שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התיאטרונטו: גם יצירות סולו במחול

  הפסטיבל להצגות יחיד פותח את שעריו לראשונה גם לתחומי יצירה חדשים עם השקת "מחולנטו" ליצירות מחול לרקדן מבצע. מנגד מוותרים בפסטיבל על תחרות ות המונודרמות לילדים

  פסטיבל התיאטרונטו להצגות יחיד, שייפתח ב-9 באפריל במוקדים שונים ביפו העתיקה, מוותר השנה על תחרות הצגות הילדים אך משיק לראשונה את "מחולנטו", קטגוריה חדשה ליצירות סולו במחול.

   

  ההחלטה לוותר על התחרות, שהושקה  נובעת מקיצוץ של 50 אלף שקלים מתקציבו הכולל של הפסטיבל שנאמד ב-800 אלף שקלים. בהנהלה הוסיפו כי לצד נושא התקציב לא נמצאו השנה הצעות ראויות לקטגוריה זו. עם זאת מדגישים בפסטיבל כי במהלך שלושת ימי הפסטיבל יארחו באולמות בעיר העתיקה לטובת הקהל הצעיר, שלל הצגות נבחרות לילדים.

   

  מסגרת "מחולנטו", פרי שיתוף פעולה ראשון בין הפסטיבל לבין עמותת הכוריאוגרפים שמרכזת את פעילותם של יוצרי מחול עצמאיים, תציג חמש יצירות סולו קצרות שנוצרו כמחווה לאושיות מחול שהיוו השראה עבור הכוריאוגרפים הישראליים.

   

  בין יצירות המחול שיוצגו בבכורה בפסטיבל גם: "בעצב" של תמי ורונן יצחקי המוקדשת לבלרינה סילבי גיאם; "איזדורה" של נמרוד פריד, שמוקדשת לאגדת המחול איזדורה דנקן; "BioGenesis" של תמר בורר שמוקדשת למייסד מחול הבוטו ביפן, קזואו אונו; "אמרגו" של נטע שיזף שמביאה פרשנות אישית ליצירתו של הרקדן הספרדי, מריו מאיה; "לפטופ, זברה" של שלומי פריג', שנוצרה כמחווה לשיטת העבודה של הכוריאוגרף מרס קנינגהם ובן זוגו, המוזיקאי ג'ון קייג'.

   

  במסגרת התחרות להצגות יחיד למבוגרים יתמודדו השנה שמונה הפקות על הפרס ע"ש ניסים עזיקרי, וביניהן עיבוד לבמה של "שום גמדים לא יבואו", ספרה עטור השבחים של שרה שילה. גם "הטובה באמהות", סיפור קצר מאת סימון דה בובואר, יזכה השנה במסגרת התחרות לעיבוד לבמה מאת עידן שורץ.

   

  הופעת בכורה בפסטיבל ירשום השחקן הוותיק, יוסף אבו-ורדה, עם "הקוף של קפקא", מאת קולין טיבן ובבימויו של אילן תורן. לצדו של אבו-ורדה ישתתפו בתחרות גם שנטל כהן, ענת זמשטייגמן, יוסף סיקוראל, לני שפיר, יובלל לירון, נעם רובינשטיין, הילה מצקר הלוי וחגית בן עמי רדלר.

   

  לצד הצגות התחרות יתארחו בפסטיבל גם שתי הצגות יחיד: "היטלר" מאת טובה רוגל ואמיר אוריין ובביצועו שמציעה סוף שונה מזה המקובל לחייו של הפיהרר. על פי המחזה, היטלר לא מת בבונקר שלו בברלין, אלא חי בסתר ומפתח הזיה שבה הוא מגיע למדינת היהודים בה הוא נרצח. רציחתו מעוררת את התנועה הנאצית העולמית שפותחת במלחמת עולם סופית. מותו מסמן את תחילת סופו של העולם כולו.

   

  הפקה נוספת שתארח בפסטיבל היא: "שלאפשטונדה", חידוש שנעשה במיוחד להצגה של הבמאית, דניאלה מיכאלי, שנוצרה על פי ספרה של יהודית קציר וזכתה בפרס המרכזי בתיאטרונטו בשנת 1991. כמדי שנה, כך גם הפעם, יארח הפסטיבל במתחם התיאטרון הערב-עברי בעיר העתיקה היידפארק אמנותי של מייצגים. בהיידפארק יציגו תלמידי החוג לתיאטרון של סמינר הקיבוצים מייצגים שיוקדשו השנה לפעילותה של ספינת השלום המיתולוגית של אייבי נתן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים