שתף קטע נבחר

נתניהו נפגש עם המבקר המיועד, השופט שפירא

ל-ynet נודע שראש הממשלה אירח בביתו את שופט המחוזי יוסף שפירא, המועמד שלו לתפקיד מבקר המדינה הבא. שרה נתניהו קיבלה את פניו, אבל כנראה לא נכחה בשיחה. גורמים משפטיים בכירים חלוקים: פגישה ראויה?

על מה דיברו ראש הממשלה והאיש שהוא מייעד לתפקיד מבקר המדינה? ל-ynet נודע שלפני כשבועיים נפגש בנימין נתניהו עם שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יוסף שפירא, שהוא המועמד המוביל להחליף את מיכה לינדנשטראוס בעוד כמה חודשים. הפגישה התקיימה בבית ראש הממשלה, וגם שרה נתניהו קיבלה את פניו של שפירא, אף שככל הנראה לא נכחה בשיחה בין השניים.

 

נתניהו ושפירא לא הכירו קודם לכן, וראש הממשלה ביקש להכיר את השופט שאמור להפוך מבקר המדינה. בלשכת נתניהו אישרו כי "התקיימה פגישה עם השופט שפירא להיכרות ראשונית".

 

המבקר אמור להיבחר בהצבעה חשאית בכנסת, ופרט לשפירא - שזכה לתמיכה בסיעות הליכוד וקדימה - עלתה לאחרונה גם מועמדותו של שופט העליון הפורש, אליעזר ריבלין. במסדרונות בית הנבחרים נערכות התייעצויות וכל צד מנסה לקדם את המועמד שלו.

 

גורמים משפטיים בכירים מתחו בשיחה עם ynet ביקורת על עצם הפגישה בבית ראש הממשלה, ואמרו כי לא ייתכן שנתניהו ייפגש עם מועמד לכהן כמבקר המדינה בטרם נבחר, והוסיפו שאם רעייתו שרה השתתפה בפגישה "זה דבר בהחלט לא ראוי ולא מכובד".

 

גורמים משפטיים בכירים אחרים אמרו מנגד כי "החוק יצר עובדה -

 שאת מבקר המדינה בוחרת הכנסת, המורכבת מאנשים פוליטיים. ראש הממשלה הוא אדם פוליטי ולרצון שלו לראות מועמד כזה או אחר יש חלק גדול בבחירת מבקר המדינה. לכן אין בעיה עם העובדה שהוא נפגש עם המועמד המוביל לתפקיד".

 

בכל מקרה, לדעת כל הגורמים שפירא נחשב לשופט מצוין, ישר והגון, ופגישה עם נתניהו לא אמורה לשנות זאת. "לא מדובר כאן בשחיתות וכי בכל נושא בחירת המבקר יש המון פוליטיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אבי רוקח
השופט יוסף שפירא
צילום: מאתר בתי המשפט
מומלצים