שתף קטע נבחר

זוג לסביות בקנדה: אם נגורש לישראל נירצח

זוג מוסלמיות שגרות בקנדה זה חמש שנים נאבקות למנוע את גירושן וטוענות כי בני משפחותיהן מאיימים על חייהן. לפני חמש שנים הודה אחיה של אחת מהן ברצח אחותו בשל "כבוד המשפחה". בית המשפט החליט לתת להן הזדמנות

זוג לסביות מוסלמיות מישראל, המתגוררות בקנדה, מנסות להיאבק בגירושן מהמדינה וטוענות: אם נגורש – נירצח בידי בני משפחותינו. השתיים ערערו על ההחלטה לגרשן וכלי תקשורת בקנדה דיווחו היום (יום א') כי בית המשפט הפדרלי במדינה החליט לקבל את ערעורן ולהעניק לבנות הזוג שימוע נוסף בפני הוועדה לענייני הגירה ופליטים. לפני חמש שנים הודה אחיה של אחת הנשים ברצח אחותה בשל "פגיעה בכבוד המשפחה".

 

אימאן מוסא ומג'ידה מוגרבי הגיעו לקנדה ב-2007 ומתגוררות בטורונטו. באותה שנה התוודה אחיה של מג'ידה, יוסף מוגרבי, כי רצח את אחותה שרה 12 שנים קודם לכן. בנות הזוג הגישו בקשות לקבלת מעמד פליט אך נדחו.

 

עוד ידיעות מהעולם:

סערות שמש והרי געש מאיימים על ביטחון בריטניה

נמל מרסיי פונה בגלל פצצה ממלחמת העולם ה-2

תשובת אוגנדה ל"קוני 2012": הפושע לא כאן. צפו

 

האתר הקנדי בעברית "שלום טורונטו" דיווח כי השתיים ערערו על הדחייה והגישו לבית המשפט מכתב נוגע ללב שבו טענו כי אם יגורשו חזרה לישראל יירצחו בשל מימוש נטייתן המינית.

 

"אנחנו מקיימות מערכת יחסים חד-מינית, דבר האסור בבית", כתבו מוסא ומוגרבי. "פגענו בכבוד משפחותינו בכך שברחנו מהבית והתחלנו חיים חדשים זו עם זו. כנשים מוסלמיות, אין לנו כל זכויות במשפחותינו. העובדה שאנחנו לסביות לא עוזרת".

 

עוד נטען במכתב כי סבה של מוגרבי איים פעמים מספר לרצוח אותה. גם אחיה של מוסא איים להרוג

 את אחותו אם לא תעזוב את בת זוגה ותינשא לגבר. "בארצות ערביות לא מותרים זוגות חד-מיניים. יש סיפורים רבים על רצח בשל 'פגיעה בכבוד' ואנחנו קורבנות של כך".

 

עורך דינן, דניאל קינגוול, הביע סיפוק בעקבות החלטת בית המשפט אך הדגיש כי הן עומדות בפני איום ממשי לחייהן. טרם נקבע מועד לדיון הנוסף.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פגענו בכבוד משפחותינו בכך שברחנו והתחלנו חיים חדשים יחד" (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים