שתף קטע נבחר

אמו של פרח הטיס הנעדר: "מחכים שתיצור קשר"

ביישוב שמשית שבו מתגורר החייל הנעדר אשל זילברשטיין, נערכו עשרות תושבים כדי להצטרף לחיפושים אחריו. מכריו מספרים על "בחור איכותי שהביע סיפוק מהשירות הצבאי"

לאן נעלם אשל? מאות אנשי צבא, שוטרים ואזרחים ממשיכים לחפש הערב (יום א') אחר חייל צה"ל אשל זילברשטיין, פרח טיס בן 19 בחיל האוויר, שנעדר מאז שעות הלילה. אמו, נעמה, אמרה לכתבים: "אבא ואני אוהבים אותך ומחכים שתיצור קשר, אנחנו צריכים לדבר איתך". האם אמרה כי לא הייתה כל מתיחות בבית, קודם להיעלמותו של הבן. היא הוסיפה כי השבת האחרונה, שאותה בילה בבית, הייתה רגילה ונעימה. האם נעמי אף כינתה את אשל בשם החיבה שלו "שוליק" והוסיפה: "אנחנו מבינים שקשה לך ושאתה צריך זמן לחשוב, אבל רוצים להשתתף איתך בפתרון הקשיים. נוכל לפתור את זה כשתחזור. אני מאמינה שאתה מקשיב לי, שוליק, ואני רוצה להבטיח שאני אוהבת אותך, אם לרגע שכחת".

 

"השבת הייתה נעימה". נעמה, אמו של החייל הנעדר (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
"השבת הייתה נעימה". נעמה, אמו של החייל הנעדר(צילום: חגי אהרון)

 

ביישוב הקהילתי שמשית בגליל התחתון, שבו מתגורר זילברשטיין, המתינו עשרות תושבים סמוך למזכירות, על-מנת להצטרף לחיפושים. מרכזת הקהילה איריס גרונמן אמרה כי "צוותים של תושבים מלווים בצעירים המכירים את אשל, יוצאים אל החיפושים לפי הנחיות הצבא והמשטרה. צוותים נוספים יצטרפו לחיפושים לפי הצורך".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אובמה על איראן: לא אסיר אף אופציה מהשולחן

פרס באיפא"ק: איראן היא מרכז הטרור העולמי

 

גרונמן הוסיפה כי צוות החירום היישובי יתכנס במזכירות וצוותים נוספים ערוכים למקרה שבו יהיה צורך לסייע במעגלים שונים של המשפחה והקהילה. בשלב זה, לא נערכים חיפושים אחר החייל הנעדר בקרבת היישוב. אחד מחבריו של פרח הטיס, רועי בלומנפלד, סיפר כי פגש אותו באחרונה לפני כשבועיים. לדבריו, זילברשטיין, שהתגייס בינואר, הביע סיפוק מהשירות. "הוא בחור טוב ורציני", סיפר בלומנפלד, "מאוד איכותי, אחראי וחכם. קשה לי מאוד להעריך או לשער מה קרה לו, או למה הוא עשה את הדברים".

 

החיפושים באזור בית ינאי, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החיפושים באזור בית ינאי, היום(צילום: עידו ארז)

 

הידיעה על דבר היעדרותו של זילברשטיין התקבלה ביישוב סמוך לשעה 11:30 לפני הצהריים. אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, שבו שוכן היישוב שמשית, אמר כי "המועצה תעמוד לרשות היישוב והמשפחה ככל שיידרש". זילברשטיין יצא אתמול מביתו בשעות אחר-הצהריים בהסעה מסודרת והיה אמור לשוב לבסיס חצרים שבדרום, כשהוא נושא את נשקו האישי.

 

כרגע, אין חיפושים בקרבת היישוב. מזכירות שמשית, היום (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
כרגע, אין חיפושים בקרבת היישוב. מזכירות שמשית, היום(צילום: חגי אהרון)

 

בתדרוך שערכו בצהריים המשטרה וצה"ל, מסר סגן מפקד משטרת מרחב השרון ניצב-משנה אילן מור כי "מהערכת מצב שקיימנו לא עולה כי החייל נעדר בכפייה. נראה כי מדובר בהיעדרות מרצון ולא ידוע אם יש חשש לחייו. קיבלנו הרבה מידע הנוגע ליציאתו ולנסיעתו והמידע נמצא בחקירה. החיפושים מתקיימים

בהתאם לממצאים שעולים". זילברשטיין סיים את הטירונות לקראת תחילת הקורס, לא היה לו רקע משמעתי או נפשי, והוא מוגדר "בן טובים". בחיפושים הנרחבים אחריו משתתפים גם חבריו, וכן פרשי יחידת הכלבנים של הצבא ושל המשטרה, מסוק ומטוס קל. החיפושים מתמקדים באזור בית ינאי, שם הוא נראה באחרונה.

 

תיאורו של אשל זילברשטיין: מבנה גופו רזה וגובהו 175 ס"מ. הוא לבש מעיל של חיל-האוויר, ג'ינס כחול ונעל נעלי ספורט כחולות שעליהן פסים בצבע צהוב-לבן והוא נשא על גבו תיק גב בצבע כחול בהיר. החקירה הראשונית העלתה כי זילברשטיין שהה בשעות הלילה בתחנת הדלק, סמוך לקניון אם הדרך שעל כביש החוף. חוקרים שהגיעו למקום הצליחו לאתר צילומים ממצלמות האבטחה שבהם נראה החייל משליך חלקים מנשקו האישי בפחי האשפה במתחם. הכוחות ערכו סריקות ואיתרו את חלקי הנשק. בחוף בית ינאי, שם מתמקדים החיפושים, הוקם חפ"ק המשטרה והצבא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי ראה את אשל?
תמונתו של אשל שהופצה בקרב המחפשים
צילום: עידו ארז
מומלצים