לחלוטין מאז תחילת החורף. מחר, יום ראשון, ימשיך להיות קריר וגשום, עם גשמים מקומיים מהצפון ועד צפון הנגב. בשני בבוקר ייתכן גשם קל, אבל לאחר מכן אמור הגשם להיפסק ותחול התחממות.

 

מאז תחילת המערכת הנוכחית, לפני שלושה ימים, ירדו ברחבי הארץ כמויות גדולות במיוחד של משקעים: בירושלים 150 מילימטרים, במודיעין 100 מ"מ, בצפת ובצפון הגולן 100-120 מ"מ, בקריית-גת 87 מ"מ, בשרון 55 מ"מ ובתל-אביב 35 מ"מ. "אלה כמויות גדולות ומשמעותיות של גשם, וזו מערכת חשובה מאוד למשק המים בישראל", אמר וקסמן, "לא בכל חורף יש מערכת כזו - משך הזמן שלה והעוצמה, עם רוחות שהגיעו ל-120 קמ"ש, זה משהו מיוחד".

 

בגולן: כבישים נפתחו, מטיילים זריזים באו

בצפון רמת הגולן ירדה אמש הטמפרטורה שוב למינוס מעלה. השמיים היו אמנם בהירים ונקיים מעננים, אך הקור חדר לעצמות. השלג חדל מלרדת, אבל בקור הנוכחי אומרים באל-רום שכל טיפת גשם שתרד שם תהפוך לפתיתים לבנים. כבר אתמול בצהריים נפתחו לתנועה כל הצירים המובילים לרמת הגולן, ומטיילים זריזים עוד הספיקו להגיע לאזור לפני רדת החשכה ולנצל את שעות האור כדי לטייל ברמה. קו השלג מתחיל מעט דרומית לקיבוץ להבות הבשן.

 

כלנית בשלג בגוש עציון (צילום: רונן ביתן) (צילום: רונן ביתן)
כלנית בשלג בגוש עציון(צילום: רונן ביתן)

 

שלג ליד הר הרצל בירושלים (צילום: ארז שמואל) (צילום: ארז שמואל)
שלג ליד הר הרצל בירושלים(צילום: ארז שמואל)

 

הרכבת הקלה נעה בחורף הירושלמי (צילום: בעז ניגן) (צילום: בעז ניגן)
הרכבת הקלה נעה בחורף הירושלמי(צילום: בעז ניגן)

 

שחור ולבן בכותל המערבי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שחור ולבן בכותל המערבי(צילום: EPA)

 

מכירים אותה? זו הכנסת שלכם, אבל בלבן (צילום: מיכאל רוסמן) (צילום: מיכאל רוסמן)
מכירים אותה? זו הכנסת שלכם, אבל בלבן(צילום: מיכאל רוסמן)

 

וגם השכנים הפלסטינים בנו בובת שלג בחברון (צילום: AP) (צילום: AP)
וגם השכנים הפלסטינים בנו בובת שלג בחברון(צילום: AP)

 

באל-רום ובמרום גולן נערם השלג לגובה של כמעט חצי מטר בסופה האחרונה, ובמרום גולן היו מי שהתפנו לבניית איגלו בשלג. באל-רום נערכו אמש להקרנת סרט קולנוע לכל החברים, אבל היום צפויים לסגור את שער היישוב כדי למנוע מגדודי המטיילים לפלוש למקום בהמוניהם.

 

מזג האוויר הסוער הביא אתמול גם לאסון אחד. יעל שפר, ילדה בת 7 ממודיעין עילית, נפלה למי נחל מודיעין, נסחפה בזרם

וטבעה למוות. בטקס הלוויה זריז היא הובאה למנוחות בשעות צהריים, ממש לפני כניסת השבת. בעיריית מודיעין עילית האשימו את הרשויות שלא עשו די כדי לטפל במפגע הנחל, העולה על גדותיו בימים של גשמים חזקים.

 

למרות הסכנה, ואולי בגללה, יצאו אתמול עוד רבים אל הנחלים השוצפים, ומצאו עצמם לא פעם תקועים עם הרכב מוקפים במים. בנחל ציפורי חולצו שלושה בני אדם שנתקעו עם מכוניתם. הם טיפסו על הגג ואז הסתייעו באנשי חילוץ. גולשים שלחו ל-ynet תמונות וסרטונים מכוניות שנקלעו לשטפונות ממקומות נוספים בארץ.


פורסם לראשונה 02/03/2012 23:40

 

בהכנת הידיעה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיפת הזהב קצת פחות מוזהבת. אבל למי אכפת?
צילום: נועם מושקוביץ
פקקים בשלג ליד קיבוץ עין זיוון
צילום: עדי פרץ
רכב שנקלע לשטפון בעמק הארזים
צילום: אופיר פז
פסי הרכבת הקלה בירושלים
צילום: אורה טובי
איש שלג באפרת
צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון
מכוניות בקיבוץ מרום גולן
צילום: ענבר דביש
צה"ל צבא מילואימניקים ב גוש עציון שלג חורף מזג אוויר
צילום: עמיחי
מומלצים