שתף קטע נבחר

יוון ניצלה? "75% ממחזיקי אג"ח הסכימו להסדר"

השעה 22:00 הערב סומנה כמועד בו ייקבע אם יוון תפשוט רגל, או תגיע להסכם עם מחזיקי אגרות החוב. עד כה היה ידוע על 60% ממחזיקי האג"ח שהסכימו, אולם מקור רשמי בממשלה אמר כי כבר הלילה הסכימו יותר מ-75% להסכם

מקור רשמי בממשלה יוון אמר כי שיעור המחזיקים באג"ח של המדינה שהסכימו להחליף את אגרות החוב ולהצטרף להסדר החוב, עבר את רף 75% - הגבול שמתחתיו תיאלץ המדינה להכריז על פשיטת רגל.

 

 

הגורם שדיבר בעילום שם, אמר כי הסף הנדרש הושג כבר בלילה שבין יום רביעי לחמישי. המשקיעים הפרטיים יכולים להחליט עד היום הערב ב-22:00 האם הם מקבלים עליהם את ההסדר.

 

עד כה היה ידוע על 60% שאישרו את הצטרפותם להסדר. אם לא תושג הסכמה של 75% ממחזיקי האג"ח, תיאלץ המדינה להכריז על פשיטת רגל. מטרת ההסדר היא להפחית 140 מיליארד דולר מהחוב הלאומי של אתונה ולהביא את המדינה ליחס חוב לתוצר של 160% עד לשנת 2020.

 

יוון הזמינה בעלי אגרות חוב פרטיים, המחזיקים בהון כולל של 204 מיליארד יורו מהחוב, להחליף את האגרות הישנות בחדשות בערך נמוך יותר שיסב להם הפסד של כ-73% מהשקעתם. אם לא יחתמו על ההסדר, עלולים המשקיעים להפסיד את כל השקעתם.

 

לפי משרד האוצר היווני, תוצאות ההשתתפות הסקטור הפרטי יפורסמו במלואם מחר (ו') בשעה 8:00 (שעון ישראל) באתר האינטרנט הרשמי של הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש ממשלת יוון לוקאס פפדימוס
צילום: AP
מומלצים