שתף קטע נבחר

בלש זוכה מעלילת שווא של חבריו לאחר 6 שנים

שי קורן, בלש מימ"ר מרכז, הואשם בעקבות דיווח של עמיתיו ליחידה כי תקף בבעיטות עצירים כבולים. השופטת: "התנהלות בעייתית, לא ראויה ואף שערורייתית"

שוטרי יחידת הסיור העלילו על חברם הבלש עלילת שווא, שהסתיימה רק היום (א'), שש שנים לאחר תחילת הפרשה. שי קורן, בלש מימ"ר מרכז, זוכה מאשמת תקיפת עצורים בעודם כבולים, והשופטת איטה נחמן מבית משפט השלום בראשון לציון מתחה ביקורת חריפה על עמיתיו ועל חוקר המחלקה לחקירות שוטרים: "התנהלות בעייתית, לא ראויה ואף שערורייתית".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

על פי כתב האישום שהוגש נגד קורן, במרס 2006 הוא פעל נגד עבריינים ברמלה יחד עם אנשי יס"מ נוספים. זמן קצר לאחר שנשמע ירי, יצאו הצוותים המשותפים לימ"ר מרכז וליס"מ מרכז לבצע מעצרים. הם הבחינו ברכב ובו שני החשודים, כשאחד מהם מחזיק באקדח. בתום מרדף אלים שכלל ירי מצד השוטרים, נעצרו השניים וברשותם נתפס אקדח עם כדור בקנה.

 

כששבו השוטרים למחוז, התעורר ביניהם ויכוח. אז, על פי החשד, החליטו שוטרי היס"מ לדווח כי קורן תקף את העצורים בעודם אזוקים ובעט בפניהם.

 

"מחומר הראיות שהוצג בפניי וכן מעדויותיהם של כלל עדי התביעה וההגנה עולים קשיים רבים ותהיות רבות לעניין נכונותן", פתחה השופטת נחמן את גזר דינה. "מהימנות עדויותיהם של שוטרי היס"מ וקציני היחידה שלא לקחו חלק באירוע עצמו, ואשר העידו בפניי על ההתנהלות שלאחר הפעילות, נמצאה בעיניי כנמוכה".

 

עם ההחלטה, התחבטו במחוז מרכז כיצד להגיב. מחד, זוכה שוטר שהיה בחופשה כפויה בארבע השנים האחרונות, ומאידך, ארבעה שוטרים אחרים התגלו כשקרנים. "עדויותיהם של לוחמי היס"מ נמצאו סותרות האחת את רעותה... ההתנהלות מרגע סיום המעצר עצמו ועד הגשת אותם מזכרים המעלים הטענות כלפי הנאשם, נראית כהתנהלות בעייתית, בלתי ראויה ואף שערורייתית, אשר מעלה תהיות רבות לעניין יושרם האישי, אמינותם ומהימנותם של אותם לוחמים", הצהירה השופטת.

 

רק לאחרונה החליטה מח"ש לחזור בה מכתב אישום שהוגש נגד מי שעמד בראש ימ"ר שפלה, רב-פקד מאיר מוסרי. הוא הואשם בעבירה על טוהר המידות, ורק לאחר שלוש שנים חזרה בה המחלקה, ואיפשרה את פרישתו מהמשטרה.

 

השופטת נחמן התייחסה גם להתנהלות חוקר מח"ש שטיפל בתיק נגד קורן, ואמרה כי "עולות תהיות רבות לגבי אופן ואופי החקירה שאותה ניהל, אשר משליכות בפועל על מהימנות ואמינות חקירתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: הרצל יוסף
מומלצים