שתף קטע נבחר

צפו: כך חודרת פצצה ישראלית מטר של בטון מזוין

התעשייה הצבאית רשמה הישג, כשבניסויים שערכה בחודשים האחרונים הצליחה הפצצה החכמה אם.פי.אר 500 שנמצאת בשירות חיל האוויר, להגדיל את עומק החדירות שלה באופן שיאפשר פיצוץ מצבורי תחמושת בתוך בונקרים מבוצרים

התעשייה הצבאית לישראל שדרגה בחודשים האחרונים את עומק חדירות הפצצה המונחית למטוסי קרב, אם.פי.אר 500 המתקדמת שנמצאת בשירות חיל האוויר, באופן כזה שתוכל לחדור ארבעה קירות של בטון מזוין, ולהתפוצץ לאחר שחדרה למעשה מטר של בטון.

 

דיווחים נוספים בנושא ב-ynet:

מפת הגרעין: כך פרושים מתקני הגרעין של איראן

איראן: לא חשפנו כל יכולותינו, יש דברים סודיים

ויקיליקס: "ישראל השמידה מתקני גרעין באיראן"

 

קטלניותה של הפצצה ויכולת הדיוק שלה מאפשרות הרס ונזק סביבתי ממוקד ברדיוס של 2-3 מטרים ממיקום פיצוץ ראש הקרב. זאת להבדיל מפצצות אחרות שזורעות הרס ברדיוס של עשרות מטרים, בשל מיקום הרסיסים בחלקה האחורי של הפצצה. בסרטון שבו תועד אחד הניסויים האחרונים בפצצה, רואים כיצד היא חודרת ארבעה קירות של בטון מזוין בהצלחה.

 

את פצצת ה-אם.פי.אר 500 יכולים לשאת מטוסי הקרב של חיל האוויר, ומשקלה 250 ק"ג. היא לא נשברת בעת חדירתה לבטון המזוין בניגוד לפצצות אחרות, ובניסויים שנערכו לאחרונה הוכח כי היא יעילה גם בפגיעה במצבורי תחמושת בתוך

בונקרים, וקטלנית לא פחות לפגיעה נקודתית בבני אדם שמסתתרים בחדר מסוים בתוך מבנה. משקלה הנמוך יחסית של הפצצה מאפשר שימוש נגד מספר מטרות בגיחה אחת, אלמנט שמגדיל את יעילות מבצע התקיפה. הפצצה ניתנת להתאמה על כל מערכות ההנחייה הקיימות.

  

את פצצת ה-אם.פי.אר 500 פיתחו מהנדסי התעשייה הצבאית לצורך מבצעי חיילות אוויר שנדרשו להשתלב בקרב היבשה. היא בעלת מערכות ביות והנחיה למטרות קרקעיות. אופייה הידידותי לסביבה מבחינת נזק מזערי להיקפים הרחבים יותר מנקודת הפגיעה הנדרשת, הוכח בלחימה בעבר. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חודרת בטון
באדיבות התעשייה הצבאית לישראל
פצצה בפעולה
באדיבות התעשייה הצבאית לישראל
לקראת שיגור
באדיבות התעשייה הצבאית לישראל
פצצה שמותאמת למטוס קרב
צילום: EPA
מומלצים