שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האחות העידה נגד דניאל מעוז: 'נעשה צדק להורים'
  נפתח שלב ההוכחות במשפטו של דניאל מעוז, הנאשם שרצח את הוריו בגלל חובותיו מהימורים: "אנחנו פה כדי לעשות צדק עם ההורים שלנו", אמרה אחותו תמר. היא סיפרה: "פעם הוא כבר ביים פריצה וגניבה מהכספת, אבל אבא ואמא התביישו והסתירו"

  בבית המשפט המחוזי בירושלים החל היום (ד') שלב ההוכחות במשפטו של דניאל מעוז, הנאשם שרצח את הוריו נוח ונורית מעוז בביתם בעיר. אחיו של דניאל, תמר וניר, באו לבית המשפט כדי להעיד, ובכניסה לאולם אמרה תמר, קפטן נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל לעבר: "זה יום קשה מאוד עבורנו. אנחנו פה כדי לעשות צדק עם ההורים שלנו".

   

  חשוד ברצח למען הירושה, הפרשה ב-ynet:

  מדוע התפטר הסנגור של דניאל מעוז?

  דניאל מעוז: הייתי בשירותים, נאבקתי ברוצח הוריי

  חשפו את הקלפים: העדויות שהפילו את רוצח הוריו

  דניאל מעוז הואשם: רצח הוריו, ניסה לקבל הירושה

   

  בתחילת הדיון אמר התובע עו"ד יובל קפלינסקי: "בתחילת החקירה, המרחק בין גרסת הנאשם וחשדות המדינה היה כמרחק בין תל-אביב לירושלים, והיום יריעת המחלוקת הצטמצמה פלאים. כשהדם שלו נמצא בזירה זה מעלה הרבה שאלות...לא רק הזירה מדברת. הגופות של המנוחים 'מספרות חלק מהסיפור'". הוא אמר: "אין ספק שהיום בני המשפחה נבגדים על ידי הנאשם".

   

  תמר מעוז בבית המשפט היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  תמר מעוז בבית המשפט היום(צילום: גיל יוחנן)

   

  בעדותה בבית המשפט סיפרה תמר על בעיית ההימורים של אחיה דניאל, שלפי האישום הביאה אותו לבקש עזרה כספית מהוריהם וגם לרצוח אותם בסופו של דבר. "הייתה פעם אחת שבה הייתי נוכחת, ב-2009 או אולי 2008. הגעתי הביתה אחרי שדני נעלם ליומיים-שלושה, והוריי היו בטוחים שהוא שוב הלך לבזבז את כספו בהימורים. הגענו להוריי - ניר, אני ומאיה בת זוגי אז - ודני הודה שהוא בזבז כספים בהימורים".

   

  תמר מעוז המשיכה: "לדעתי היה מדובר בכ-80 אלף שקל. הייתה אז שיחה ארוכה מאוד, משעות הצהריים עד הערב. ניר ואני רצינו שיעשה לזה סוף, כי חששנו שזה יפיל את המשפחה. בין הוריי היו חילוקי דעות, אבי היה נוקשה ואמי הייתה יותר רחמנית בעניין, דניאל היה בסטאז' (במסגרת לימודי משפטים) וניר לחץ שימכור את הרכב, יפסיק את ההתמחות, יישב בבית ואולי יילך לגמילה". היא סיפרה כי הוריו עזרו לו באמצעות הלוואה מחברים כדי שיחזיר את הכספים שהיה חייב.

   

  "דניאל ביים פריצה, ההורים הסתירו"

  "אז כאילו היה שקט, אבל מתברר שלא", המשיכה מעוז, "בשבת אחת בבוקר, שנתיים לפני האפיזודה שסיפרתי, קיבלתי טלפון מאמי שסיפרה שפרצו הביתה שני פורצים. היא סיפרה שדני היה לבד בבית בסביבות חצות או אחת בלילה, ושני רעולי פנים הכריחו אותו לפתוח את הכספת באיומי סכין, לקחו את מה שהיה בה - וברחו". היא סיפרה כי בדיעבד התברר לה שדניאל ביים את הפריצה, וכי הדבר נודע לה מהוריה, שהתביישו בכך מאוד. "ההורים שלי החליטו שלא לפגוע לדני בקריירה, ולא עשו כלום בעניין".

   

  תמר המשיכה וסיפרה כי זמן מה לפני הרצח חשד אביה כי דניאל חזר להמר: "אכלנו ובשלב מסוים אבי קרא לי למעלה, לחדר הכביסה, ונתן לי להריח בגדים. הם היו מסריחים מאוד מסיגריות, והוא אמר לי שאלה בגדים של דני ושהוא חושד שהוא חזר להמר".

