שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עקב תלונות: שופט משפחה עומד בפני הדחה

  במשך חודשים התקבלו תלונות על פגמים בהתנהלות השופט אריאל בן ארי מבית המשפט ברמת גן. אחרי שדחה את הקריאות לפרוש, הוא צפוי לעמוד לדיון הדחה בוועדה לבחירת שופטים

  תלונות חוזרות ונשנות נגד שופט עשויות להביא להדחתו. בצעד נדיר, צפויה הוועדה לבחירת שופטים להתכנס בקרוב לדיון בהדחתו של שופט בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, אריאל בן ארי. בימים האחרונים פנתה לוועדה הנהלת בתי המשפט וביקשה לפתוח בהליך הדחה רשמי.

   

  עוד בערוץ החדשות:

  פרס יאמר לאובמה: איום על איראן יסייע לסנקציות

  רוסיה מצביעה: פוטין בדרך חזרה ללשכת הנשיא

   

  נגד בן ארי הוגש בשנים האחרונות מספר רב של תלונות, שנגעו לסחבת בהחלטותיו, לליקויים בפסקי הדין שלו וכן לפגמים בהתנהגותו השיפוטית. הדיווחים השליליים על התנהגותו של השופט צוינו גם בדו"חות השנתיים של השופטים טובה שטרסברג כהן ואליעזר גולדברג, ובחודשים האחרונים אף התגבר זרם התלונות.

   

  בהנהלת בתי המשפט נקטו תחילה צעדים שנועדו להזיז את בן ארי מכס השיפוט ללא צורך בהליך הדחה רשמי והציעו לשופט לפרוש על דעת עצמו, אולם הוא סירב. נוכח כך, בסוף השבוע פנתה הנהלת בתי המשפט לשר המשפטים יעקב נאמן, העומד בראש הוועדה לבחירת שופטים, וביקשה ממנו להתערב במקרה.

   

  התלונות שהוגשו נגד בן ארי ונמצאו מוצדקות מתייחסות למקרים שונים
  שאירעו במהלך כהונתו. חלקן עסקו בשיחות שניהל השופט עם עדים טרם עדותם בדיון. תלונה אחרת הוגשה על ידי אשה שטענה כי בן ארי עיכב את ההחלטה בתיק נגדה שעסק ברכישת דירה, וכתוצאה נגרם לה נזק כספי כבד.

   

  השופט גולדברג, שהתייחס למקרה בדו"ח שלו, קבע כי אכן היה עיכוב במתן ההחלטה בעניינה של האשה, אף שמדובר היה בבקשה פשוטה יחסית לאישור עסקת מכר. תלונות נוספות הוגשו על רקע התנהגותו השיפוטית של בן ארי. עתה הוא ממתין לקביעת מועד הדיון בעניינו, ואם שבעה מתוך תשעה חברי הוועדה לבחירת שופטים יסכימו שהוא כשל בתפקידו, הוא יסיים את כהונתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר יעקב נאמן. התבקש להתערב
  צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
  מומלצים