שתף קטע נבחר

הפגנה למען פרס מול בית מפלגת העבודה

ראש עיריית מעלות מטעם מפלגת העבודה, שלמה בוחבוט, נפגש אחר הצהריים (ה') עם מועמד הליכוד, ח"כ אריאל שרון, וקרא לברק לפרוש לטובת פרס

מול מטהו של ראש הממשלה, אהוד ברק בשכונת התקווה בתל-אביב הפגינו הערב כ-30 בני אדם הקוראים לו לפרוש מהמירוץ לראשות הממשלה ולפנות את מקומו לשמעון פרס כמועמד לראשות הממשלה מטעם השמאל.
הקבוצה התארגנה לאחר שאתמול קם פורום ציבורי שבראשו עומדים הפרסומאי שמוליק כהן והתמלילנית שמרית אור.
המפגינים נושאים לפידים ושלטים עליהם כתוב: "תנו לפרס לנצח". שמוליק כהן אומר כי במהלך היום, לצד שיחות תמיכה, הוא קיבל מספר טלפונים מלשכת ראש הממשלה ומאישים פוליטיים, שביקשו ממנו להפסיק את המהלך מאחר והוא פוגע במחנה השמאל כולו.
"פרס יכול להמשיך לומר שהוא לא תומך במה שאנו עושים. בסופו של דבר הוא ייקבל את דין התנועה", דברי כהן.
ראש עיריית מעלות מטעם מפלגת העבודה, שלמה בוחבוט, נפגש אחר הצהריים (ה') עם מועמד הליכוד, ח"כ אריאל שרון, בסיור שערך שרון במושב זרעית בצפון. בוחבוט קרא לראש הממשלה, אהוד ברק, לעזוב את המירוץ ולפנות את מקומו לשמעון פרס.
"אהוד חייב להבין שהוא עשה טעויות פוליטיות רבות ואין דרך חזרה. היום בשביל לנצח פרס חייב לקחת את ההגה. עם ישראל שכח את הנסיגה מלבנון ואי אפשר לנגן על זה בקמפיין הבחירות", דברי בוחבוט.

קמפיין ציבורי

הקמפיין הציבורי להחלפת ברק בפרס החל לפני ימים אחדים בשקט ותופס תאוצה ביומיים האחרונים. מעורבים בו מקורבים לפרס, אנשי פרסום ובראשם איש יחסי הציבור זיו ברנע, ואנשי ציבור שונים.
לצד הפגנות הסטודנטים ברחבי הארץ שהחלו השבוע, נעשה בקמפיין, לראשונה בארץ, שימוש נרחב מאוד באינטרנט. אתר אינטרנט חדש, של האמנית שימרית אור, שהתפרסמה במאבקה נגד החרדים בפרדס חנה, נפתח בכתובת www.israelnow.org.il וקורא להחלפת ברק בפרס.
בנוסף, מופץ בימים אלה מכתב שרשרת בקרב אלפי עובדי היי טק, פעילי שמאל ואנשי ציבור, שנבחרו בקפידה, בקריאה לתמוך במועמדות פרס ולחתום על העצומה למען פרס, או לשלוח מכתב תמיכה לכתובת המפורשת: perespm@netvision.net.il
ועם זה לא מספיק, נשכר על ידי מארגני הקמפיין גם שטח פרסום מיוחד באתר האינטרנט www.telaviv1live.co.il ובו עצומה למען פרס. בנוסף, נכנסים פעילים בקמפיין לכל הפורומים והצ'טים הרלבנטים באתרי האינטרנט, ומפיצים מסרים הקוראים לפרס לפרוש. בנוסף, מדפיסים בקמפיין חולצות וסטיקרים רבים, עם סיסמאות למען פרס.

יש תומכים

במפלגת העבודה יש לא מעט תומכים בקמפיין הציבורי, שעתיד להתפתח בימים הקרובים, ולהגיע לשיאו לאחר הסקרים שיתפרסמו בסוף השבוע הקרוב. בין התומכים יש גם חברי כנסת ושרים. כזכור, כמה חברי כנסת, כמו יוסי כץ ואבי יחזקאל, כבר הביעו תמיכה מפורשת בפרס, אחרים שומרים עדיין על שתיקה פומבית, אך מתבטאים אחרת בשיחות פרטיות.
גורמים המעורבים בקמפיין למען פרס מבטיחים "שפנים כבדים" שיישלפו בקרוב מהכובע, ויביעו תמיכה פומבית בפרס. שמעון פרס עצמו מודע לקמפיין הציבורי המתארגן, לא הביע התנגדות לו, ולא מונע אותו.
"רק פרס יכול לנצח את שרון", אומרים בעצומה המיוחדת שמופצת באינטרנט מארגני הקמפיין, "רק פרס יכול להביא ליציבות איזורית ולחתימת הסכם שלום בינינו לבין הפלסטינים. רק פרס יכול להחזיר את היציבות החברתית לישראל ולהביא לפריחה כלכלית מחודשת בה. אנו רואים בברק שר ביטחון מצויין בממשל פרס העתידי וקוראים לו להמשיך ולתרום לישראל מיכולותיו וכישוריו כפי שעשה בעבר".
"יש אלי המון המון פניות מהציבור של אנשים שתומכים בפרס", אומרת שמרית אור, ל-ynet, "המון אנשים רוצים לעזור ולתמוך. כולם מבינים שאין ברירה, רק פרס יכול לנצח את שרון, ומוכרחים לתמוך בו. אני מאוד מקווה שברק יבין את הלחץ הציבורי האדיר ויעשה את המעשה האמיץ והנכון".
עומר, אחד הסטודנטים שעורכים הפגנות ברחבי הארץ למען פרס, מספר כי "כבר אספנו אלפי חתימות, יש היענות מאוד גדולה לצעד שלנו. גם פעילים ממפלגת העבודה יצרו קשר וביקשו לסייע לנו. עכשיו אנחנו כבר נערכים למאבק האמיתי שלנו: פרס נגד שרון".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
קמפיין להחלפתו. ברק
צילום : איי פי
משה שי
מודע לקמפיין. פרס
משה שי
מומלצים