   

  האח ניר מעוז. הנאשם שאל: "ממה הוא מתבייש?" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  האח ניר מעוז. הנאשם שאל: "ממה הוא מתבייש?"(צילום: גיל יוחנן)

   

  תמר מעוז סיפרה על ליל הרצח: "כשהגענו חזרה לבית של דודה שלי, הייתה לנו שיחה ארוכה ושאלנו את דני אם הוא מהמר, אם הוא חייב למישהו כסף, אם זה מישהו שקשור אליו שבא לגבות את החוב. הוא אמר שהוא לא מהמר ושזה לא

  קשור אליו". היא המשיכה: "בסביבות 4-5 בבוקר ניסינו ללכת לישון קצת, ועשר דקות אחר כך דני אמר שהוא הולך לדבר בטלפון. זה היה מוזר. הסתובב לי בלב שלדני יש קשר לעניין, ולכן היה לי חשש גדול מאוד (שיפגעו בו). קראנו לו פנימה. הוא אמר שלא דיבר בטלפון, שרק יצא לעשן, אבל מאיה לקחה את הטלפון וראתה שכן דיבר עם מישהו בשם דודו בזמן הקצר שהיה בחוץ".

   

  תמר סיפרה כי בשלב מסוים שאלה את הוריה אם הם אינם חוששים לאפשר לדניאל לגור בתל-אביב, ואלה השיבו לה שהם מוכרחים לשחרר אותו, וכי הוא אדם בוגר שיצטרך להמשיך בדרך שלו. הם אמרו לה כי אם ימשיך בהימורים הם אינם יכולים לקחת אחריות, וכי הזהירו אותו שלא יעזרו לו עוד בכספים.

   

  במהלך הדיון בבית המשפט היום ביקש התובע שעדותו של האח ניר מעוז תינתן בדלתיים סגורות. לאחר בקשתו סינן הנאשם דניאל מעוז לכיוון פרקליטו: "ממה הוא מתבייש?".

   

  בעדותה סיפרה דודתו של דניאל עופרה ויסמן, אחותה של נורית ז"ל, על הקשרים במשפחה: "בדרך כלל היו קשרים תקינים בתוך המשפחה, קשרים של אהבה וחום בין ההורים לבין הילדים. למרות הקשיים הגדולים מאוד של נורית ונוח עם דני, הם עשו כמיטב יכולתם כדי לעזור לו. ידוע לי שלדני הייתה ביקורת גדולה כלפי ההורים על העזרה שהם נותנים במיוחד לאח הגדול שיצא ללמוד רפואה בחו"ל והיה צריך סיוע במימון, דני חשב שהם עוזרים לו יותר מדי על חשבון הילדים האחרים במשפחה"

   

  "דני רצה לפרק את הבית מהר בשביל הכסף"

  ויסמן סיפרה: "כמובן מיד כשמקבלים ידיעה כזאת (על הרצח - א.ג) מזעזעת במשפחה נורמטיבית שאין לה קשר לעולם הפשע, אז המחשבות מתרוצצות. הקשר היחיד שאנחנו מכירים במשפחה לעולם שיכול להיות מסוכן עבורנו זה הקשר של דני להימורים, וכמובן שהתרוצצו מחשבות גם בעניין הזה. פניתי גם לחוקרי המשטרה וביקשתי שייזהרו מאוד-מאוד מללכת על הדבר הברור שקופץ לעיניים, שלא יילכו ויאשימו ישר את דני אלא שיבדקו טוב-טוב כיווני חקירה. הרגשתי אחריות ואהבה רבה לדני".

   

  דניאל מעוז מובא לדיון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  דניאל מעוז מובא לדיון(צילום: גיל יוחנן)

   

  עם זאת ויסמן הדגישה: "היה קונצנזוס בקרב רוב בני המשפחה שהחשוד היחיד שיכול להיות מתוך המשפחה זה דני. המחשבה הייתה 'בואו נקווה שזה משהו שקשור להסתבכות של דני, ואלה אנשים שבאו לגבות חובות...לא ידענו שהוא חזר

  להמר, ועד כמה שידוע לי גם נורית ונוח לא ידעו". היא סיפרה כי במהלך השבעה הרבה דניאל להתרחק, ויצא הרבה לדבר בטלפון שיחות ארוכות.

   

  "אחרי הרצח והשבעה בלט מאוד שדני רוצה מאוד לקבל כסף כמה שיותר מהר", סיפרה ויסמן, "הוא ניסה להוביל את האחים שלו למשל למכירת התמונות בבית, לפירוק הבית, פיזור הדברים שנמצאים בו כמה שיותר מהר. ביקשתי מהאחים שלו לעצור את המרוץ של דני ולתת לדברים לנוח, לא בוער שום דבר". כשסיפרה שדניאל דיבר על מכירת התמונות היקרות בבית, וניסה לאסוף מידע על העניינים הכספיים של הוריו והדברים שמגיעים להם, פשט דניאל מעוז את ידיו כמסמן לעורך דינו שדבריה אינם נכונים.

   

  פרקליטו של מעוז, עו"ד דוד ברהום המייצג אותו יחד עם עורך דין ארז בר-צבי, אמר: "לוקחים אדם רק משום שהוא מהמר ומאשימים אותו ברצח. זה מזכיר את הסיפור על שוטי הכפר. בעיניי זה מזכיר ציד מכשפות. דניאל מעוז ראה את הרוצח, ואת זה נשאיר להמשך המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דניאל מעוז בבית המשפט
  צילום: גיל יוחנן
  תמר מעוז. "דניאל הלך לדבר בטלפון, פחדתי"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים