שתף קטע נבחר

שוטרים היכו, הציגו תיעוד - אך לא נחקרו. צפו

במהלך מעצר של נרקומן רדפו אחריו השוטרים לתוך מוסך ושם חבטו בו. מצלמת אבטחה תיעדה את האירוע, הסרט הוכנס לחומר החקירה - אך במשך חודשים ארוכים לא נפתחה חקירה במח"ש. הנאשם: "אני לא צדיק, אבל הם התנהגו כמו עבריינים"

חומר החקירה שהגישה המשטרה לקראת כתב אישום נגד יעקב חזן, תושב נתניה שנחשד באחזקת סם, כללה תיעוד וידאו של בלשים מכים אותו - לכאורה ללא התגרות. בעקבות זאת הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), אבל לטענת חזן, במשך שבעת החודשים שחלפו מאז איש ממח"ש לא טרח ליצור איתו קשר ולגבות ממנו עדות.

 

"כנראה אין להם הרבה שכל אם הם צירפו את הדיסק שמפליל אותם לתיק החקירה ומסרו לי אותו", אומר היום (ה') חזן ל-ynet. "אני לא צדיק, אבל השוטרים לא יכולים לקחת את החוק לידיים ולהתנהג כמו עבריינים". 

 

ממשטרת מרחב שרון נמסר בתגובה "מאחר והנושא הועבר לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים, אנו מנועים מלהגיב". ממשרד המשפטים הממונה על מח"ש נמסר בתגובה כי "התלונה נגד הבלשים הגיעה רק לפני שמונה ימים והיא הוגשה על ידי סנגורו של המתלונן. בעקבות התלונה שלחה מח"ש זימון למתלונן". 

  

כתבות נוספות בנושא אלימות שוטרים:

 

חזן (42), מודה שהיה נרקומן, אם כי לטענתו, מאז הולדת בתו הוא נמצא בטיפול ומקבל מתדון. על פי גרסתו, לפני כשבעה חודשים מצאו בלשים מנת סם אצלו בבית "ואז הם התחילו לתקוף אותי ולבעוט בי. הייתי על הרצפה והם המשיכו להרביץ. לא יכולתי לזוז. התחלתי לצעוק 'אמא' אמא' תעזרי לי'".

 

חזן. "הייתי על הרצפה והם המשיכו להרביץ" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
חזן. "הייתי על הרצפה והם המשיכו להרביץ"(צילום: עידו ארז)

 

אמו בת ה-80 מספרת כי בזמן האירוע היא ישנה במיטתה, וכשקמה בעקבות המהומה ראתה את בנה על רצפת המטבח נאנק מכאבים. "אחד הבלשים מצא את המתדון שלו על הרצפה ודרך עליו", היא מספרת. "ניסתי לעזור לו אבל שוטר תפס אותי בחוזקה ביד ולא נתן לי. הוא השאיר לי סימן כחול ביד. אחר כך הם עשו חיפוש בבית וסתם זרקו את מה שהיה בארונות. באחת המגירות היו תכשיטים זולים שאני קונה בשוק רמלה, והם ניסו להאשים אותי שמדובר בתכשיטים גנובים. הם ממש התנהגו באכזריות".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

חזן מודה שבשלב מסוים הוא ברח מהשוטרים למוסך שנמצא באזור, ושם – מבלי שידע – תועד האירוע במצלמה של המקום.

"אני מודה שברחתי, אבל אף אחד לא אמר לי שאני עצור", ממשיך חזן. "הצלחתי לברוח כשאני חבול והם אחרי. נכנסתי למוסך והתחבאתי מאחורי הדלת. אישה אחת אמרה להם שאני בפנים אז הם תפסו אותי, הפילו אותי לרצפה והכו אותי באגרופים ובעיטות".

 

למחרת מעצרו הובא חזן לבית המשפט להארכת מעצר, ובין היתר יוחס לו חשד לתקיפת שוטרים – אישום שנעלם מאוחר יותר כשהוגש נגד חזן כתב אישום בגין אחזקת סם. בנוסף, כאמור, גילה חזן בתיק החקירה את תיעוד האירועים בתוך המוסך.

 

מאז, במשך שבעה חודשים, שהה חזן במעצר בית: "במשך שבעה חודשים לא התקשרו אליי ממח"ש. מה הם רוצים, שאני אפר מעצר בית כדי לבוא אליהם? למה הם לא באים לגבות ממני עדות? למה הם לא חוקרים? הם מפחדים לחקור שוטרים? אולי הם משתפים פעולה עם שוטרים שמתנהגים כמו עבריינים ותוקפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב חזן. "שוטרים מתנהגים כמו עבריינים"
צילום: עידו ארז
מומלצים